Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz edari #2865 üzenetére

    Nekem is ez a lapom van ezzel a processzorral, és ugyanez van. 3.9 fixen megy 1.188 Vcore mellett (offsettel oldom meg). Neked enged egyáltalán fix vcore-t adni? Nekem nem, hanem auto-n van, és ehhez jön a + offset.

    Más. Most vagy én fogtam ki egy hibás alaplapot, vagy a vízhűtésem haldoklik, de az utóbbi 3 hétben 4-5 alkalommal megállt a vízpumpa a processzor felett. Először még a ventilátorok megállására is dobta a figyelmeztetést az AIDA (monitorozom a rendszert, pont az llyen dolgok miatt), de azoknál fals riasztás volt, mert jól láthatóan mentek. Erről leszokott az utóbbi időben, cserébe az AIO_PUMP foglalaton tényleg megállítja a pumpát, mert láthatóan nő a hőmérséklet is (68 foknál lőttem le tegnap), másrészt CPU temp warning üzenettel indul el a következő indításnál a deszka. Már leszedtem az ASUS fanexpertjét a teljes AISuite-tal együtt, UEFI alól vannak belőve a ventilátorok, és csak az AIDA fut a háttérben. Mivel a hűtés 2 éves, és az előző lapomban hibátlan volt, úgy sejtem, nem azzal van a gond. Szintén az anomáliák sorát gyarapítja, hogy egyik napról a másikra megszűnt működni a POWER LED-em, és tegnap már a HDD aktivitást mutató LED sem működött (NZXT S340 Elite). Ma szétszedem a gépet, és megnézem, nem-e rosszul kötöttem be, és eddig nem tűnt fel, hogy nem mennek ezek a LED-ek, de nem hiszem, hogy ez történt, már 2 hete ezzel a konfiggal megy a gép. Az AIO pumpáját talán próbából átkötöm egy másik slotra, de nagyon nehéz lesz detektálni a hibát, mert nem függ semmitől igazán. 0 celsiustól 100 százalékra raktam most be a teljesítményt, eddig ez úgy volt, hogy 55 fok alatt csak 90 százalékom ment a pumpa, de ez sem lehet gond, mert ez 2500-as fordulatot jelent, az előző deszkán pedig 2000-en hajtottam terheletlen rendszer mellett. A pumpa leállása érdekes módon nem idle-ben és nem is nyélgázon történt, Spotify szinte mindig megy a háttérben, és közben böngésztem.

    Nálad van ezekből a hibákból bármi? 2409 BIOS van fent, mert a 2501 mellett még fix 3.9-en sem indult el a rendszer, újabb BIOS-t pedig linkelt itt valaki feljebb, de az sérült, legalábbis a 16 mega helyett 7 jön le a dropboxról, és azt sem lehet kicsomagolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák