Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chopin42

    őstag

    válasz Sub-ZeRo #20811 üzenetére

    Nem tudom mennyiért veszed ezt a lapot, de akkor inkább egy asus prime b350 plus-t javasolnák. Az is elég fapad, de a vrm rész az egyik legjobb a b350-ek között. Tuningolni ebben sem kell természetesen, de ha hosszú távra veszed, nem árt, ha van a vrm hűtőborda, plusz elég jó a memóriatámogatása, jó véleménnyel vannak róla itt a fórumon. Meg az se mindegy, hogy itt 4 fázis van, szemben az általad megadott asrockal, ott csak 3, ráadásul SEMMI sem hűti (vizezed a procit, ha jól olvastam). Ha a proci sokáig lesz maxon járatva valami programmal (ami előbb utóbb bekövetkezhet), előfordulhat, hogy túlmelegszik az asrock csupasz 3 fázisa, ennek meg előbb utóbb halál a vége, vagy instabilitás. Tudomásom szerint egyes alaplapoknál ki is van emelve, hogy mag 6 magos ajánlott.
    Sok a szóból, lényeg, hogy az amd az A320-s chipseteket abszolút irodai cuccnak szánta, kevés sata, pcie, no tuning. A b350 pedig már az abszolút nagyközönségnek szól, a középkategória maga. Egy r7 1700 kerül vagy 90k-ba, a lap megér szerintem mellé 30 rongyot (ennyi kb a prime b350 plus), de ez persze az én véleményem, ahogy az is, hogy az alaplapon nem érdemes spórolni. Évekig alkatrész, ahogy a táp, háttértár, gépház, ilyenek.

    [ Szerkesztve ]

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

Új hozzászólás Aktív témák