Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    Házba pakoltam a VLB eszmét.

    A lista előtt az 1.2MB FDD sztárfotója (200 Ft- ba fájt :D ), jelentősége csak a feeling, nemtom találok-e még működő lemezt. Már a Gotek- et használom, ha floppyzásra van szükség. Azonban kéccázé' megérte díszítőelemnek, retro hangulatnak.

    A konfig :
    Asus SIS471 lap
    Intel PODP83@100MHz proci
    S3805 VLB video (a fotón az alsó)
    2x16MB FPM RAM
    ALS100 hang
    SMC ISA háló
    UMC Winbond VLB IO
    Maxtor 40GB ATA HDD
    Sony CDU5211 ATA ODD
    Panasonic 1.44MB + 1.2MB FDD- k
    200W noname AT táp
    Noname AT minitorony
    DOS6.22, 7.1 + Win3.11

    A hirtelen megszaporodott VLB videok közül az S3- at választottam, a többi tartalék, valamint kell még majd 2 konfigba.
    A ház jól szerelhető, a hosszú VLB kártyák pont elférnek a HDD kosár alatt.
    A Sony CDR 2003- as, már pld a Barton konfighoz passzol időben, de abba inkább a DVD- t hagytam meg. A tetején elszíneződés/korrózió volt, melyet részlegesen tudtam csak leszedni, a csiszatolás szálnyomai látszanak is. Lényeg hogy működik. Valamint van rajta audioCD direkt gomb.
    Az ALS100 olyan átlagos, teljes SB16 kompatibilitás hardveresen, nem is kell driver, csak az init prog. Van rajta IDE CD port, a Sonyt arra tettem, elég jól tekeri, és így maradt 1 port egy esetleges +HDD- nek. Minden játékban szól a PCM/midi. Középsávban kis torzítás, nem vészes, de pld az audioCD az ODD jackről szebben szól mint a hangkártyáról.
    Feltettem a DOS6.22- őt és a 7.1- et is, menüből választható. kidolgoztam mindegyiket. A Win3.11- et legyalultam, sokféle hardver lett bele installálva a VLB vs PCI teszt alatt, kissé megzavarodott a végére. Azt még felteszem egy tiszta installal, belövöm a hálózatot, aztán kész is.
    Nagyjából korhű, a HDD/ODD melyek overkillek, de kellenek a sebesség/tárhely és a megbízhatóság miatt.

    Az összeszerelt gép :

    Az eredményei a tesztblog táblázatából kiollózva :

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák