Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonJoee

    tag

    Üdvözletem,

    Kicsit hosszú. Bocsánat!

    Adott egy Yoka TV KB2 box (benne Android 6.0.1 s912 SOC-on, 2 GB RAM, 32 GB ROM, 2xUSB, 1xHDMI, 1xSD, 1xAV, 1xLAN (gigabites), BT4.0, AC-s Wifi külső antennával).
    Eddig tökéletes. Apósnál működik, első sorban Telenor MyTV-t néz vele, ott is a Spílert az angol foci miatt. De ha már van, akkor egy kis YouTube, egy kis böngészés, egy kis Skype is jól jön...

    Szóval Skype:
    Ehhez találtunk egy Microsoft LifeCam HD-3000 USB-s webkamerát beépített mikrofonnal. Ezt hosszas nézelődés után választottam ki, mert elég sok "tudor" írta azt róla, hogy megy Androiddal minden gond nélkül.
    Szóval a kamera megvan, a "CameraFi" nevű appal ki is lett próbálva és mind a video, mind a mikrofon része megy (appon belül source választás után (USB microphone)), tökéletes 720p-s videók készíthetők hanggal. Szuper, tehát mozog keze-lába, a box látja gond nélkül. Ölőm-e-bódottá!
    Viszont, ahogy az androidos Skype ismerői már tapasztalták, a windowsos verziótól eltérően itt nem igazán lehet az input hardvert állítgatni, főleg kiválasztani. Talán egy paraméter állítható: a videó minősége (low/high). Pl. az audio input már nem.

    De miért akarom én ezt állítani? Azért mert ebben a boxban defaultként be van konfigurálva egy "internal microphone device", ami ugye a maga harveres valójában nem létezik, csak gondolom az appok miatt fantomizálták bele, hogy fel lehessen mindent telepíteni.

    Tehát az van, hogy a Skype most a default "internal mic"-ről várja a hangot és nem igazán lát vagy akar keresni USB-audio-t. Azaz: kép van, hang nincs...

    Mit lehetne tenni?

    A Skype-ot ugye nem lehet beállítani, hogy USB-mikrofont lásson (mert első sorban mikrofonnal és kamerával rendelkező telefonokra készítették).

    Lehetne esetleg egy olyat csinálni, hogy defaultként a rendszerben az USB-mikrofon (vagy USB input audio device stb.) látszódjon?
    Vagy esetleg átirányítani az internal mikrofont a nemlétező hardverről USB-mikrofonra?

    Van ezekre valami build.prop vagy audio-policy.conf -mágia? Vagy máshogy kellene csinálni? Mondjuk egy appal, ami minden újrainduláskor lefut és beállítja a dolgokat, hogy végre lásson a Skype egy élő mikrofont?

    Vagy esetleg tudtok egy buherált Skype-ról, amiben ki lehet választani a hangforrást?
    Esetleg egy másik csevegő appot, amiben van videocsevely és a Skype szerverére csatlakozik? (bár az utóbbi időben a Microsoft eléggé kiírtotta ezeket, régen ugye volt pl. az IMO, az IM+ meg hasonlók).

    Segítsetek lécci, ha tudtok!

    (nekem az is jó, ha pl. kaphatnék pár build.prop és audio-policy.conf fájlt olyan boxokról, amiken nincs ez az őrült, nem létező internal mic konfigurálva, hátha lehet belőlük okulni)

    Köszönet!

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz darvinya #16620 üzenetére

    Az AV-be dugott headset hogy készteti a Skype-ot a webkamera mikrofonjának észlelésére? (USB mic) Vagy így materializálódna az a bizonyos "fantom" mikrofon a boxban? Ügyes. :)

    A Tovább-menün a három pontot érted? Kattintottam, kiválasztható a headset meg a sima fejhallgató, USB-mic nem. :(

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz azbest #16641 üzenetére

    Igen, én is úgy tudom, hogy AV-n csak két hangcsatorna és egy kompozit video KIMENET van, bemenet, pláne mikrofon nincs. Ezért lepődtem meg darvinya ötletén. De én már dugnék mindent mindenhová, csak működjön.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz darvinya #16650 üzenetére

    Nem vetettem el teljesen az ötletet, mert nekem is megfordult a fejemben, hátha a trükkös kis kínai figyeli, hogy ha a 4 érintkezős aljazatba 3 érintkezős dugót dugnak, akkor a legbelső két érintkező összezár. Ekkor dönthet úgy az elektronika, hogy 1. leég, vagy 2. átkapcsol AV-módból füles+mikrofon módba.

    Bár először szoftveresen próbálnám megzavarni. Pl. ha az audio-policy.conf-ban kiveszem az internal mic-re vonatkozó sort, akkor bekapcsoláskor nem hozza létre a dev-könyvtárban a mikrofonra vonatkozó device nevet. Természetesen ilyenkor a Skype kiírja, hogy a mikrofont más alkalmazás használja, próbáljam meg később, és kilép.
    Szóval arra gondoltam, hogy marad az internal mic kikommentelve és létrehozok egy linket a device nevével, ami az USB-s mic device-ra mutat. Hátha sikerül átverni valakit...

    Majdcsak összeamatőrködök valamit az AV-csatis megoldás előtt. :)

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Beni2360 #16676 üzenetére

    Én a Yoka TV KB2 (s912) boxon úgy csináltam, hogy egy tetszőleges microSD kártyára (akár valamilyen adat is lehet rajta, csak legyen még hely) a gyökér könyvtárba felraktam a TWRP image fájlt "recovery.img"-néven és a kártyát a boxba tolva csináltam egy reset gomb + power gomb (vagy DC dugó kihúz/bedug) újraindítást. Aztán már a jól ismert TWRP képernyő fogadott. A gyári, érintetlen FW-ről így csináltam mentést, mielőtt elkezdtem volna szétmókolni a cuccot.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Új hozzászólás Aktív témák