Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz MiklosSaS #9099 üzenetére

    Én meg feb. végén adtam el az 1080Ti-met és vettem egy 5700 XT-t, és azon kívül, hogy egyáltalán nem tetszik az amd driveres felülelete, én egyelőre teljesen elégedett vagyok. Teljesítmény közel vagy kb. ugyanaz, és amikkel játszottam (PUBG, Forza Horizon 4, WoW, LoL, CS:GO), azok ugyan úgy mennek. Konkrétan értetlenkedve nézem, milyen bugjai vannak itt egyeseknek.
    Annyi, hogy a gpu hotspot nálam 105 fok környéke, de alulfeszeltem és optimalizáltam, így 1800 helyett 1950 körül tartja magát kisebb feszültséggel és pár fokkal alacsonyabban. Ez a magas hőfok pedig elvileg a 144Hz-es monitor miatt van és 110 fokig normális, úgyhogy ezzel megbarátkoztam. (Régen a cpu-k 65fokig mehettek különben kb. leolvadtak, pár éve a 85-90 fok is rendben van és 100tól van throttling..., szóval ha ez az üzemszerű állapot, ám legyen)
    További pozitívum számomra, hogy a founders edition-ös 1080Ti-hez képest fényévekkel halkabb ez a referencia kártya, ill. a gaming x 1080Ti-mhez képest is halkabbnak érzem (annak nem pörögtek ennyire a ventijei, de sztem a frekvenciája más lehetett és emiatt éreztem hangosabbnak, de ugye 275-300W kontra 180W környéke az amd kártya).

    Ha ekkora csalódás volt már amd-ben, akkor használt 1080Ti kb. best buy (csak férjen el és legyen elég erős táp hozzá). 2 haverom 2070 Super-t vett, és semmivel sem gyorsabb mint az 1080Ti, márpedig utóbbit 140-ért megkapni custom hűtéssel... Másik 2 haverom meg már 1080Ti-t vett inkább "okosba" használtan. Én is csak macOS miatt váltottam amd-re.

    Egyébként 2 haverom is megszívta Z390 Taichi alaplappal. Az egyik még decemberben, a másik meg most márciusban. Gyárilag hibásak voltak. Egyik 1,5 órán át ment majd elszálltak a PCI-Expressz szálak, a másik pedig windows-ba betöltés után újraindulgatott, vagy nagyon max 30 percig ment a gép és újraindult, és itt is alaplap volt a ludas (zsír új alaplapokról beszélünk). Nekem erősen él a gyanúm, hogy hasonló szitu lehet sok AMD videókártyával is, hogy megy-megy, de ilyen furcsaságokat produkálnak, ergo esélyesen gyári hibásak, mert nálam pl. semmi ilyesmi, pedig nagy kocka vagyok, és ha valaki, akkor én iszonyat dühös tudok lenni, ha valami nem úgy megy mint ahogy kéne, ezért is adtam el anno a ryzen konfigomat mert online játékra hulladék (casual playereknek megteszi persze meg akik a sz*rra is megmagyarázzák h jó mert "olcsó" volt, csak hogy igazuk legyen és az ilyeneknek lehet magyarázni bármit is, kb. belegázolsz a lelkükbe és csak nyomják tovább az "igazukat")

Új hozzászólás Aktív témák