Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kireka

    tag

    válasz Byga007 #2758 üzenetére

    Nem is lehet GE-t kapni :), hogy szerezted? Voltak olyan hírek, hogy válogatott chipek amit akár jobban lehet húzni, mint a G-t. Alapon használod, vagy kipróbáltad mit tud? Az a RAM nem túlzás? Vagy játék is befigyelhet? Nekem csak 2400-asra futotta, úgy hogy a GTA-t is ki akarom vinni rajta.
    am1, mint ddr1? azzal még lehetett filmezni és netezni? Mi az Duron ? Az egy kohó, főleg ehhez, mert a G-n is simán megáll a ventilátor üresjáratban olyan hideg.
    Azt olvastam, hogy a G-n is lehet beállítani 45 W-os TDP-t, de nálam nincs ilyen opció, sem biosban, sem RyzenMaster-ben.
    Amúgy nem akarok felvágni, de írtam parancsikonokat amivel gyorsan be lehet lőni a frekvenciát. 3000 MHz-en, 1 Volton 14W-ot zabál BOINC-al fullra hajtva, és elég komoly credit mennyiséget keres. GPU-t is bevonva pedig aláz, persze akkor nem 14 W-ot kér...

  • kireka

    tag

    válasz #16820480 #2760 üzenetére

    Nem tudom mire vagy kíváncsi, de nem pénzt keresel, nem is viruális pénzt csak egy pontszámot, amivel összemérheted másokkal mennyit számoltál. Coin számolásra is lehet bérbeadni a gépedet, de akkor nem igazán marad használható és centeket jelent naponta, coint csakis több gpu-s gépen lehet hatékonyan számolni.
    Tudományos célra adományozhatod a géped számítási kapacitását, én az MTA munkáját segítettem, de pár hónapja bezárt a project, jelenleg a Cern részecskegyorsító munkáját segítem, de mivel nincs mindig szükség számításokra és a GPU-t nem használja, így beléptem az Einstein csillagászati-fizikai projectbe a stabilitás teszthez, nekem az UFO kereső SETI nem szívügyem, de az is ugyanolyan jó. Az Einstein rádióteleszkópok "hulladék" jeleit elemzi és szoktak találni érdekes dolgokat, amit célzottan is érdemes megfigyelni.
    Lényeg hogy logikai processzormagonként és gpu-nként futtat egy-egy munkacsomagot, fullra hajtva a gépet, de nem igazán "avx-burn" teszt csak egy "kíméletes" 100% kihajtás, viszont az eredmény hasznos és nem csak üres számítás, az eredményt összevetik egy másik felhasználó eredményével és ha nem stimmel a több órányi számítás egyből kibukik a hiba. A prime azt hiszem csak megbecsli hogy jó-e az eredmény.

    A lényeg hogy a GPU is számol és akkor is kiderül hogy túl van hajtva, ha a játék még nem fagy ki. A tok is melegebb, mint egy sima cpu teszt (főleg ha underclock-olsz, amikoris alig melegszik) így akkor is kibukik a hiba, ha a prime-on még átmenne. Az eredmények online követhetőek. Én under és overclock beállítást is használok attól függően hogy sebesség vagy hatékonyság kell így többféle beállítás stabilitását is le kell tesztelnem.

    Apropó, az underclock/volt-ot lehet pont neked találták ki, mert a feszültség és az órajel nem csak felfelé húzható, 3200MHz ig a chip elképesztően hatékony onnan kell egy kicsit noszogatni hogy gyorsabban pörögjön. Még egy érdekesség, a régi hűtőd lehet kompatibilis, mert a klipsz nem változott, én a 100éves tx-2 es tornyomat használom az új fan-al, amit DC módban vezérlek így eltünik a morgás is.

    Nekem elég bonyolult ez a ryzen oc, mert másként viselkedik a proci alapórajel alatt, felette oc módba kapcsol, ekkor a windows nem is tudja már levenni az órajelet 1600-as alpra, de ha egyszer oc módba kapcsol már nem lehet visszakapcsolni normál módba. Ha engedélyezve van a turbó akkor magasról tojik mindenre és ő tekeri a frekvenciát, megint másként viselkedik BIOS-ban beállított fesztültség és auto feszültség módban, ha biosban adom a feszt akkor a rzyen master nem is tudja átállítani, Az igp esetén először rzyen masterrel 1260MHz, bios frissítés es beállítás után 1340MHz felett nem akart sehogy stabil lenni, 1500-on viszont most 2 napja fut, de még nem engedtem rá a tesztet. Memóriánál is 2400 ről nem tudtam elmozdulni, aztán hülyeségből 2933-at is beállítottam és stabil, de 3333 is kb. stabil volt bios frissítés előtt, 3433-om talán már nem, de ez még további teszteket igényel, az új biossal másként működik/nem működik a memória. Persze ez nem szokványos CPU, hanem cpu+memória+gpu+videomemória rendszer ahol egy sima szorzó állítással kb sehová sem jutok GTA-ban.

  • kireka

    tag

    válasz Anubis_9 #2790 üzenetére

    Elég perverz az elgondolás, azonos teljesítményű CPU-ra upgradelni teljes rendszercserével, ha a későbbi fejlesztés a cél akkor ugyan a legjobb platform az am4, de amit most kapsz a pénzedért...
    Én is haswellről váltottam, de egy 2+2 magos 1.7 GHz-es példányról 4+0 magos 3.5GHz-re (2200G), így minden téren masszív az előrelépés, de a biztonság kedvéért a ram-ot és az ssd-t is megdupláztam, emellett van egy alaplapi Nahimic hangchip-pem amiben nem az a legjobb funkció hogy ki lehet kapcsolni...

    3,8 GHz még teljesen ok, de a 3,9-es betonstabilitáshoz nekem kell vagy 1,45-1,50Volt, nem is használom.
    4GHz en kb egyszálas teszteket tudok futtatni, a 3. magom elég gyenge, de a hő miatt a többi is destabilizálódik, vízzel lehetne meglépni egy veszélyesen magas feszültség mellett.
    A 2400G szerintem válogatott, mert az enyém 1,51Voltot ad a 3,7GHz-hez, szóval itt a vége a gyári tuningnak, nem lenne lehetőség a 3,9-es turbóra és a fórumokon is ezt olvasni, hogy a 2200G nem megy 4000-en a 2400G viszont igen.

    A G-s prociknak kissé limitált a VGA támogatása, csak ritkább időközönként kapnak frissítést, többen panaszkodtak inverz szin bug-ra néhány játékban, kötve vagy windows 10-hez, nagyjából abból is a legújabb verzióhoz, csak hogy felmenjen a driver. Az egyszálas teljesítményben lesz 10%+ visszalépés, ami legalább annyira fontos, mint a 4 plusz szál. Előrelépés lehetne később egy újabb APU-val, de egyelőre nincsenek bíztató hírek, ezek eleve low end chipek, soká lesz ütős 7nm-es új APU, még az is lehet hogy a 7nm első körben túl drága lesz és valamit gyártani kell a szerződött 12nm-es technológián szóval borúsak a kilátások.

    Mi a gond a külön GPU val?
    https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-1030/specifications ebből még passziv hűtésű is van és 20-30 W közötti tdp-vel jönnek. Szerintem még windows 7-es támogatás is van és onnan felfelé is minden könnyedebb driver fronton. A teljesítmény azonos 2400G-vel.

    Mindezek ellenére videózásban nagyon otthon van az APU tele a legmodernebb funkciókkal, nálam soha semmilyen gond-akadás-reccenés nem volt. A beépített intel IGP-nél voltak megmagyarázhatatlan dolgok, pl a képernyő újrainicializálása, dekódolási hibák, reccenések, vagy a minőségi deinterlace hiánya a 1080i anyagokhoz.

    Jut eszembe nagyon ritkán marad pici kosz- vonaltöredék az asztalon az ablakok nyitása-zárása-mozgatása közben ez bug, vagy túlhajtott igp/ram-ra utal?

    [ Szerkesztve ]

  • kireka

    tag

    válasz #92006144 #2817 üzenetére

    Nézd én csak nem akarom, hogy egy zsák pénz elkültése után ugyanazt a teljesítményt kapja. A driverrel én is megküzdöttem, kb. a legujabb win10 verzióval csak a legújabb, ez előzővel csak az előző driver megy és azt olvastam hogy csak minden második radeon csomagban lesz APU frissítés, a gt1030nál tuti nincs gond.

    A platform tényleg zseniális/teljesítmény arányt képvisel a zen gyors és a vega pedig valami elképesztő, a fogyasztás is nagyon-nagyon alacsonyan tartható jó teljesítmény mellett.

    Vega: Most csináltam 7zip jelszó feltörés tesztet, 36x gyorsabb a CPU-nál ez 45 perc vs. 24 óra, Boinc számolásban is egy hét alatt számolt annyit mint 10 éve 2 év alatt értem el (az állam itt is leesett), játékokban is ott van és a videózást is kiröhögi. SoC feszültséggel 25W alá is szorítható az éhsége terhelve, miközben még mindig TFlops kapacitás, ami nem is olyan régen szuperszámítógép szint volt..

    Ez bizony nem a régi AMD élmény amikor a vörösök is intel módra csepegtették a GPU-t kis pénzért herélt egység és csak a prémium árért volt teljes GPU, csomagolva mellé egy alacsony hatékonyságú CPU-t.
    Volt Trinity A6 -os laposom, bizony a 2,5 GHz+ CPU adott ilyen 1,6 GHz élményt (sőt...), kb limitálta még az akkori jóval-jóval gyengébb GPU-t is játékokban.

    A ram nálam is húzós tétel volt, de egyszerűen nem biztam benne, hogy a ősszel leesne, aztán télen megint jönnek az új szifonok, droidok amik árából 2 alap PC-t is össze lehet rakni...

    Furcsa hogy nálad a 2200g megy jobban, de nem csak 2 helyen láttam az ellenkezőjét. Úgy láttam a 100-asra kerek oc a divatos, pedig eddig semmi hátrányát nem vettem észre a 25-50-75 végű órajeleknek.
    IGP-t van értelme teljesen kifacsarni? Nálam a tesztprogik kb. jobban érzékenyek a RAM-ra mint az IGP órajelre olyan 1250-1300 felett mintha kezdene kifújni, csak a gondok gyűlnek nem a pontszámok.
    Tényleg néztem hogy a 2200g olyan 2500k szint.

    Annyi pici probláma azért van, hogy ez még kifutó 14nm-es technológia és a 7nm küszöbén vagyunk mind CPU mind GPU téren most egy gyorsabb avulás várható, mint általában, főleg fogyasztásban, magszámban, órajelben, IPC-ben, szóval kb. mindenben, talán az IGP-ben nincs akkora potenciál a DDR4 miatt jópár évig. Ezért is terveztem parkolni ezen az APU-n 1-1,5 évet amig megjön a kánaán :D
    A 4k persze nem avul gyorsan, inkább csak most fut fel, azt meg kisujjból tudja, ha ez a cél.

  • kireka

    tag

    válasz solfilo #2822 üzenetére

    Én már hozzáedződtem az intel grafikán, hogy csak akkor megy a hdmi-vel ha éppen úgy tartja kedve, de ha kikapcsoltam újra 6x reboot, tv ki-be kapcsolás, kábel dugdosás, hajtépés, egyszercsak elkapja, onnan megy.
    Ryzennel is mintha csinálta volna-nem biztos- de az utóbbi hónapokban pöpecül megy, látom az alaplapi grafikát, a bootot, de a BIOS-t soha nem hozta be.
    Szereztem egy DVI-D(alaplap) - VGA (tv) kábelt (kb 2500Ft) és azzal turkálom a biost, viszont azzal meg nincs rendes képem windowsban, csak zaj 5mp-2mp kép-zaj5mp-2mpkép körbe körbe, akármilyen felbontást is választok, szóval a hdmi egy nagy szívás, átalakító kábelek/csatlakozok (mindenről-mindenre, esetedben DP-VGA ?) viszont vannak nem túl nagy pénzért, keress rá ebay-en, de nem tudom van-e amelyik tökéletesen tenné a dolgát, nem csak kényszermegoldás.
    Használtam RX560-al is, és az Intel IGP-vel ott csak 2 értelmes felbontás volt a játékokban, Ryzennel van választék és még frissítési frekvencia is 17 Hz :D 38 Hz 50 és 60Hz. Le vagyok nyűgözve. Windows asztalt is fel tudtam tenni 900p-be ami piszok nagy ugrás a 720p-hez képest. Játékokban is, mintha egy másik játék lenne annyival jobb a kép 900p-ben. 1080-ban sajna nem tudok mindent használható méretűre skálázni, játékoknál meg DDR4 limit-VGA limit miatt nem megy jól.

    A régi (analóg) szép időkben volt egymillió felbontás és frissítési frekvencia, és mindig volt kép. Ha a DP olyan jó mint a régi jó vga akkor én vadásznék olyan monitort, nem szivatnám magam a hdmi-vel, bár most lekopogom egész élhető. (lenne ha nem kellett volna BIOSt resetelni, az eldurrant tápegységet helyettesítő mini tápegység miatt és nem lenne azóta is még mindig alapon (2400) a ram freki).

  • kireka

    tag

    válasz solfilo #2836 üzenetére

    A CPU teljesen rendben van, ha húzható, de azt a VGA-t miért kell ennyire kiherélni, miért fáj az nekik ha benne van? Vagyis mindenképp benne van, csak ha nem halott. Kinek konkurencia a 2200G-nek? Vagy az RX kártyáknak :D :D ? Legalább 5 feldolgozót meghagyhattak volna.
    Tanultak a hibájukból, hogy a 2200G túl erős lett :) ?

    A 2400GE az OEM partnereknek készül és elég borsos az ára is, ha akarták volna már arulnák a boltokban is, de látszólag nem akarják. Házilag kell megoldani, vagy nem hivatalos forrásból szerezni. pl innen: https://www.ebay.co.uk/itm/401576280574

    [ Szerkesztve ]

  • kireka

    tag

    válasz Anaren91 #2855 üzenetére

    Én sem bírtam ki és rendeltem egy freezer 33-at 6600ft-nak megfelelő valutáért, ami meglehetősen akciós ár, szinte lopás :) Még ugyanilyen márkájú tartalék ventim is van a másik oldalára és adják a felfogatót is... abszolút felesleges, de ki tudja lehet ki tudok facsarni extra 50MHz-t ami ugye elképesztő 1,3%-os gyorsulás a mostani 3850-hez, aztán még 15.000Ft beruházással (víz) újabb 1,3% meglehetne :D
    Néztem 3000 és 3850 között jól látható és mérhető a különbség tesztprogram nélkül is, szóval minden Hz számít mert ssd mellett erősen procilimites a windows és alalmazások futása, sőt 100Mbites nettel még a böngészés is az. (gondolom az ubuntu is :) ).
    Egyébként azért 3000MHz, mert ez a szoftveresen beállítható minimum szorzó, alatta csak a P-state 1 - kb2300-2800 és 2 1600 fix állapotok vannak, ami ha jól tudom csak néhány ASUS lappal piszkálható meg.

    A játékok érezhetően belassultak a BIOS reset óta, hiába a rekord 1500-1550-as IGP orajel, ha memória alap 2400-on ketyeg...szóval ujabb BIOS mókolás kell, ennél jobb volt a 1260-as IGP 2933-as RAM-mal.

  • kireka

    tag

    válasz #92006144 #2857 üzenetére

    Alacsony órajelen nagyon hűvösen és hatékonyan lehet számolni, esetleg arra is jó, ha valamit össze akarsz hasonlítani melyik program/algoritmus a gyorsabb: akkor kisebb órajelen nagyobb a különbség.
    A pstate tényleg kezdi értelmét veszteni.
    Azért nem lenne baj, ha szabadabban lehetne állítani az órajelet lefelé is a 3000@1Volt nem rossz, de biztos megnézném hány tizedvolt kell, hogy meginduljon :)
    Amúgy hogy vannak ilyen alacsony feszültségeid, irigy vagyok, jó hűtés? Vagy csalsz az LLC-vel ami terhelésre titokban felpumpálja? Nálam 3800@1.35 még hibázik prime-ban, kell az 1.375.

    tzabó:A freezerre azt mondják jobb is, mint a bajnok 212 evo, olcsóbb is és jár am4 felfogatás, 10mm-el alacsonyabb is, nem volt nehéz választani :D
    Sokkal többet meg nem nagyon érdemes levegőre költeni csak kivételes esetben (pl egy gyönyörű hűtőre ablakos házban), a viz is megfizethető és nem lehet befogni dinnye méretű léghűtővel sem :D

    Akkor sem tetszik, hogy intel IGP szintre butítják a Vega3-at még akkor sem ha notiba kerül, az hogy ha még le is lock-olják az már mindennek a teteje. Nagyon emlékeztet a kék vállalat politikájára. Nem is látom igazi értelmét, miért kell totál kiherélni, főleg hogy a userbenchmarkon is 0.0% a részesedés, csalogatni kellene a vevőket, ha mással nem megy jó grafikával. A 2200 és 2400 jól fogy és egészen kiegyensúlyozottan is, mindkettő megtalálja a célközönségét, ha jól láttam már reálisabb azaz kisebb az árkülönbség. Intel bácsinál viszont eléggé elszálltak mostanában az árak, főleg a k sorozatnál: 61.838Ft egy i3-asért, tele buggal (spectre,meltdown,lazy fpu,Foreshadow és ezek alfajai) ? Az igaz, hogy úgy veszik mintha ingyen adnák.

  • kireka

    tag

    válasz #92006144 #2862 üzenetére

    hatvan néhány fokon elindulnak a fagyások, aztán ha túl vagyok rajta megy a 80 fok is, ami érdekes, hogy terhelésre kilő a hőfok, azután beáll egy alacsonyabb szintre, mintha a hűtő észbe kapna, vagy throttingolna, de ahhoz túl hideg. gyári venti egy 3 csöves, 9cm-es toronnyal.
    Visszament 3333ra a RAM és jönnek a vonalhibák, de amúgy stabilnak látszik.
    Nekem a GPU-hoz is kell a 1.225V, láttam nálad elég oda is az 1.2V.

    Most látom hogy jön még két kicsi Athlon az idén, akkor talán csak azért kellett enyire lebutitani, hogy jöhessenek az okosabb testvérek.
    A vega 3 már megjelent egy ideje,de amikor ránéztem a notiárakra hajmeresztően drágák voltak a V6 és V10zel szerelt gépek, V3 meg szinte nem is holt kapható.
    Addig bénázik ez a két cég, hogy tényleg betörnek az ARM laposok.

    Bejelentettek egy 7nm-es SoC-t a TMSC-n szóval, minden jó úton halad, hogy meglegyen a 4,5GHz, ami 5nek számít az IPC uplift miatt :)

  • kireka

    tag

    válasz fauv #2865 üzenetére

    Igy tényleg nehéz, hogy mindkettőn 3 monitor port van :)
    Úgy látom az újabb lap sem sokkal szegényesebb, mint a nagy öreg.
    Nekem jól jönne a Giga cool idle VRM-je, mert az enyém ugyanolyan meleg az msi-n üresjáratban, mint terhelve. Nem gondoltam, hogy pont a mosfetek fogják feleslegesen zabálni a wattokat.

    ez a cTPD az egy millió dolláros kérdés...biztos ránk földi userekre is vonatkozik, nem csak az OEM-ekre? Esetleg békülj ki a 65W-os TDP-vel vagy lődd le a tubót, esetleg overclock+undervolt-old...bele fog férni a keretbe, és a teljesítmény is jó lesz, nagyon takarékos chip, ha nincs szétclockolva és nem 0-24 CPU+GPU burn programokat futtatsz, burn programoknál csak a tdp segít, vagy annyira le kell butítani hogy 22wattba beleférjen külön a CPU és a GPU is, de még ez is megoldható. Bios, vagy akár szoftveres: 3200@1.1V+1000MHz@1V-on összejöhet és még mindig jó lesz a tempó és normál intenzív használlattal (játék,munka) a 35W-ba is belefér egy böngészéshez, 4k videóhoz meg overclockolva ha eszik 35W-ot.

    Srácok aki még nem szerezte be az intel masináját siessen, mert már olvastam is hogy szűkös a 14nm+++-os kapacitás és tényleg elszállnak az árak. AMD-nél sincsenek jó hírek, nekünk csak akkor jut 7nm-es chip, ha már a szerver piacra nem kell több...meg gondolom GPU fronton is kész az összes gépi tanulós GPU, az új APU (majd egyszer) meg vélhetően 12 vagy 14 nanométeren jön, ebből adódóan, nem? zen 2 magokkal és nem is túl új vegával-navival. Azért remélem átültetik a Vegát 12 nm-re vagy legalább a zen+-t butitják 14 nm-re, bár ez már morbid lenne :D Meg kell hagyni nem jut mindenre idejük, jó ezt látni, mobil fronton is kéne nyomulniuk, de kezdek lemondani róla.

  • kireka

    tag

    válasz Shin Chen #2868 üzenetére

    Nem tudom mit értesz SoC chip alatt? Szeintem intel oldalon nincs a procikban sata, usb, mint a 2400g-ben. Az intenél van kapacitáshiány, az csak kisebb mértékben emeli pl az AMD árát ... de kétségtelen, ha az intel emel arra az AMD nem csökkentéssel fog reagálni :D

    Van kedve valakinek kipróbálni, hogy működik-e nála a következő .bat fájl rendszergazdaként futtatva?

    cd c:\Program Files\AMD\RyzenMasterSDK\AMDRyzenMasterCLI\bin-prebuilt
    @rem AMDRyzenMasterCLI -a setgfxclock 1500 1.225
    AMDRyzenMasterCLI -a getcurrentgfxclock
    AMDRyzenMasterCLI -a getvddcr_soc
    timeout 9

    Kell hozzá telepített Ryzen Master temészetesen, a bátrabbak a "@rem"-et kitörölve felhúzhatják a gpu-jukat, amihez az kell, hogy auto SOC és Auto IGP (GFX?) feszültség legyen beállítva a BIOS-ban az 1500 MHz és 1.225 Volt természetesen módoítható.

    Fontos, ha manuális SoC feszültség van beállítva a BIOS-ban, a processzor nem lesz képes módosítani a feszültséget, míg esetleg az órajelet igen, ami természetesen instabilitáshoz, fagyáshoz, kék halálhoz vezet, ugyanúgy ne állítsunk be 1500 MHz-et ha a chippünk nem tudja.

    [ Szerkesztve ]

  • kireka

    tag

    válasz Lesliegold #2873 üzenetére

    Ez az a A10-7870k nem is olyan impotens.
    +60% CPU, durván 2x-es GPU? Az A10 a GTA 5-öt is viszi 55fps-el minimumon.
    Ez a rendszer még nem teljesen reménytelen egy GPU-val való megtámogatásra.
    8GB nem rossz, a proci még simán elvinne egy 1050-1050ti kártyát, a 1060-at már kissé visszafogná, de még csak egy kicsit lenne túlzás.

    A cpu még éppen élhető szerintem és egy 1050-el 4x-es grafikai gyorsulás lenne, nem 2x, ha nincs még benne ssd attól megint csak szárnyakat kapna.

    Ezzel nem mondtam, hogy ne lenne érdemes beruházni egy AM4 rendszerbe, vagy hogy a buldozer gyors és hatékony CPU. A legtöbb esetben a 2200g a jobb ár-érték arány, játéknál mindenképpen.

  • kireka

    tag

    válasz consono #2886 üzenetére

    A 1050 ára a 2400g, a lap árából egy kigyúrt SSD. Amúgy is gép fejlesztést mindig SSD-vel kezdünk (ha nincs), ha van akkor meg a grafika lesz a kevés szvsz, az a proci nem lehet olyan gáz, próbáltam 8350-est, 4 magos konfigurációban is és ha nem is egy villám még jól állja a sarat - csak magasabb az az órajel, mint bármelyik Ryzennél.
    Nagyon sűrűn előkerül a kérdés, hogy kell-e már cserélni a régi fx-eket és mindig az van, hogy kéne-kéne de még mindig nem fájdalmasan lassú.
    Valóban az a RAM a legnagyobb gond, bár az árak picit jöttek lejjebb, de nem sokkal. Amint leesnek mindannyian buktuk a befektetést :(
    Vigasztal a tudat, hogy a Raven Ridge jól tartja majd az árát, egyszerűen nem adhatják olcsóbban és sokkal jobbat nem tudnak kiadni 12nm-en (nem fér el sokkal több mag vagy CU) a 7nm meg egyszerűen drága lesz egy ideig. Intel bácsinak is még 5 év mire beérik :D

  • kireka

    tag

    válasz Walter_White #2895 üzenetére

    CMK16GX4M2A2400C14R fut nalam 2400@3333 a qvl lista környékén nem volt, de nem is kockáztattam nagyot, mert 2400-on még a tesco gazdaságos ram is elmegy :D
    Először nálam sem ment 2666-on aztán 2933-on elindult, talán mert ott már 2T a def. command rate, szóval ha nem is pont a gyári számokon megy, de egy jó ram tuti nem fog megakadni 2666-on.
    Van egy tonna ram beállítás kb. 50?, sőt a CPU SoC-t (memóriavezérlő) is lehet tekerni.
    A helyzet sokat javult az 1xxx szériánál az ujabb agesa microcodokkal - viszont azt a pletyát hallottam, hogy a 2xxx sorozatnál tulajdonképpen nincs is már ram mizéria.
    A qvl listát én is böngésztem, de aztán feladtam, nincs abban semmi ami kapható is és normális áron van, szóval megvettem a legolcsobb ramot ami volt akcióban.
    Annyira, hogy a ramot vettem meg először és akkor még az sem volt biztos hogy 8600k+x gpu legyen vagy 2200g és majd zen2+7nm GPU mire pontosan körvonalazódik az igény is. Sajna azóta megváltoztak a dolgok és még nem biztos hogy jövőre lesz jó áron zen2+7nm GPU... de egyelőre a megpiszkált 2200g megüti a minimum elvárt szintet. Akkor bányászláz volt, most kapacitáshiány, mindig van valami ami miatt fent vannak az árak...

    más: Javítom magam a négy magos buldozerhez mégis erős túlzás a 1060, szinte soha nem hagyja kifutni kártyát. Az nem 4 mag ,csak 2 mag +2 db 60%-os hatékonysággal működő CMT? - az smt combosabb verziója, szóval nem nyujtja azt amit a 4 modulos egységek olyan játékokban amit 2 magnál többet használnak.

  • kireka

    tag

    válasz RootOfOrigin #2903 üzenetére

    Kell, csak a legfrissebb Windowsra van stabil driver, szóval minden windows telepítésnél figyelni kell.

    Sorstárs :)
    Néztem még árulnak Celeronos gépeket, fele akkora Userbenchmarkos teljesítménnyel igen, az egyszálas is majdnem fele annyi (ala régi atom), mint a 4005u.
    Szóval a mi exgépünk még gyorsnak számít: "prémium" intel minőség, ulv chip, és bizony az árán is érződött, hogy ez bizony nem atom, hogy nem sül le a bőr a képükről.
    Böngészésre pici ócó is elég, a túrót, LASSÚ szutykok, jóhogy lesajnálják a kis laposokat, ha egy telefon SoC is gyorsabb...
    Mi az az Pentium E6300? Azt látom hogy az órajel jó, mégis csigalassú...

  • kireka

    tag

    válasz Shkiz0 #2907 üzenetére

    Ha nincs terhelés nagyon takarékos, filmezeshez is. Ha terhelés alatt akarod hogy hideg legyen az is mehet biosbol, manuálisan ryzen master programmal, vagy akár parancsikonokkal. Én az utóbbit használom. Ha kell a power a lovak közé csapok, egyébként boinc.ot számolgat szép csendben. Ami hiányzik hogy sok biosban nincs offset undervolt.

    [ Szerkesztve ]

  • kireka

    tag

    válasz #92006144 #2915 üzenetére

    Ryzen masternek nem lehet hinni? A többi komponens fogyasztása úgysem változik.

  • kireka

    tag

    válasz #92006144 #2917 üzenetére

    Nos a RM program kissé bugos, nekem is csinált jónéhány indokolatlan fagyást, de
    pár profil között úgyahogy használható. Nekem csalódás volt, mert azt olvastam hogy hiper szuper, de csak jól néz ki és ebben kimerül a szupersága. Az intel programja fényévekkel jobb ... lenne, de az meg nem megy parancssorból.
    A BIOS fixálás is jó, egyszerű és nagyszerű, DE utána csak a szorzót lehet piszkálni, a feszültséget legfeljebb az alaplap programjával, ami az MSI-nél katasztórfa. Kb. az összes extra programocska egy kalap ...

    Megjött a freezer 33, masszív cucc, nem akarom agyon dícsérni, mert kissé primitív szerkezet, de meg kell hagyni hogy durván overkill ehhez a procihoz. A hűtő talpa még csak nem is igazán langyos, a proci meg ropogós alatta az inteltől lopott lekvár miatt :D Így hiába tennék még egy fan-t a másik oldalra :(
    Nyertem 10-15 fokot és 25-50 MHz-et tisztán, de csak annak éri meg aki hallja a gyárit.
    (Az előző hűtő: rzyen fan egy 3 csöves, 90mm-es tornyon)
    Azért egy picivel többre számítottam, de csak azért rendeltem, mert _nem_ tudtam az árnak/ár-érték aránynak ellenállni, meg - ha sok évre AM4 akkor - jobb előbb venni, mint később.
    Úgy nézem a kupaktalanítás még 15 fok lenne és ezzel újabb MHz-ek, de nálam a 4000 csak chillerrel menne, így semmi lélektani határ nem ugorható meg :(
    A fém paszta még nem drága, de elég rizikós kézben kupakolni a kupakoló szerkentyű ára meg már nincs arányban az elérhető előnyökkel kb 2-3 pont Cinebench single, a garancia nem izgatna.
    A CPU grafitozástól sem riadtam vissza annó, ami nálam csak egy pici forrasztással működött, de az nem 1-2 % ot hozott a konyhára...
    Lövök is egy eredményt a UserBenchmarkra a széttuningolt procival, de már előtte is mindenből toronymagasan egy átlag 2200g fölött voltam.
    A 158 pontos Cinebench már tetszik (egy i3-8100 153pont) de még próbálok csinálni egy kvázi-stabil tuningot (profilt), ami nem Primestabil, de még általános tesztekben, használatban stabil.

    A saját procidat árulod?

  • kireka

    tag

    válasz Anaren91 #2922 üzenetére

    Nyugi srácok, csak kipróbálom a hűtőt és megosztom a tapasztalatokat, nyilván ez nem mindenkit érdekel, vagyis igen ha örülni akar, hogy maradt a gyári megoldásnál.

    A kupak azért került szóba mert 70+fokos a chip és 30-35 fokos rajta a hűtő, gondoltam ez is érdekes tapasztalat.

