Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djstavross

    tag

    válasz blakey #119964 üzenetére

    Köszönöm, vettem végül egy Office 2019-et.

    Igazából a fájlrendszerre vonatkozóan, (külső HDD/SSD) leginkább tárolásra akarom használni. Fotók, dokumentumok, zenék, filmek, stb.... Filmeket ide akarom letölteni, ha úgy van innen akarok zenét hallgatni, illetve esetenként 1-1 nagyobb játékot is ide telepítenék, hogy ne a beépített 256Gb-ből vegye el a helyet. Tegnap így egy 500Gb-s HDD-t leformáztam exFAT-ra, illetve egy pendrive-ot is. Ma már kicsit jobban képbe kerültem a támogatott és kevésbé támogatott fájlrendszerekkel kapcsolatban. Viszont az általad írt megoldás miért jó?

    Most egyelőre még azt nem értem, hogy milyen rendszerszintű fájlformátumokkal dolgozik a MacOS? Win-nél ugye ha bármit is telepít az ember akkor .exe jobb esetben. De itt már találkoztam .pkg kiterjesztéssel (és még lehet másmilyennel is, csak nem ugrik be).

    Illetve milyen natívan futtatható játékok érhetőek el Mac-re? Gondolom hosszú a lista, de pl. NFS, GTA, Unreal Tournament, Flatout, Max Payne, stb... Ma találtam egy videót, hogy pl. "mókolt" megoldással játszható a Doom2 :DD (ZDoom a megoldás ha jól tudom).

    Elnézést mindenkitől a sok kérdésért, de teljesen kezdő vagyok ezen a téren. Viszont az biztos, hogy eddig nagyon bejön és néhány nap alatt eljutottam arra a szintre, hogy soha többet win. :)

Új hozzászólás Aktív témák