Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz jokeph #97390 üzenetére

    Engem a dx8/9 éra nem nyűgözött le annyira. Elég unalmasak voltak azok a gamek. Úgyhogy nálam ott egy jó másfél évtized kimaradt.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #97390 üzenetére

    Én a GeF3Ti200@500 128MB-al úgy voltam, hogy - látatlnaban - majd a GeFoce 5-re leváltom, de mikor az FX kijött, akkor semiféle kedvet nem éreztem a váltásra.
    Az első amire érdemes lett volna az a 6000-es széria volt, de egyrészt sok 6600GT halt el nagyon, másrészt akkoriban pénzem sem nagyon volt, így lett később a 7300GT. Abból is a 128-as, ugyanis egyrészt csak olyanvolt Zalmann hűtéssel (és az alaposan túlhúzott CPU mellett kellet egy jó hűtésű kártya), másrészt úgy voltam vele, aminek több kell mint 128MB, oda már a proci gyenge lesz vagy bevág az SSE2 hiány ... 2007 nyarán ugyanis már látam egyértelműen, hogy a platform cserét nem lehjet örkké halogatni.
    (Ehhez képest még 2 évet és hónapot tudtam húzni, igaz az utolsó 8-10 hónapban már gyakorlatilag csak netezésre használtam a gépet, mert két féle játék volt :
    1. Amelyik full grafikán röccenés mentesen futott az 1466-ról 2669MHZ-re húzott Athlon XP-n a (végén már) 2GB RAM társaságában egy Nvidia 7300GT mellett; de ezeket a játékokat jellemzően addigra már meguntam.
    2. Amelyik konkrétan el sem indult. vagy az SSE2 hiánya (sajnos vezető ok lett, hogy lecseréljem a CPU-t), vagy az újabb DirectX támogatás hiánya de az akkor kijövő címek egyre nagyobb része meg sem röccent a gépen. )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák