Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tody56

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretnék vásárolni egy 8"-os LTE tabletet. Főleg navigációra lesz használva.
    A 2db ram és a hd kijelző is nekem elég.

    Ti melyiket vásárolnátok ezek közül? Mindegy 50e ft jelenleg:
    - Lenovo M8 LTE HD
    - HUAWEI MatePad T 8.0 LTE

    (A Lenovo Android 9-es, a Huawei 10-es. A lenovo viszont úgy látom, hogy szűz android EMUI nélkül. Nekem ez előny.)

    Ti melyiket választanátok? :R

    Köszönöm!

    üdv

    koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

  • Tody56

    aktív tag

    válasz Somatom #82506 üzenetére

    Köszönöm a választ !

    MTK esetén az MT chipre utalsz? :R

    koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

  • Tody56

    aktív tag

    válasz rothfb #82515 üzenetére

    Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek. :R
    Megrendeltem a Lenovot 2/32Gb). Meglátjuk.
    Waze illetve youtube -ra lesz csak használva így a teljesítmény nekem elég elvileg.
    Csak a gps pontossága amin kicsit aggódom.
    Sajnos 8"-ban nagyon kicsi a választék pláne ami LTE képes.
    Van még egy Huawei T3 9.6 lte tabletem. Azzal nagyon meg vagyok elégedve, de kicsit nagy a mérete oda ahova szánom. (Igen tudom az Snapi erősebb cucc elvileg, de az is csak 2/16gb)

    [ Szerkesztve ]

    koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

  • Tody56

    aktív tag

    válasz Somatom #82522 üzenetére

    Igen használok egy Xiaomi mia3-at, de külön eszközre volt szükségem.

    rothfb: Sajnos csak 2gb-os verziót találtam LTE támogatással de egyenlőre bőven elégnek tűnik arra amire vettem.

    A tablet azóta megjött már.
    Pár infó hátha segít valakinek:

    - GPS tökéletesen megy waze alatt.

    - Sebességére semmi panaszom nem lehet, bár mint írtam már én navigációnak használom, illetve youtube videókat nézek rajta. Kíváncsiságból neteztem vele egy órát a gyárilag telepített chrome böngészővel. 3-4 weboldal volt megnyitva, semmilyen lassulást nem érzékeltem. Érzésre nem volt lassabb mint az MIA3 , pedig ugye az snapi.
    Biztos vagyok benne, hogy szintetikus teszteken erősebb egy snapi chipes tablet, de átlagos felhasználás során semmilyen hátrányát nem érzem az MT chipnek.

    - Akku: Egyszer merítettem eddig le, de úgy érzem bőségesen elég. Érzésre hozza vagy megközelíti a gyári értékeket.

    - Kijelző: Nagyon szépek a színek, a HD felbontás is elegendőnek tűnik ílyen kis kijelzőn. (Igen a full hd biztos még szebb, de kb 30cm-re tartva ami nekem kényelmes nem látok pixeleket, szép éles a kép)
    A fényerő normál használatban elég, de a telómhoz képest kicsit kevesebbnek érzem. Nagyon erős napfénynél jól jönne még egy kis tartalék.
    Nagyon pozitív viszont, hogy nagyon jól levehető a fényerő ha este sötétben használom.

    - Az összeszerelés nagyon jó érzetet ad.

    - softver: Talán a legjobb az egészben. Utálom a témákat, és felületeket (EMUI) a telefonokon, vagy tableteken. (Ezért használom xiaomi mi a3-at előtte pedig az mi a1-et. Android one rendszer !)
    Ezen egy tiszte sallangmentes Android 9 van. Talán 3-4 plusz alkalmazás volt telepítve ami plusz. Netflix illetve talán még 2 játék. A játékok törölhetők, a netflix nem.

    Végül talán annyi, hogy nem igazán értem miért ilyen kicsi a kínálat 8" környékén. Használok egy Huawei T3 9,6"-os tabletet is, de az már kicsit kényelmetlen anélkül használni, hogy letegyem egy asztalra stb. A 8-as simán fogható egy kézzel majd a másikkal nyomkodod mint egy telefont.

    Bocs ha hosszú lett, de bízom benne, hogy valakinek hasznos.

    koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

Új hozzászólás Aktív témák