Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Nah végre-valahára nekem is eljött az idő, hogy belépjek a klubba egy 2600X + B450 Tomahawk párossal, bár elég esélyesnek tűnik hogy héten már nem ér ide a rendelésem...

    Időközben viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy csak így hobbiból tuningolgattok vagy van gyakorlati értelme is?
    Abból indulok ki - lehet téves infó? - hogy úgy emlékszem a 2600X ha minden szálon terhelve van akkor 3,9GHz-ig megy fel, viszont ha csak 1 szálon, akkor 4,2GHz-re vagy akár a fölé is. Amennyire itt láttam a fix all-core tuning órajeleitek is 4,1 - 4,2GHz körül vannak, a felett már nagyon szerencsés meg sok fesz kell meg akármi-szalámi...

    Végül is hogy all-core terhelés alatt 3,9 vagy mondjuk 4,1 az szerintem nem sokat számít, ill. tesztprogramok kivételével ilyen jellegű fullos terheléssel nem is nagyon fogok találkozni szerintem... ha meg valami játék 1 szálat nagyon meghúz, akkor magától is eléri azokat az órajeleket a proci amiket ti tuninggal...

    Nem leszólás akar lenni, tényleg csak az érdekelne hogy a szintetikus tesztek kivételével van ennek gyakorlati haszna?... Nem lehet hogy sokkal jobban járok ha simán csak hagyom az XFR2-t dolgozni?... Már úgy értve hogy stabilabb lesz a gép, és érdemben nem vesztek vele semmit teljesítmény oldalon sem?...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák