Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    Nos elvileg hétfőn már az automatában lesz az alaplapom: abit at4 :C

    Egyelőre elméletben dolgozom a projekten. Lehet, hogy idén el se készül. Amit szeretnék: a lehető legtöbb alkatrész újonnan gyártott ésvagy tervezett homebrew vagy hasonló legyen. :Y

    A ram ehhez ha jól értem parity vagyis párban működő modulok kellenek? :F Elvileg 8x4 tehát 32 mega a maximum. Ezt már találtam 2 projektet is:
    1. Alexandru Groza projektje.
    2. Garrett's workshop.

    Valaki csinálta valamelyik projektet? Úgy látom a pcb nem gond, azt jlcnél legyártják hopphopp, de az ic-k beszerzése nem lesz egyszerű mutatvány. :Y
    Nem túl beszédesek a leírások, Garrettnél ennyit siekrült kideríteni, hogy 4c4m4 és 4c4m1 kell rá. Az elsőt beszállítónál nem találtam, csak digikeynél említik, de ott már nincs, szerintem nem is lesz. A másodikat nem is tudom megállapítani, hogy micsoda.

    Az első az 4M ✕ 4 CMOS DRAM, ezt már tudom, de csak ebayen találtam elvileg új. :F

    Az egész projekt max 20k-ból ki tud jönni, ha neten venném - ha egyáltalán lenne! - akkor kb duplája. Bármilyen segítségnek örülök. :R

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák