Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz R3laX #6046 üzenetére

    Biosból ment a frissítés, jumperes reset és biosból való default visszaállítás is volt már.
    Az elemnek semmi baja, sőt... ahogy AAAgold írja, a jumperes reset sem úgy megy, ahogy megszokott.
    Normálisan - és a kézikönyvében is nyilván ez van - úgy lehet resetelni, ha táp lekapcsolva, kivárod az áramtalanítást, pl. 30mp és utána jöhet a jumper zárás, modnjuk 10mp-re.

    Ehhez képest mivel nem sikerült resetelni kipróbáltam egymás után kb. 3x, 1 perces várakozással, jó 30mp-ig rajta a jumper. Nem resetelt.

    Utána megnéztem bekapcsolt táppal: úgy simán resetel 5-10mp jumper zárás után. :D

    A beállításokra visszatérve:
    Egyszerűen egy rakás nem működik ill. a dupliákációk miatt nem onnan megy ahonnan az ember várná. Tegnap visszatettem az 1.2-es biost és próbálgattam. Nem volt jobb, de pár dolog tisztább lett az egyszerű próba során. Egyébként az 1.5 biosban eltűnő menüpontokkal vélhetően részben ezt akarták orvosolni. Pár olyan tűnt el aminek nem volt hatása, mert a másik helyen állítható. Kedves az igyekezetük, de maradt még kb. 100db másik. :D

    Ill. még egy fontos dolog: az OC menüben van egy kapcsoló, hogy az Asrock beállítások vagy AMD CBS(+PBS) beállításokból dolgozzon-e a lap. A CPU/RAM OC menüpontok egy része el is tűnik CBS-re váltva. Nyilván ez lenne hivatott a fentiek tisztázására de sajnos ilyenkor is összevissza működik az egész.

    Szóval példák:
    - Fix órajel + VID állítás OC-ból: Órajel megy, VID-nek nincs hatása. 3.4-en 1.1V-ot kap a proci bármit állítok.
    - OC-ből az offset állítás megy, van hatása a vcore-ra.
    - CBS-ből a cpu fesz állítás (VDDCR_CPU) nem megy. CBS-re váltva 1.45V-ot kap a proci.
    - CBS-ben is van offset állítás de bármit belövök marad az 1.45V.

    Tehát OC-ből default feszt kap a proci és offsetet lehet állítani, CBS-ből 1.45V és nincs offset. (még vmi gaming mód van, de 1.9-2V-os értékekkel. Csak maxként írva de nyilván nem mertem rányomni. :D)

    - CPB letiltás csak a CBS alól megy, OC alól ignorálja.
    - C-state-ek használata szintén csak CBS-ből megy.
    - VDDIO (VTT) állítás CBS alól nem megy.
    - SoC voltage állításra van az 1.2-es biosban OC-ben egy SoC voltage pont: erre nem reagál. 1.5-ben már nincs is.
    - OC-ből offsettel lehet állítani, de azt már NB voltage-nek hívják. :)
    - CBS-ben is van rá menüpont, arra nem reagált.

    És így tovább...

    De hogy jobbat mondjak, még a rohadt ventivezérlés sem megy. Biosban beállítva, Sw-ből is ugyanazt mutatja mégis emelkedik a hőfok és nem történik semmi a ventivel.
    Közben ha a biosban átírom pl. az épp aktuális hőfokhoz tartozó %-ot és másik mezőre lépek azonnal felpörög a venti. Tehát mindenféle bios mentés, restart nélkül azonnal reagál és vezérli.
    Sw-ből ha nyomok egy fan detect-et vagy hogy hívják, amikor végignézi 0-tól 100%-ig, sorban végigpörgeti szépen. Utána visszanyomom a grafikonos beállításra, apply és megint nem vezérli. :D

    Ettől függetlenül továbbra is stabilan megy a lap, proci. Most a teszt miatt fix 3.4 @1.05-1.1V-ra vettem, jónak tűnt, de előtte CPB-vel sem volt gondja. Sőt, némi kézivezérléssel (Ryzen ram calculatorral) a 2133-as ramok is elindultak végre 2666-on, egyelőre nem teljesen stabil, de még próbálkozom majd.
    Szóval megy... csak finomhangolgatásra őrülten zavaró ez a sok nem működő/összeakadó paraméter.
    Nap használatban most ez a ventivezérlés az egyetlen ami gázos. (Ja, meg, hogy nem megy az us wake up :( )

Új hozzászólás Aktív témák