Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz steewcv65 #14931 üzenetére

    A cpu 5900X, ram 2x16Gb trident z neo.

    #14932 hokuszpk:
    Akkor nagyon nem érdemes tovább küzdenem talán. Még össze kell majd hasonlítanom, hogy ezzel mennyit javul az egyszálast tempó. Egyelőre instabilitási gondom is van.

    #14933 Danex:
    Fentebb írtam valahol, hogy az llc-t nem szeretném bántani. Tudom, hogy az egy amolyan menekülő út, de az fizikai oldalon próbálja meg korrigálni, amit matematikai (- offset) próbálnék első körben. Persze, ha nincs más ... akkor mégis csak egy lehetőség.

    Ha minden jól megy, ma lesz időm tovább foglalkozni a dologgal majd.
    Ha jól látom a helyzetet (fix me), akkor ezt a PBO mindenre nem lesz jó teljesen. Vagy az egyszálas vagy a többszálas végrehajtásra lehet komolyabban kiélezni. Esetemben az utóbbi van többségben, többszálas feladataim vannak lényegében.
    Egyelőre nagyon instabil lett a rendszerem, bár gondolom ez sok állítgatással javítható.
    Viszont lehet nem érdemes túlzottan eröltetnem a PBO-t. Gyakorlatilag all-core terhelésnél nem boost-ol magasabbra (sőt), mint fix órajelen amit aprólékosan kiteszteltem.
    Ennek az lehet az oka, hogy olyan számítási feladatokat végzek vele, amikor tényleg kell a teljesítmény, ami felér egy stress-test-nek is.
    Összehasonlításként: Valahol a prime95 és aida64 CPU tesztek között van. RAM sebesség csak 1-1 műveletben kritikus.
    Szóval egyelőre inkább csak érdekesség képpen próbálgatom a PBO-t.
    Egyetlen műveletsor van egy ~2.5-5 órás számításnál, ami teljesen egyszálas és most ~20percig tart. Bár ott sok i/o művelet is van, szóval lehet az amúgy is visszafogná, mégha sokat gyorsulna is a single rész.

    Ajánlottátok a Hydra-t. Ez gondolom hasonló dologra megfelelő, mint a Ryzen Master, amit szintén nem használtam még. Ha jól gondolom, akkor a CO-t lehet vele beállítani és tesztelni.
    Nálam a BIOS-ban +/- 30 lehet a min-max érték CO-ban. Ha ettől eltérő értéket adnak ezek a programok, akkor nem fogom tudni beállítani, mivel mindent BIOS szinten szabad csak használnom. A munka ugyanis linux rendszeren fut.
    Bedobok szerintem egy ssd-t egy "barbárkodós" win számára :)

    #14934 MPowerPH:
    Ezt érdekesen hangzik. Kifejtenéd pontosabban hogyan kell?
    Sejtettem, hogy offset vonalon én szúrok el valamit. Én úgy vettem észre csak a CO negatív értékek befolyásolták a vcore értéket alacsonyabbra állítással.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák