Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HopeckoR

    aktív tag

    SZiasztok!

    Sajnos a Phenom II X3 topic kicsit alszik már így itt próbálok tőletek egy kis segítséget kérni :)
    Adott egy Phenom X3 720 CPU amit négy magosítottam X20-ra éveken keresztül az alap órajelen 2,8Ghz-n ment, csak mivel behalt a HD4850VGA és az újhoz kéne egy kis CPU tuning.

    Config:
    Táp: 500W Chieftech
    Alaplap: Gigabyte GA-MA770T-UD3P Rev 1.0
    CPU: AMD Phenom II X4 20 2.8Ghz
    RAM: 2*4GB 1333Mhz (alapból 1600Mhz-s ramok csak ugye ez nem kezeli le)

    Vettem egy egy pofás kis tűtőt Cooler Master Hyper TX3 személyében mely hatására reményeim szerint tuningal már túléli a nyarat is a gép:)
    Elkezdtem a gépet tuningolni alapfeszen ami elv 1.325V 3Ghz a max, afölött már instabil a gép.

    Emiatt elkezdtem adni kakaót neki had szokja, ezeket az értékeket most mértem 30 fokos szobában (igen tetőtér :) ) IntelBurnTest-el terheltem a gépet. Elvileg ez a CPU 68 fokig bírja.

    1.450 V-on (+0.125V) már stabilan megy 3.4Ghz-n így a fentebbi hűtővel 58fok volt a max
    1.475 V (+0.15V) kell már a 3.5Ghz eléréséhez amin stabilnak tűnt a gép így 60fok volt a vége. Lehet ezzel a fesz értékkel menne feljebb is órajel terén de még nem mertem rá engedni :)

    Két kérdésem lenne.
    Szerintetek ilyen hőmérséklet értékekkel mekkora feszültség és órajel értékekig merészkedhetek maximum?
    Továbbá egy mai VGA ATI/AMD vonalon gondolkozom pl. R265-R270 kihasználáshoz mekkora órajel lenne szükséges?

Új hozzászólás Aktív témák