Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz L3zl13 #1482 üzenetére

    Ha már a sportaniméket szóba hoztam:
    Általánosságban a sportanimékról. Ezek azok az animék, amelyek elsősorban egy bizonyos sportágra koncentrélnak. A történetük általában összefoglalható annyiban, hogy a főszereplő, aki persze kivételes tehetség az adott sportágban, előlrehaladását/fejlődését követi nyomon, az egymást követő versenyeken keresztül. Jellemző, hogy az adott sportágban nagyon elmerülnek, egészen a technikai részletekig. Mindenféle szakszavakat, és gyakran túlmisztifikált technikákat/szkilleket szednek elő, melynek köszönhetően egy-egy mecsben már több speciális szkillt láthatunk, mint a Dragonball legdurvább küzdelmeiben. :DDD

    Hikaru no Go: Alapmű. Akár szereti valaki a sport témájú animéket, akár nem, mindenképp ajánlom. Nekem ezzel kezdődött a sportanimés pályafutásom.
    Az igazat megvallva, ha tudom, hogy miről szól ez a sorozat, talán máig nem nézem meg, de szerencsére nem így volt. :DDD
    Nos, ez a sorozat a Go nevű játékkal foglalkozik. Ez egy távol keleten elég népszerű stratégiai játék. Kb a sakkhoz lehetne hasonlítani.
    Történet: Egy fiatal 12 év körüli srác talál, egy régi Gobant (Go asztal/tábla) a nagyapja padlásán, és észre vesz rajta egy vérfoltot. Mint kiderül az a folt a japán go történet legnagyobbnak tartott mesterétől Shusakutól származik. Azonban még fontosabb, hogy Shusaku valójában nem maga játszotta a meccseit, hanem egy szellem segítségével, aki abban a bizonyos gobanban lakik, és alig várja, hogy végre újra felbukkanjon valaki, aki látja őt, és segíthet neki, hogy újra got játszhasson.

    Hajime no Ippo: Boxszal foglalkozó anime. Bár a box soha nem érdekelt túlzottan, csak úgy kíváncsiságból kedtem el olvasni, majd nézni ezt a mangát ill. animét. Nos ha a sport része nem is jön be annyira a maradékon halálra röhögtem magam. A főszereplő srác 3 senpai-a annyira beteg, hogy az már kész. Sajnos, akárcsak a HnG-nél, az animének hamarabb vége van mint a mangának. De míg a HnG-ben, sokak szerint jobb lett volna a mangát is ott abbahagyni ahol az animét (mert a tényleges befejezés elég gyenge lett), addig a Hajime no Ippoban, ha másért nem is, de a kimaradt poénokért mindenképp sajnálatos a dolog. Tehát ezt első sorban a poénokért ajánlom.
    Történet: Fiatal srácot a suliban állandóan szekálják. Bár jó kondiban van, a személyisége miatt ideális célpont az ilyenekre. Egyik alkalommal egy arra járó pasi kisegíti. Kiderül hogy ez a pasi boxoló. A srácot annyira lenyűgözi, hogy ő is boxolni szeretne, és furcsa mód kiderül, hogy meg is van hozzá az adottsága.
    Rajz elég érdekes. Nem túl szép, bár néha, főként a meccseken elég jól mutat...

    Prince of Tennis: Másik kedvenc sportmangám/animém. A fentiekkel ellentétben itt már tényleg csak a sporton van a hangsúly. Ezt már tényleg inkább azoknak ajánlom, akiknek bejönnek a sportanimék.
    Történet: A főszereplő srác, Echizen Ryoma. Családjával most tértek vissza Amerikából, ahol eddig laktak. Apja, aki mostanában perverz(!) szerzetesként tölti napjait, valaha híres teniszező volt. Legfőbb időtöltése (a szexújságok olvasgatása mellett), hogy a fiát szekállja, és teniszezőt neveljen belőle. Ryoma beiratkozik egy helyi középiskolába, aminek jólmenő teniszklubbja van, és nagyon gyorsan bekerül a válogatott csapatba, annak ellenére, hogy csak elsős, és elindul velük az iskolák közötti bajnokságon.

    Initial D: Nem kimondottan sportág, de azért ide sorolnám. Utcai versenyzésről szól. Sok poén van benne, tekintve hogy a főszereplő összes barátja lúzer, de azért itt is a versenyzésen van a lényeg.
    Történet: Takumi Fujiwara-t nem nagyon érdeklik az autók. Nem nagyon szeret vezetni sem, mivel ez általában azt jelenti, hogy apja tofu boltjának kiszállításait kell fuvaroznia kora hajnalban. Bár még csak 17 éves, már 5 éve vele fuvaroztatja az apja a tofut, ezért úgy ismeri a közeli hegyi utat, mint a tenyerét. Barátja viszont nagy autó fan (és még nagyobb lúzer :DDD). Nyári munkáre egy benzinkúthoz mennek dolgozni, ahol összeismerkednek egy sráccal, aki az egyik helyi utcai versenyzős csapat vezetője. Ezt a csapatot kihívja egy másik városból érkező csapat, akik megpróbálják megdönteni az összes rekordot a környéken. Hamarosan kidarül, hogy a helyiek nem ellenfelek. Az egyetlen remény az a legendás versenyző, aki jópár évvel ezelőtt a legjobbnak számított a környéken. Mint kiderül ez a valaki nem más, mint Takumi apja, aki ráveszi Takumit, hogy ő versenyezzen helyette. Így kerül bele Takumi az utcai versenyzésbe, ahol hamarosan legendás hírnévre tesz szert.
    A rajz nem valami szép, bár az aktuális (4.) sorozatra már sokat javult. A verseny alatt az autókra gyakran alkalmaznak CG-t, ami elég szarul illeszkedik a többi résszel, de aki át tud lépni ezen a hiányosságon, annak jó szórakozást nyújthat a sorozat.

    Nos én ezekkel az animékkel kerültem közelebbi kapcsolatba. Persze van még több, jól ismert sorozat is. Pl. Adachi Mitsuru baseballos sorozatai nagyon ismertek. (Touch, H2...) Illetve a rengeteg focis sorozat melyeket több adón is vetítettek már. Pl. a Tsubasa kapitány, ami most is megy az A+-on. Nos ez utóbbi nekem nem jött be annyira (nem is nagyon próbálkoztam vele), a többiekhez meg még nem nagyon volt szerencsém. De lehet, hogy lassan keresek már célirányosan valami sport animét. Pl Eyeshield 21-et elkezdtem olvasni mangában, az elég poénnak tűnt. Illetve jókat hallottam még a Major-ről és a Yawaráról, sajnos ezek a sorozatok még mind folyamatban vannak, vagy legalábbis nincs teljes fansub hozzájuk.

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák