Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    válasz Ngtx #79649 üzenetére

    Nem tudom hogy errol csinalt-e valaki videot, es ezert irtam, hogy valamennyi rutin nem artana hozza, raadasul en sem vagyok a legjobb oktato. En azt irtam le, hogy en hogyan csinalnam. Igazabol a diskutil parancs kell csak ehhez. Ennek a man page elojon a man diskutil parancsra, ha kicsit tudsz angolul akkor nem lesz gond. De itt egy ilyen kvazi gyorstalpalo.
    A diskutil list kilistazza neked az osszes disk-et. Ezek kozul meg kell keresned az SSD-d BSD nevet ami ilyesmi lesz, hogy diskX. Meg kell nezned, hogy ezek kozul mi van mount-olva a mount paranccsal majd egyesevel diskutil unmount diskXsY-al lecsatolni. Utana torolni kell a Volume-kat a diskutil deleteVolume diskXsY szinten egyesevel, aztan magat a kontenert a diskutil deleteContainer diskXsY. Ha mindent jol csinaltal akkor elvileg tok ures lesz a disk-ed. En biztosra mennek es dd-vel parszor felulirnam az elso 1MB-t parszor dd if=/dev/zero of=/dev/diskX bs=1M count=1. Ha ezeket megcsinaltad, akkor az Internet Recovery-ben talalhato Disk Utility-ben csinalsz egy particiot es mar mehet is az install.

    [ Szerkesztve ]

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák