Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz mobilizmo #141702 üzenetére

    Szerinted, ha tudnám, akkor ajánlottam volna pénzt a megoldásért? 4.2 -n működött, de 4.4 -nél jött a tárhely emuláció. Azóta nem tudom összehozni. Errorba fut, mert a kernel elérési útjai nem egyeznek az OS emulált elérési útjaival. Elméletileg úgy van, hogy létre kell hozni egy emuláción kívüli csatolási pontot media rw csoportjogosultsággal és azt megadni csatolási pontként. Csakhogy azt meg a SELinux vétózta meg. Az n+1. error után feladtam.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • crok

    Topikgazda

    válasz mobilizmo #141702 üzenetére

    SELinux permissive kell legyen (su -c setenforce permissive vagy használhatsz rá appot is (SELinuxModeChanger @XDA @F-Droid @XDALabs)) és innentől visszabillentésig / restartig a banki appok lehet hasalnak majd

    Magisk-on belül mount namespace -> Global kellene legyen

    Legyen a kernelben cifs support (vagy legyen a kernel moduláris és legyen meg mellé a cifs modul, csak azt su -c modprobe cifs-el be kell tölteni)

    Kell egy könyvtár amit elérhetnek az appok is, mondjuk csinálsz egy /sdcard/SMB -t

    Majd itt le van írva a parancs amivel lehet megoldani, csak nyilván a megfelelő részeket írd át a saját SMB szervered elérése szerint, a példát idézve:
    su --mount-master -c busybox mount -o username=guest,rw,noperm,iocharset=utf8 -t cifs //192.168.xxx.xxx/cifsshare /path-to-mount-in

    Ha kész minden parancs, akkor a /data/adb/service.d könyvtárba mehet egy script amiben szépen le lesz vezetve a fenti dolog (lentebb ki van emelve mit kell átírni), chmod-al vagy valami értelmes file-kezelővel futásjog kell még neki (mondjuk 755):

    #!/system/bin/sh
    setenforce 0
    su --mount-master -c busybox mount -o username=guest,rw,noperm,iocharset=utf8 -t cifs //192.168.xxx.xxx/cifsshare /sdcard/SMB
    # Ha modularis volt akkor meg
    modprobe cifs

    Ha nincs CIFS modul hozzá se kezdj, anélkül értelmetlen.

    Amúgy VPN-en is megy csak a routing legyen megoldva és legyen tűzfalszabályokon átengedve.

    [ Szerkesztve ]

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák