Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    MacBook Pro 13" (mid-2009, A1278) modellt hogy lehet "rávenni", hogy hajlandó legyen 8 GB (2*4 GB) RAM-ot kezelni?

    Eredetileg 2*2 GB RAM-ot tettem bele, mert az volt szabadon, majd beszereztem 2*4 GB-ot. Ha mindkét 4 GB-os modult beszerelem, a MBP nem hajlandó elindulni, három sípolással jelez (ami az álmoskönyv szerint RAM problémát jelent).

    Bármelyik 4 GB-os modullal önmagában vagy a 2 GB-os modulokkal párosítva (mindegy, melyik modult melyik foglalatba teszem) vígan elindul, csak a 2*4 GB-ot nem hajlandó kezelni.

    A 4 GB-os moduloknál külön figyeltem arra, hogy 2Rx8-as chipkiosztású, 1,5 V-os DDR3 modulok legyenek, tapasztalataim szerint a kései Core 2 Duo-s, első generációs Core i-s notik ezeket "eszik", az 1Rx8-asakat nem.

    Ja igen, iFixit-en javasolt PRAM reset-et is próbáltam, sajnos nem vált be.

    Plusz infó, hogy a gépen Dosdude1-féle patcherrel feltett Catalina fut, de szerintem ez nem a rendszertől függ.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák