Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szoszo94

    őstag

    válasz Hobbbyt #14762 üzenetére

    Így így, elírtam, köszi a javítást :R

    Amúgy azt vettem észre, hogy míg a 280X-nél semmit nem nyertem a memória órajelének emelésével (gondolom a 384bit miatt), addig itt Furmark teszt alatt 10FPS különbséget tapasztaltam. Azt nem tudom, mennyi lenne az egészséges illetve a maximum, amit elviselne a vezérlő, de az biztos, hogy így Furmark alatt 80 fok fölé nem megy a kártya, a VRM is max 90 fokot éri el. Játékok alatt így 65-75 fok közt alakul 4K-ban a GPU hőmérséklet, VRM is maximum 80, úgyhogy így jónak érzem a dolgot :K

    Viszont ránéztem, Furmark alatt 275W-os csúcsfogyasztást mértem, sikerült utolérnem az ex-kártyámat ;]
    Viszont hihetetlen, hogy mennyire halkan tud hűteni, az előző kártyám egy turbina volt ehhez képest....még 2000rpm fordulaton sem vészes, pláne, hogy ott már 70 fok környékén van és a házhűtők is beindulnak, van ott már szélzaj. Egy rossz szavam sincs erre a szériára, tuningot bírja, teljesítménye kielégítő, jól el leszünk egy darabig :K

    Visszanéztem 3dmark adatbázisban a tesztjeimet, sikerült mindig dupláznom VGA váltással (7750-280X-480), érdekes volt a régi pontokat is megnézni :)

    [ Szerkesztve ]

    Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

Új hozzászólás Aktív témák