Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    válasz DarthSun #73476 üzenetére

    A kerámiák tuti jól húzhatók, hosszú a csík mindkettőn.

    Postázást nem vállalok.

  • Czo

    őstag

    válasz DarthSun #73476 üzenetére

    Mekkora. Anno en nem talalkoztam csak keramia tokozasu 200MHz CPU-val (de abbol bazisokkal, volt amelyik fagyogatott is, az ment vissza es jott helyette masik kb tok ugyonolyan). Ezzel a fajta tokozassal, en az MMX 166MHz-nal talalkoztam eloszor. Most ragugliztam, es kiderult, hogy az osszes keramia tokos 200 MHz fake volt?! Ez a kemeny.

    Szerk: volt belole keramia is, habar itt nincs egy kep sem... Viszont mostmar nem tudom, hogy akkor nalunk ezek valodiak voltak-e vagy fakek. MO elegge Europa, raadasul teljesen arerzekeny piac volt ahhoz, hogy sok fake erkezhessen ide.

    [ Szerkesztve ]

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz DarthSun #73476 üzenetére

    Belepattintottam a plasztik P1/200- at az Epoxba. Első körben mindjárt tuningra mentem. 2x100- on, mely lényegében alapórajel, az FSB- t kivéve. Szépen indult, stabil. Feltettem 2.5x100- ra, képet sem adott - persze lehet hogy menne annyin, de 3.3V a max a lapon, kéne neki még 1-2 tized Volt. Mindegy, belőttem 2x112- re, azon stabilnak bizonyult. Lefuttattam a tesztsort, egész jó lett, táblázat frissítve, 2.session/utolsó oszlopba került az eredmény.

    Szokás szerint néhány hasonló kategóriájú eredményt kiollózgattam, egymás mellé tettem a szemléletesség kedvéért. Ezen első a P200@224, majd követi néhány hasonló súlycsoport, ezt ide bemásolom :

    Látszik hogy a Rise és a WinChip lemarad kicsit, valamint az alapórajeles MMX is, de nagyobb FSB/órajelen elhúz az utóbbi. Kiszámoltam, ha 2x112- re arányítom, akkor kicsivel jobb lenne a sima P1- nél - kb (3900). Alapjában azonban itt most nem az azonos órajeles verseny a cél (olyat már készített több kolléga is), hanem hogy melyik proci mit tud abszolúte, tehát az MMX többet megy, így jobb. Valamint az is feltűnő hogy az FSB elég sokat jelent, főleg ezeknél a kisebb prociknál, (mondjuk az előző körben mért M-II továbbra is meglepetés, 2.5x100- al nagyon jó eredményt ért el), 66FSB a haláluk sztem (azért gyenge reltíve sztem az MMX233, a gyári 3.5x66- on) Persze 66- on VX/TX- be még elég, nincs AGP és DOS alá is ok.
    Tesztek közben toltam Q1/Q2- őt, jól játszható a sima P1- en is.
    Lemérem még majd 1.5x66- on is, a 100- as P1 mit mutat a K5 ellen (valszeg megveri).

    Végére szúrom be a kis képregényt, sztem jó kis hangulat ezen HardRetro procival.
    Egy vegyes desktop, amolyan standard elemekkel :

    A szokásos 3DMarkok :

    Itt mégegy gondolat - SS7- nél olyan határeset a 3DM2001, asszem időben is már kissé kilóg. Főleg a kisebb procikkal, de 400MHz felett már tűrhető, bár a high trackek ott is jól belassulnak. Tehát ez csak olyan nyúzóteszt, valamint versengéshez jó. S7/SS7- en ha végigfut az összes pont, nem dob ki, fagy, stb, akkor valszeg jó a hardver, valamint az oprendszer és a driverezés is megfelelő.

    FinalReality, kicsit korhűbb teszt ezekhez :

    Néhány Sandra mérés :

    A SD és a DVDR brutál jó minősítést kapott, persze ezek is overkillnek számítanak ebben a konfigban, mint a videokártya.

    A Navratil dosos teszt szépen felismerte az IDE-SD drivet :

    Végül pedig a SpeedSys mérése :

    Ezen is látszik az SD magas eredménye, mely DOS és Win alatt is karcol rendesen, mintha a Zen gépben másolnék SSD- ről SSD- re. Volt hogy azt hittem nem indult el a másolás - elindult de egy pillanat alatt végzett.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák