Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz SECTORnooB #436 üzenetére

    Ha nagyon perf/wattrol beszelunk, az xfr2rol nem lehet a szelso ertekek ismereteben beszelni, annyira kifinomult, hogy wattorat kellene merni egy adott munkafolyamathoz. Nem neztem ugyan, de nem csodalkoznek, ha az xfr2 jonne belole gyoztesen. A diagnosztikak lemerni sem igazan tudjak a koztes allapotokat, mert egyket masodpercenkenti allapotot rogzitenek, es lehet ez alatt az xfr xszer valt modot.

    Eleg beszedes, hogy az idle allapotokban mozog a legnagyobb intervallumban a feszultseg, terhelve beszukul ez a tartomany, es nem 1.45vra maxolja ki, hanem 1.2re, megis itt a legnagyobb a fogyasztas. Tehat az atlagos ertek, vhol ez alatt kell, hogy legyen, a processzor a reszponzivitas szempontjabol turaztatja feszultseget, es ismetlem, nem tudjuk ezt merni, mert nincs diagnoszikai program, amivel az osszes lepcsot monitorozni tudnad, csak egy szelet latjuk a valtasoknak.

    En teljesen meglepodtem, es ledobbentett, hogy mennyire finomhangolja magatol a rendszer az adott korulmenyekhez. Amit szerintem nem vesz figyelembe, az az adott peldany szelsoertekeinek lehetosegei, hiszen a processzorok nem egyformak, de a leghatekonyabb tuningot xfrel lehetne elerni, de amennyire jelenleg en tudom, ha belepiszkalunk vmibe, a processzor lekapcsol jopar finomhangolast ezek kozul, es vhol nyersz, vhol vesztesz. Vhol meg az lenne zsenialis, ha az adott sziliciumlapkat erre is tesztelni tudnak. Lehet nincs messze ez sem.

    Kellene egy egyoras munkafolyamat, amiben idle es terhelt allapotok valtjak egymast, mint valojaban, es megmerni, hogy melyik mennyit fogyasztott ebben intervallumban. Kb ez adna valos kepet a hatekonysagarol, a feszultsegek monitorozasa epp annyit arul el, mint a hutesnel a homerseklet merese, semmit, mert nem teljes a kep.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák