Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AAAgold

    senior tag

    válasz kago akira #6611 üzenetére

    szvsz, azért az X-es proci használata önmagában tuning :)

    "Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

  • micafighter

    nagyúr

    válasz kago akira #6611 üzenetére

    Igen, a listánál az elsődleges szempont az volt, hogy melyik lappal tudod kihozni a legtöbbet a prociból. Mivel az összes Ryzen proci tuningolható, igy szerintem ez nem egy rossz megközelítés, továbbá ha valaki mégse akarna tuningolni, akkor se fog mellé ezekkel a lapokkal.

    Az X-hez részhez: egyrészt van 3 ajánlott lap 50ezer alatt is X-hez. Másrészt aki X-es procit vesz, az valoszinüleg a plusz tuningpotenciál, esetleg a PBO adta "autotuning" lehetősége miatt veszi. Nyilván lehet más lapot is venni mint ami az ajánlóban van, meg lehet X-es proci alá MSI lapot is tenni, csak nem feltétlen éri meg, mert hasonló áron vagy olcsóbban akkor már jobban járnál egy non-X procival, mert az MSI lapok nagyon jól vannak összerakva, tuninghoz is nagyon jók, csak nincs bennük offset voltage. PBO megy velük is, csak mivel nincs offset, igy többet érsz egy szorzóállítással, arra meg jó a non-X proci is, és spóróltál nemkevés pénzt.

    Nyilván menni fog a PBO más lapban is Xes procival, nyilván szorzót fogsz tudni állítani más lapban is, a listában csak az adott kategória legjobb lapja vannak. De miért is kerülnének más lapok a listára?

    Ugyhogy összegezve a lista szerintem egy jó kiinduló pont, mellé mindneki számításba tudja venni a saját maga szempontjait. Például nálunk jó szempont volt kb egy hónapja a Giga lapokhoz járt 12ezer forint értékü steam kupon, igy aki használja a steamet, annak kb bestbuy volt a legtöbb Giga lap. Irtam is ezt az akciót akkor. Az Asusnak meg pl tölünk északabbra olyan promója van, hogy a gamesplanet PC játék webáruházba adnak 90GBP kupont, szintén verhetetlen ajánlat ott..

Új hozzászólás Aktív témák