Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.NX

    addikt

    Sziasztok,
    adott egy early 2015 Macbook Air. El Capitan volt rajta probléma nélkül. Frissítésre került az oprendszer High Sierrára. Ez után a gép nem bootolt be, megakadt fekete képernyővel alma logoval. Arra rájöttem, hogy úgy tudom bootoltatni, ha recovery-ben kiválasztom startup disknek a Macintosh HD-t (ez az egy meghajtó van csak amúgy).
    Sajnos ezt néha el kell játszani, mert néha (de nem mindig!) megint akad a boot.
    Egyébként ha bootol, akkor is egy perc, amíg végigér a csík, a második fele után csak araszolgat.
    Az a gyanúm, hogy a fájlrendszerek közötti váltás fektette meg a rendszert. Meg olvastam valami inkompatibilis kext fájlokról, de egyelőre nem mertem azokat mozgatni, napi munkára van használva a gép.
    Amiket csináltam:
    Recovery-ből egyszer újrahúztam a HS-t, de ugyanúgy fennáll a hiba.
    NVRAM reset.
    First aid recovery-ből és rendszerből is.
    Kérdés: Egy full wipe - tiszta újrahúzás segíthet? Esetleg tegyek vissza egy régebbi OS-t? Sajnos a tulaj nem készített TM mentést az El Capitanról, most pótoltam a félig működő HS-en, hogy legalább az adatok meglegyenek.
    Előre is kösz, ha van valakinek erről tapasztalata és tippje, hogy mit is kellene csinálni.

    Elfogadom a sütiket.

Új hozzászólás Aktív témák