    A 3800-as tuning nálam is bevált, nagyon jó középút, gyors, de kíméletes, játékokhoz kiváló, úgyis a GPU-n a hangsúly és a memórián. A memória ésszerű kifacsarása viszont fontos.

    Gondolom az 1400 kb. ugyanúgy muzsikál, viszont az rx 480 kb. mindent visz 1080p high-on.
    Én sem panaszkodnék :) Minden jót!

  • kireka

    tag

    válasz tzsolesz #2927 üzenetére

    Érdekes felvetés, hogy mi a gond az 1400 körüli GPU oc-vel, de nálam is van egy szürke zóna:
    ...1260-ig bármi működik alap 1.1 Volt-on, azután csak az 1280, 1340@1.15V stabil, azután nagy szünet 1500@1.225V-ig. Ez mindenkinél így megy?
    Érdekes hogy már leoltotok annyira kimaxolom a CPU-t, a GPU-nak pedig még meg sem néztem a végét, egyszerűen csak látom hogy felszáll a fogyasztás, míg az fps érték nem igazán.

    Egyébként Vásárló úr r5 1400-asára gondoltam, amit a 2400g helyére szerzett dGPU-val.
    Elvileg a 2400 a gyorsabb de az 1400-ban több a cache.

  • kireka

    tag

    válasz Anaren91 #2931 üzenetére

    Igy van, minden nem alapveto dolgot lehuzni, sata, usb, esetleges kartyak, csak 1 memó maradjon.
    Sasold meg, hátha van diag LED ami mutatja hol a gond, nálam van 3 eldugva, msi gaming pro-n, hangszóró is legyen rajta, resetre változik valami?
    A 4 pinnek elégnek kell lennie, régen egy sem kellett :)

    Nos ha valamiért nem nyilik ki a foglalat a procit valoszinuleg ki lehet venni, de hogy vissza....

    Onnan gondolom hogy ki lehet venni, hogy ha ráköt a hűtőre akkor az procistól tud kijönni, ha jól láttam a youtube-on, a fickó csak felnyitotta a kart és ment is vissza a helyére. Annyi hogy a hűtő nem az egyik sarkát kezdi feszegetni, hanem szép egyenletesen kihúzza.

  • kireka

    tag

    válasz Anaren91 #2940 üzenetére

    Lakás biztosíték le, nem indult többet a táp. 500W-os AcBel (nem ismert, de szállít be HP-nak Dell-nek) 80+ gold, csendes kb. néma, félmoduláris. Élt 2 hónapot, semmi szag, semmi galibát nem csinált legalább, aktiválódott egy védelem?, visszavették.
    Most egy több éves olcsó táp viszi a gépet ideiglenesen, piszkosul hangos.
    Sok pihekönnyű, belül üres, olcsó táp elműködik 10 évet, a jó teletömött féltégla meg kipurcan (és soha nem volt terhelve 120W-nál jobban)...mindegy megyek 19V DC táplálásra, jön Amerikából a minőségi táp. Akkuk, és két alig használt 150W-os laptoptáp beszerezve. Ha minden jól megy szünetmentes és passzív is lesz, a freezer 33 is félpasszív, de a lap is mindent fant le tud lőni - ha jól gondolom - szóval ha nem számolnék Boinc-ot teljesen passzív is lehetne... azért a PWM, a proci, meg a ramok kellemesen összemelegednének, de működne amíg nem kapna komolyabb terhelést.

    [ Szerkesztve ]

  • kireka

    tag

    válasz Fred23 #2954 üzenetére

    Nem valószínű hogy kereskedelmi forgalomba kerül, ha be lehet szerezni akkor is dragabban mint a 2400g t.

    Srácok a procit az alaplap dc konverterei latjak el arammal, a tapegysegbol nem kap közvetlenül semmit.

  • kireka

    tag

    válasz tzsolesz #2957 üzenetére

    Igen, méghozzá a 12V-ot használja. Minden jelentős fogyasztó azon ül. A 12V-ot a hozzá tartozó Amperrel megszolozva valami hasoló számnak kellene kijönnie mint a táp teljesítménye. Az is jó ha egy rail-es a táp.
    Ha jól látom az iArena 21/24 Amperes, szóval a proci és minden más limitálva van 280W körül, míg a video külön kaphat 250W körül. Ez egy kényszermegoldás, hogy olcsóbb alkatrészeket lehessen használni.
    Nekem van egy 12V 4 amperes, de egyébként 200W körüli kistápom, na az 12V*4A=48W ot szállítani a procinak /videokártyának cd/hdd motorjának, az egy vicc egy modern konfigba. 3,3 és 5Volton egy tonna ampert tud, de az a fenének sem kell már.

    Eredetileg csak arra akartam kilyukadni, hogy a táp nem tud pl. túlfeszt adni a procira, a lényeg hogy egyáltalán nem tudhatjuk hogy a táp lenne a bűnös (ettől függetlenül kell a stabil, védelmekkel ellátott táp és nem baj, ha minden szükséges csatlakozó megvan)

  • kireka

    tag

    válasz Pano #2988 üzenetére

    Ez hdd gondra utalhatna, de hogy a stabilitás gondot kizárjuk a memóriákat érdemes levenni 2133-2400 magasságába.

    A hivtatalos memória támogatás 2933 (az AMD magyar nyelvű oldala szerint 2993 ha van ilyen?). Hiába mondjátok, hogy 3000-es vagy 3200-as ramért fizettetek, ha az nincs támogatva az akkor is tuning.

    Tegnap vettem le 3333-ról a memóriákat, mert bár sokáig stabilnak látszódott nem volt stabil, adtam neki feszt, piszkáltam az időzítéseket, SoC-t, Vddr-t meg amit találtam: semmi és semmilyen teszttel nem tudom kitesztelni, csak ha indokolatlan kék halál van, akár többször egy héten az a memóriára tereli agynút.
    A játékok viszonylag jól tesztelnek, de a prime, superpi de még a boinc sem teszteli jól a memóriát, sőt próbáltam direkt memória tesztelő progit, semmi, meg kell várnom lesz-e kék halál. Valószínűleg az a helyzet hogy csak egy kis részen instabil a 16GB-ból, vagy csak nagyon-nagyon ritkán fordul elő egy-egy bit hiba, nem tudom.

    Nálam a 2933 egy gyors és atomstabil verzió, a 100-as végűek nem indulnak, de a 33-66 végűeket szereti, most 3266 van beállítva, meglátjuk.Azt hittem ha 3466-on bootol akkor a 3333-al nem lehet baj :(

  • kireka

    tag

    válasz Vartanus #3015 üzenetére

    Az MSI tudja a nahimic-et https://www.youtube.com/watch?v=8Qe4n4mYVuM
    Nekem főleg a az audiokompresszor kellett, de a voice clarity jelentősen javítja a szövegérthetőséget és az is jó hogy választhatok hogy legyen basszus vagy ne, mert a sok basszus néha fárasztó, szükségtelen. Az MSI memóriaprofilok is nagyon bejöttek nekem, bios reset nélkül lehet próbálgatni, ha nem fut visszateszi a régit, ha nagyon el lett tekerve akkor meg visszaáll 2133-ra. A szoftverek viszont szutykok, és többnyiren nincs offset CPU feszültség.

    A 2200g 1060-ig okés és többé-kevésbé egy 1070-et elvisz és ha a nagy felbontás/ultra beállítás érdekel és nem kell több 60 fps-nél akkor tulajdonképpen jelenleg bármit meghajt, főleg freesync-en - és ideiglenesen amig nem veszel egy zen2-t mert úgyis pénzes lettél :) . Ha multi-s fps érdekel akkor viszont intel-K kell neked vízhűtővel.

    A memória problémák - azaz hogy bár minden memóriát megesz, de nem mindent a papíron lévő tempóval az a Rzyen 1 széria- és a 2200g is inkább ide tartozik -gondja, a 2. szériával nem tudok róla hogy lenne gond. Gyenge az IMC: 4 modullal például még sokkal alacsonyabb orajeleket tud, alig fut valami 2666 felett.
    Én azokkal a komoly ram-okkal még próbálkoznék - ha nekem a 2400-as fut 3266-on laza időzítésekkel akkor egy erősebb ramnak is kellene mennie hacsak nem a dual rank-os, ott megint jelentősen kevesebbet bír az IMC, viszont azok azonos órajelen gyorsabbak (?) Tudja valaki hogy lehet megnézni milyen rank-os?

    Még a kis Athlonhoz: mindenki össze-vissza beszél kb. 4x olvastam/hallottam hogy húzható és ugyanennyiszer, hogy lock-olt és fogalmam sincs melyik az igazság. Szerintem nagy különbség.

  • kireka

    tag

    válasz Vartanus #3069 üzenetére

    x470 gaming pro

    Nos a WoT 2mag+2 szál amit tud használni, a 4 mag már sok neki :) a 1070 is sok neki :)

    Hogy van-e értelme 2GBnál többnek?
    Nehéz megmondani, nekem a GTA 5 nem engedett high beállításokat 1GB-on, de ha egyszer 2GB-on fel lett húzva a grafika ugyanugy futott amikor BIOS reset után visszaállt 1GB-ra. Ugyanaz a ram végülis...fogalmam sincs, valaki az auto beállításra esküszik. Ha van teljesítmény különbség 1GB és 2GB között akkor is minimális -viszont kivonja a ram-ot a forgalomból ilyen áron nem hiszem hogy 4et beállítanék, másrészt az IGP teljesítményéhez igazított beállításokon nincs igazán szükség 2GBnál többre (esetleg 2,5-öt ha ki lehetne használni).

    1080p mellett már korlátozott kissé az fps, nekem a 900p jött be: az már nagyon szép felbontás és szépen szalad az IGP is. 900p mellett nem lehet 2GB-nál többet kihasználni.

    Ha valaki feltéved a fórumra sírva menekül a platformtól annyi hibáról írunk, szóval jelentem nálam nincsenek anomáliák, intel GPU hoz viszonyítva sokkal stabilabb, képhibáktól mentes és több felbontással viszi a TV-met (ami nagyon fontos), nincs ilyen hogy számítana mit melyik USB-be vagy SATA-ba vagy épp bővítőhelyre dugok. Itt nem arról van szó hogy elnéző vagyok a teljesítmény miatt, hanem tényleg patent.
    A túlhúzott RAM-mal voltak nagyon ritka kék halálok és szemetelés a képernyőn amiről azt gondoltam, hogy a RAM stabil és a platform nem tökéletes, de tévedtem.
    Ami furcsa az az alapértelmezett BIOS beállítások: WHQL kikapcsolva, virtualizálás kikapcsolva, OS energiamenedzsment kikapcsolva - miért???

  • kireka

    tag

    válasz Vartanus #3071 üzenetére

    Itt egy video.
    Mivel ez megváltoztatja a hangzást a hanghűséget(minőséget) ebben az értelemben rontja.
    Az megvan amikor egy filmet úgy fel kell hangosítani, hogy egy robbanáskor/lövéskor meg leviszi a fejed a hangerő? az egyik effekt pl ezt meg tudja megszüntetni. Fejhalgatózásnál nincs akkora jelntősége.

    Mivel 12GB a tökéletes RAM mennyiség manapság, ebből a szempontból nem gond 4-et feláldozni, ha van 3GB opció annak meg kimondottan lehet értelme. Azt nem tudom megmondani nyersz-e vele valamit.
    Egy videokártyánál ha kifutsz a VRAMból akkor át kell mozgatni az adatokat a RAM-ból a VRAM-ba a pci-e csatolón keresztül, itt teljesen más a szitu.

    A vega 8 és 11 között a legnagyobb különbség az órajel, ami tuningoláskor eltűnik.

    Teszteket kell google-znod, hogy kiderüljön mennyi ramra és szállra van szükséged a kedvenc játékodhoz, szerintem még a youtube is tele van vele.

    Teszett ez a hozzászólás:
    N3150+8GB+2TB 3,5" HDD - atlag 20W koruli fogyasztassal
    Szégyen hogy ilyen procival adnak ki akár hordozható gépeket, ez tényleg lepkefing, a 1.7GHz-es hasswell köröket ver rá, pedig az is érezhetően lomha, de ez a chip fájdalmasan lomha, ilyen rendszerbe beletesz az ember egy ssd-t és csodálkozik hogy alig lett gyorsabb :)
    Egyébként egy AM4-es platform nem fog 16W-ból működni-bár a chipset és a proci sem eszik sokat, de egyszerűen nem cél 30W alá menni, nálam csak a VRM lazán elmelegít 5-10 wattot csak mert be van kapcsolva-és hogy készen álljon egy 150W-ot kérő procit kiszolgálni (pl. 1,5V 100A) 100Amperrel hegeszteni lehet, szóval komoly alkatrészeket igényel. Ha 15W-os proci meghajtására készült volna nyilván nem zabálna. Egy mobil platform még a memória frekvenciát is leveszi amellett hogy eleve LP ramokat használ, itt ilyenekre nincs szükség.

  • kireka

    tag

    válasz Vartanus #3094 üzenetére

    Úgy volt, hogy nincs alaplapod, már van? Amd fan, mi ? :) Bennem is van ilyen :) A 2200G viszont mindenféle fan-nak elképesztő ajánlat (ingyen CPU, csak a GPU-t kell kifizetni vagy fordítva) ezt akkor is megvettem volna egy jövőálló platformmal, ha Intel, vagy Via, vagy éppen IDT Winchip :D

    libit: oké, az intel atom tényleg jó CPU (platform) bizonyos alkalmazásra, csak ne nekem kelljen netezni rajta, bár modemes netre tökéletes :)

    RAM: Megette a 3333->3266 után a 3200-at is és úgy tünik, hogy CPU fronton teljesen stabil, de még mindig szemetel az asztal és nem bírja az erős GPU tuningot. Jó lenne találni valamit 2933 felett, mert a RAM tuningot többre tartom mint a GPU ész nélküli felhúzását (1550-1600). Lehet nálam is az alacsonyabb MHz, feszesebb CL lesz a végső megoldás. Köszi a tippet!

    Ami még feltűnt, hogy nem mindegy melyik bázisról váltok RAM frekvenciát, 2400ról nem tudom csak úgy 3200-ra tenni például, kell köztes lépcső, érdekes ez is. Észrevettem, hogy akkor a legfeltűnőbb a szemetelés, ha újraindítok és a windows pörgeti a gyűrűt... gyűlik a tapasztalat. A memtest64-et is kipróbáltam, de az sem/nem talál hibát, azért ezt a tippet is köszi, jó programnak látszik!

  • kireka

    tag

    válasz cimbi186 #3120 üzenetére

    Én megint szívtam egy sort a RAM beállításokkal, kipróbáltam egy csomó frekvenciát, a 3066 tűnt nagyon gyorsnak (új rekord Valley tesztben), ígéretesnek és betonstabilnak, de játékok alatt fagyott húzott igp-vel, egyelőre újra feladom, marad 2933-on ha jól emlékszem ez egy 100% kékhalál-mentes frekvencia.

    A lényeg, hogy kizárnám a RAM-ot, vagyis a ram-frekvenciából adódó anomáliákat és kipróbálnám 2400-on, vagy méginkább alap 2133-on. Ha úgy is fagy akkor legalább az nem lehet gond.
    Az összes fagyásom video miatti kékhaklál volt, pedig a RAM-ok stabilnak tűntek minden teszttel. Az IGP (driver?) meg elhasal, pedig nem kellene neki.

    3433-on is elindul a RAM, 3333-on pedig már egészen stabil, jól használható, de le kell vinni a pincébe (400MHz-et!) hogy teljesen felszámoljam a kékhalálokat. Régebben találtam egy jó kis RAM tuningoló oldalt, mindenféle ajánlott feszültségekkel és ohm értékekkel, még majd biztosan megkínzom még, hátha beadja a derekát :)

  • kireka

    tag

    válasz tzsolesz #3125 üzenetére

    Pont erről (is) beszélek, hogy mennyire idegesítő ha 99,99% stabil a gép, de nem gyűlik össze soha egy hét uptime, és mi az a tiltott zóna 1300-1500 között. Kissé kényesebb-finnyásabb ez a GPU, mint kellene lennie :D Ez is érdekes része a tuningnak, de az egyszerű ingyen kakaó jobb lenne :)
    Nekem pont a 3066-os memóriabeállításnál volt ez az egy perc hatásszünet, a legtöbb beállításnál egyből kimúlik, nem szenved, furcsa is volt.

    Most láttam r5 2600 -at csak 10 e(gységgel) a 2400g ára felett, nagyon kívánatos proci, remélem ki tudom várni míg megjelenik a 7nm :) Az 1600 is alaposan feliratkozott a minden idők legtöbbet eladott processzorok listájára, a 2600 is sláger. Végülis csak 12 szállal több dolgozik benne, mint a 2200g-ben.

    Barth: Egy 92mm-es hűtőt röhögve elbír, erősnek látszik, csak akkor derül ki mennyire stabil, ha felteszed...mindenesetre nagy hűtővel nyugodtabb az ember, ha rendesen fel van csavarozva. Az szvsz nem oszt nem szoroz hogy merre fúj, úgyis hideget fog fújni.

    Energiaséma...jó hogy mondjátok...én energiatakarékoson játszom és futtatom a benchmarkokat...lehet erről le kellne szoknom, főleg, ha úgy stabilabb is, meg is teszem a szükséges lépéseket.

  • kireka

    tag

    válasz tzsolesz #3147 üzenetére

    Pana TV, intel haswell laptop és néha negyed óráig kapcsolgatom ki-be, mire lesz kép HDMI-n és csak 720p és 1080p van 16:9-ben. Az APU-val mindig van kép (kivéve a BOIS-t :W ) plusz a bónusz 900p - ami azóta a kedvencem lett. Szerintem a HDMI szabvány béna elsősorban.

    Jav: a 2600ban csak 8 maggal van több, mint a 2200g-ben, nem 12vel, így már nem is vészes a helyzet...

    Lefagyott a betonstabil ramfrekvencián(2933, húzott igp, gta5), és nézegettem mi a különbség és a gond a túl sok (BIOS adta) RAM feszültség volt: 1.36V, levettem 1.3-ra és eltünk a képernyőszemetelés, szóval jónak látszik. A rossz hír hogy minden frekihez amit próbálgattam korábban ezt a magas feszkót adta a lap, úgyhogy az egész overclock kisérlet halálra volt ítélve, majd kezdhetem az egészet előről...
    Egy picit magasabb ram-feszültség is lehet gond? - vagy képzelődök?

  • kireka

    tag

    válasz Feriboy2 #3187 üzenetére

    Én is dugdostam ide-oda, néha jó lett aztán megint csinálta. Végül szükség lett egy usb toldó kábelre, hogy szabad legyen a rálátás a bill és a dongle között, azóta tökéletes.

  • kireka

    tag

    válasz IO.sys #3196 üzenetére

    Méregdrága rammal felhúzni egy olcsó GPU-t nem túl kifizetődő, illik megugrani a 2666-ot, azután ahogy sikerül a szilícium lottó...
    Eleve a ddr4 visszafogja a 2400g-t, ahogy egy gt1030 esetén is ég és föld a különbség a ddr4 és ddr5 között.

    itt egy cikk hátha segít:
    https://www.tomshardware.co.uk/raven-ridge-memory-scaling-benchmarks,review-34228.html

  • kireka

    tag

    válasz tzsolesz #3210 üzenetére

    szűz windows->aktiválás, frissítés/kikényszerített frissítés
    Nekem pl nem akart frissülni le kellett szednem a frissítőprogramot a Microsoft-tól.
    és csak utána a driverek.
    Így akartad mondani?

  • kireka

    tag

    válasz tzsolesz #3213 üzenetére

    Az éves frissítés a lényeg, ha valaki friss telepitovel dolgozik, az elég, de egy eredeti kiadással nem megy a driver.

  • kireka

    tag

    válasz solfilo #3208 üzenetére

    Most itt nem értem miről van szó ez egy Overclock teszt, a 2200G-t eredetileg visszafogja a 1100-as IGP órajel, (ami kissé tényleg lassú-szinte fellélegzik 1250-re húzva alapfeszen), nyilván alacsonyabb órajelről sokkal többet fog gyorsulni, mint a 2400g az 1250-es alapról. Valamennyire kéz a kézben jár a memória és a GPU tuning, pl. 10% emelés valamelyiken hasonló eredményt hoz.

    Ha a bácsi gépére gondolsz, neki sok ram kellene, nem gyors a böngészés-tőzsdézés munkájához. Legalább 12GB a 8GB helyett esetleg erősebb ssd egy "lomha" 120-asnál.

  • kireka

    tag

    válasz Feriboy2 #3282 üzenetére

    Azért ez így félreérthető, ezekhez a kártyákhoz már erősebb proci dukál, ha muszáj szépen elviszi, de lesz a proci miatt bőven fps drop 60 alá és ezekkel az erős kártyákkal nem 40-50 fps a cél, hanem a teljesen sima, reccenésmentes fullHD játékélmény, minden játékkal.

  • kireka

    tag

    válasz BerserkGuts #3290 üzenetére

    Igazad van azt látni jó páros a 2200g (=1200) és a 1060.
    Abból indultam ki hogy IGP-vel is alaposan észrevenni ha 3,5-ön megy azaz nincs felhúzva, egyből gyakran beesik a 50 fps (vsync) alá GTA-ban és fennakadás keletkezik a teljesen sima tökéletesen irányítható játékmenetben. Főleg vezetés közben zavaró. Semmi gond nem lenne egy fresync monitorral, de így egy kis időre 25 fps lesz az a 40+ és az közel sem elég centizgetni az autók között.

    Biztosan másként teljesít a CPU is, ha nem szívja el az összes memória sávszélességet az IGP.

    QVL: Olyan 2400-as ramom van (akciós volt) ami nincs a qvl-ben és még 3466-on betölt a windows...többnyire :) , a 2933 alpfeszen stabil és maga a RAM elvileg a 3333 is stabil - piszkálva a beállításokat, de húzott CPU, IGP mellett voltak fagyások.

    Van itt valakinek cpu min.3,9Ghz,gpu:1550MHz és még a memória is 3200 felett ketyegjen?
    Arra akarok kilyukadni, hogy az OC egy lottó Samsung B-die ide vagy oda.

  • kireka

    tag

    válasz 30z.Samu #3311 üzenetére

    Már az 580 nál tartunk vagy tévedek? Az is jó vétel.Jól gondolom hogy ott a 4GB os nem butitott, mint 1060nál?

  • kireka

    tag

    válasz BerserkGuts #3309 üzenetére

    Ettől még nem feltétlen gyorsabb a ramom 18-20-20-as időzítésekkel, sőt ... és nincs sok tartalék az időzítésekben, mert 3333on azt hiszem még ezen is lazítottam amikor stabil volt, de nem írtam fel és BIOS frissítéssel eltűnt.
    Próbáltad a Geradown módot, vagy a 2t command rate? Úgy látom CR1-ben vagy, az lehet gond, mert nálam 2666-on sem indul el CR1-ben. Jelenleg nálam is 75ns latency-t ir, a UserBenchmark kimondottan boldog vele, de SiSandra szerint trágya.
    Itt az enyém amikor vettem nem volt értelmes áron még 2666-os sem :( Ahogy látom sok embernél alap 2133-on fut, de van profil, ha aktiválom lehet 1-est és 2-est választani, az egyik 2133 a másik 2400 a gyári időzítésekkel.

  • kireka

    tag

    válasz GFerr56 #3327 üzenetére

    Azért 8GB ram nem annyira overkill :)

    StoreMI: én a hátrányok miatt nem szeretem:
    -van egy emulált drive-od ami kb. akkor látszik, ha minden rendben, ha most a gép elszáll és kiveszed az ssd-t, a vinyót mit látsz? - gyanítom semmi nem lesz elérhető
    -ugyanez a szitu ha valamelyik drive beadja a kulcsot, ha pl. elszáll az ssd amire át lett mozgatva 128 GB a 2 TB-os vinyóról akkor az onnan bizony hiányozni fog, ugyanígy nem tudom a nem érintett fájlok elérhetőek-e egy javítási müvelettel, vagy az egész kuka.
    -nem te szabályozod mi legyen gyors
    -esetleg amortizálja az ssd-t az ide oda mozgatás, de ez nem hiszem, hogy jelentős
    -ha kicsit túlzásba viszed az oc-t vagy áramszünet, driver-, windows frissítés,bármi az nem okoz-e zavart a meghajtón?

    Az előnyök bizonyosan léteznek, csak össze kell fésülni és használni és a sűrűbben használ részek gyorsak lesznek és az egész gyorsnak fog érződni. Ingyen van, egy próbát megérhet, bár én a bootot akkor sem keverném bele, csak a másik ssd-t.

    A primocache fizetős programról jókat hallani (bármit gyorsíthatsz bármivel (+rammal) és kb. cd-romot sd kártyával is, on the fly ki-be kapcsolható, van statisztika, van 60 nap kipróbálási lehetőség, én is próbálgattam, nekem tetszett, komolyan meg is akartam venni - ott az eredeti drive érintetlen - de előtte legyen meg a betonbiztos, de szénné tuningolt rendszer :D
    Jelenleg a RAID hdd-k sincsenek a rendszerben emiatt - a windows szoftveres raid-je sokkal okosabb, gyorsabb, egyszerűbb mint gondoltam. lehet egyszerre csikozott partíció, tükrözöt partíció és persze mellette hagyományosak is.

    [ Szerkesztve ]

  • kireka

    tag

    válasz Alvin_ti4200 #3338 üzenetére

    Tényleg szín alapján válogattad össze a komponenseket :D ? Üt. A ház is narancs? Kicsit korán van nálad karácsony :)

  • kireka

    tag

    válasz Rocko66 #3349 üzenetére

    Én is BIOS-ra gyanakodnék elsősorban, ha van olyan hogy az OS managelje az erőforrásokat. Nekem akkor kellett áltani amikor bővítőkártyát tettem be, alapból tiltva volt, csak tudnám miért?
    Másodsorban a szokásos driveres kör, arról sok info van már itt.

    @Alvin_ti4200: Nagyon tetszik a konfigod én is gondolkodtam ilyesmin, de a laptop után végleg elegem lett a kompromisszumokból, szóval full ATX, 5.25-ös drive, floppy slot :D :D

    Más: Közben kapható lett a 200GE, húzható is - ha kell, szóval egyáltalán nem lassú chipről van szó, lehet helyet kellene neki szorítani a fórumban :) Vagy kap egy külön topikot? Valahol azt írják zen+ magokat kapott, de szerintem inkább zen1, 14nm. Tud valaki pontosabbat?

    [ Szerkesztve ]

  • kireka

    tag

    válasz Feriboy2 #3356 üzenetére

    Egy videoban pattintotta fel a srác 37-re a szorzót a biosban, de akkor hatástalan, gpu húzhatóságára sem találtam jó hírt, viszont a memóriát elvileg engedi. Erős fele fps-t tud a nagyobb testvéreinél és nagyon gyenge duplát egy pentium G-hez mérve, de az erősebb intel grafikát már nem annyira sokkal veri. Így már nem dícsérem agyon, azoknak készült akinek sem CPU sem GPU teljesítményre nincs szükségük, és nem szeretik az intel márkát :)
    Eddig csak gyanítottam, hogy túl lesz herélve, de most már biztos, de hátha jön majd a nagytestvér ami alig drágább és legalább vagy CPU vagy GPU fronton leteszi a névjegyét és nem csak a tdp-vel hódít.

  • kireka

    tag

    válasz Alvin_ti4200 #3374 üzenetére

    Az én tapasztalataim:
    Auto módban a cpu állítja be a feszültséget a mindenkori működési körülmény és az órajel alapján, szóval állandóan változik, ha a még turbo is be van kapcsolva akkor 1.5V-ig is elmegy és fittyet hány a ryzen masterben beállított orajelre is. 1,5 Volt manuálisan már nem ajánlott érték.

    Amint a procit az alapórajel fölé állítjuk akkor azonnal és véglegesen (újraindításig) overclock módba kapcsol és tartja az adott órajelet. Nálam 1.4 Voltra áll, ha a biosban adom a szorzót, ha programmal akkor az adott értékre.

    Az igp overclock módja független a CPU overclock módjától és az IGP és a SoC feszültség szinkronba kerül.
    Erős memóriatuningnál egyébként sem ajánlott ha a SoC feszültség alapon van (erről megy a memóriavezérlő is), kis emelést igényel, ez amugy is egybevág a húzott IGP igényeivel, legbiztosabb a Biosban fixálni egy moderált értéket (nálam ez 1.2375V az 1500 MHz-hez) - 1.3 Volt felett megsülhet a proci, erre állítólag tényleg érzékeny.

    Amint a CPU vagy a SoC/IGP feszültséget BIOS-ban fixáljuk a ryzen master többé nem tudja állítani és az általa kijelzett értékek sem helyesek. Nálam a cpu auto-n van (szoftveresen állítom) az IGP fixen, a nem fixált IGP okozott instabilitást 2933 feletti memória órajelen.
    Terhelés nélkül, vagy minimális terheléssel mind az IGP mind a CPU fix és erős tuningja sem jár jelentős fogyasztásnövekedéssel <10W, azaz hőtermeléssel. Az emelkedés inkább SoC , mintsem CPU oldalon mutatkozik.

    Most stabil a 3066-os ram orajel, 1500-as IGP-vel, de a biztonság kedvéért a CPU-t sem húztam mostanában egy könnyed 3,7 GHz fölé. Mióta Biosban fixáltam a SoC/IGP órajelet+feszültséget ÉS nem tuningolok 3,8GHz-re nincs kék képernyő. Szóval most vagy tovább húzom a CPU-t, vagy a RAM-ot vagy bekötöm a HDD-ket és élvezem a stabil működést...

  • kireka

    tag

    válasz hokuszpk #3391 üzenetére

    Azt mondják IGP tuningnál egyesül a SoC és GPU feszültség és 1.3 Volt a max, a lapomban (MSI) nem is lehet többet adni ezzel a BIOS-sal, sőt, ha beállítom a GPU feszt átíródik a SoC feszültság automatikusan ugyanarra.
    Én is olvastam, hogy az 1. száriánál 1.2V a plafon, de nyilván átterveztek valamit, mert a támogatott RAM sebesség is emelkedett.
    Több helyen olvastam, hogy sütöttek meg Ryzen-eket, és elsősorban a SoC feszültség veszélyes.

    4GHz CPU, 1700-as GPU meg 3400-as remfrekvencia, van akinek bejön a lottó, sajna az én példányom gyenge, a 3,9 sincs meg rendesen, sőt a 3,8 is elég éhes, GPU-nál is már az 1500-nak sem elég az 1,225V, egyedül a RAM fut jelenleg 3333cl18-on ami elsőre laza időzítésnek látszik, de azonos a 2400cl13 vagy 2933cl16-al.

Új hozzászólás Aktív témák