Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz andrasko #1186 üzenetére

    Véletlenül se vedd támadásnak sem tőlem, sem sb fórumtárstól, ahogy ő is jelezte már.
    Teljesen rendben van az is, hogy egy komplex rendszerként kezeled a hűtést.
    DE, ha a venti ilyen-olyan okokból kifolyólag nem megfelelő, és itt most nem a méretre vagy fordulatszámra kell gondolni, akkor hiába van jó hűtésed, hangos vagy zavaró lesz.

    Pl van egy csoda jó bordád amin a venti(k):
    - alacsony fordulaton kerreg(nek)
    - közepesen fordulaton ciripel(nek)
    - magas fordulaton nagy a szélzaj

    Ez egy teljesen kisarkított példa, meg nyilván az lesz az első, hogy megy vissza gariba, de a lényeg akkor is ott van. Lehet, hogy jó hőfokokat kapsz, de (adott ingerküszöb esetén) nem lesz tolerálható a hangja.
    És ezt nem tudod belevinni az elméletedbe sehogy sem. :)

    A GB-re meg továbbra is azt mondom, hogy nem lenne klasszisokkal csendesebb. Elég sokat próbálkoztam vele és 30% alatt már a tápomnak hallom a hangját. Tehát aki nem arra megy, hogy minél hűvösebb legyen a VGA, annak 30%-on is megfelelő hőfokokat produkál.
    Persze, ha vki nem foglalkozik vele és megy auto beállításon, akkor egy nagyobb/jobb borda esetén nyilvánvalóan kevésbé pörgetné fel.

    A lényeg, hogy köszi az írást, csak fogadd el ezt a kis kiegészítést a ventivel kapcsolatban. :R

    [ Szerkesztve ]

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

  • Findzs

    addikt

    válasz andrasko #1186 üzenetére

    "A te GB7770-ed gyári coolere is klasszisokkal csendesebb lenne, ha nem a 7750 bordáját operálták volna rá.
    Ott sem a nagy ventivel van a baj :N .... az már következmény, hogy a meleg borda miatt magasabb fordulaton pörgeti... ahol zajosabb. :K"

    na már megint :)

    1 óra játék után 30 °C szobában 30%-os ventivel ahol már a hdd is hangosabb 58 °C -nál nem nagyon megy feljebb a vga hőfoka, akkor miért is olyan rossz a GB hűtése ?

    de ezt én is meg fizik is leírtuk már 100x :B

    linket is adtam ahol a GB hűtését mind hangban mind teljesítményben jobbnak hozták ki mint a 2 ventis hőcsöves MSI -jét, ahol ráadásul a GB emelt órajeles OC változat volt az MSI pedig alap 7770
    íme újra:[link]

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Új hozzászólás Aktív témák