Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    válasz gban #26509 üzenetére

    Nem véleményezte senki, addig nézegettem, míg csak megvettem ezt.
    Ára jó volt, ez már leveszi a frekiket 2d-ben, én meg alig játszom, így a fogyasztás csökken mindenképp (de szerintem 3d alatt is csökken, nagyobb teljesítmény mellett) a 8600GTS OC-hez képest.
    2d-ben 36 fok passzívban, ez igen korrekt, 3dmark alatt max. 60 fok, ráengedtem egy furmarkot is, 82 fokig percenként több fokot ugorva jutott el, onnan fölfelé már percenként 1-2 fokot ment föl, 87-nél lelőttem, ott már lassan melegedett. Ez 7 perc után volt.
    Azt írják, max. 96 fokot visel el, nem akartam kiníyírni.
    A lényeg viszont, hogy így passzívban igen lassan megy lefelé a hőfok terhelés nélkül, vagyis megtartja a hőt sokáig a hűtőrendszer.
    Ezért hasznos lenne egy venti, 5 volton, nem igazán szeretem amúgy sem a passzív dolgokat amik melegednek erősen.
    Viszont felmerült bennem, hogy lehet hogy direkt így tervezték, hogy ne legyen gyors hőingadozás? :F
    2d-ben még jó 5-6 percig fűti a borda a gpu-t, addig minimum a gpu 2d-s 36 fokja fölötti az érték, vagyis még a hűtő fűti ilyenkor.
    Mi szerintetgek a jobb? Ha minél kevesebbet van melegen a gpu, vagy ha minél lassabban hűtődik vissza?

    Postázást nem vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák