Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Z10N #7576 üzenetére

    Én még így is azt kívánom, hogy haljon ki végre a CF/SLI.
    Volt már több GPU a gépemben (egy és több nyákon is), mindig megbántam.
    De amúgy is, ne próbáljanak engem belehajszolni abba, hogy két (több) kártyát kelljen vennem.
    Főleg, hogy a Mantle is gyorsítana, ha minden igaz. :P

    Az is érdekes, hogy régen voltak alaplapok CF módban is teljes sávszélességű PCI-E portokkal, de mióta beköltözött a PCI-E vezérlő a CPU-kba, azóta szűkültek a lehetőségek. (Persze elvileg lehetne a CPU-nak is sok-sok PCI-E csatornája, de nem ez a jellemző). Mégis most térnek vissza ide. (Azt hiszem régebben is ment vagy a CF, vagy az SLI is ilyesmi üzemmódban, híd nélkül, csak picit lassabban.)

    Azért érdekes, hogy a DisplayPort-on évek óta kimegy 10 bit/channel, ha támogatja a monitor (és szintén évek óta sok, főleg Dell IPS és drágább NEC, EIZO, stb monitorok támogatják is), a DVI-on viszont nem, látszólag mégis azt javasolják, hogy először köss be minden (n>1, n<=3 darabszámú) monitort DVI-ra, és csak utána kezd el használni a DisplayPort elosztót (bár igaz, hogy nem tudom hogy ilyen elosztóval is működik-e a 10 bit/channel, még nem próbáltam, de a DP 1.2-nek jó nagy a sávszélessége...).

    Persze ebből semmit nem vesz észre, aki nem kalibrálja a monitort VGA LUT-al (de ha egymás mellett van 3, akkor nagyon nem árt, ha egyformára vannak belőve), agy használ specifikusan 10-bites renderert. (Sőt, hétköznapi körülmények közt talán még akkor sem, csak tesztábrákkal.) De ettől függetlenül, szerintem alapvetően az elméletileg legjobb megoldást illik javasolni, még akkor is, ha a következő verzió sem okoz feltűnő hátrányt. Ugyan úgy, ahogy nem D-sub-al kötünk be egy monitort, amin van DVI, HDMI vagy DP, még akkor sem, ha ránézésre épp fel sem tűnik (bár az általában fel szokott, mert nagyobb a difi, de a lényeg, hogy van, ott is és itt is...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák