Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz Ribi #76969 üzenetére

    van egy i5-3470-em, az FX-em keresztben lenyeli (a saját tapasztalataim alapján, meg az FX gépem valahogy sokkal "reszponzívabb").. persze, az is egy "órajel csökkentett" holmi..
    Talán más lenne a kép ha tudna az előbbi HT-t mellé, dea 8 magos FX-ről szerintem "csak 4magosra" nem éri meg váltani... Bár talán még HT-s modelre se ha 4 magos, legalábbis ha a platformcsere költségeit is nézné az ember ... inkább már valami 6magos (és felé) érheti meg a váltás (szerintem)...

    Attól függetlenül ez a megállapításom a 8 magos FX-re igaz. A 4 és 6 magos FX-ek mára jobba "elfogytak" teljesítményben..
    Anno míg volt 6 magosom (úgy 2 éve) jó volt még az is, és nem igazán volt sok (játék)programban különbség a 8 magoshoz képest (bár általában "hanyag" sok program sokszállúsítása még manapság is)... illetve épp csak kezdett kirajzolódni valami, de a mai teszteket nézve.. a 4mag egyértelműen "bedadog" sokszor, és úgy néz ki a 6magosok is "elfogynak" egy-két jelenetben.. a 8magos változatok még "tartják magukat" ... de ahol utóbbi elfogy ott sokszor már az i5-ök is, de esetenként a 4magos, 8szálas i7 is elfogy (nem sokra rá)..

    Bár a photoshop inkább intelt szeret, szereti az egyszálas teljesítményt...

    szerk.: Egy ismerősöm szerint is valami nem kerek azzal az i5 rendszerrel amim van, mert "széjjel kellene aláznia az FX-et" ... mondtam, rajta, állítsa be, csináljon vele amit akar.. de csak azt tudta megállapítani, hogy tesztprogramokban hozza a számokat, és az ővé (hasonló rendszer, talán 1 lépcsővel nagyobb i5) is csak annyival hoz több pontot amivel az órajel nagyobb, látszólag még sincs baja, de akkor se lehet mert FX, nem lehet olyan amilyen... ennek mondjuk 2 éve még a 6 magos FX-hez képest "erősködött" vele, hogy nem jó valami (mert ő is látta, jobban megy az FX mint az i5)... (pedig azonos rammennyiség, mind2ben SSD)

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Ribi #76969 üzenetére

    Én játékra értettem a difit elsősorban. Amúgy hiába a sok "mag", ha maga a mag nem túl acélos... :(
    A 2.gen i5 és a 7. gen i5 "K"-s CPU között házon belül is hatalmas a differencia teljesítményben. :D
    DOOM 2016 pl. jól megy az FX-eken is. :) Meg a mostani 4+ magot használó címek alatt is el lehet vele lenni, azért az OC-t észre lehet venni.

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • mtomi95

    senior tag

    válasz Ribi #76969 üzenetére

    Igazából ha nem apróért lett volna akkor meg sem ejtem a cserét, mert én sem hittem volna, főleg nem, hogy MANAPSÁG már elég 4 szál/mag a 6 szál helyett!

    Aztán koppantam mikor probálgattam a játékokat vele egy RX 470 társaságában!
    -Első próbálkozás a GTA V volt. A városban flangálva ugyanazokkal a beállításokkal sehol nem ment 60 FPS alatt. Még azon a részen sem ahol az FX 6300 mindig 39FPS-t mutatott.
    -Counter Strike Go-ban is stabilabb teljesítménye van és ez főleg a veszélyzónában feltűnő!

    De ezek már régi játékok, nem?
    A józanész azt diktálná, hogy a modern játékok már jobban kihasználják a több feldolgozó szálat, igaz?
    Sajnos ez az FX-nél nem igaz! :(

    -Call of Duty WWII-n már az első partraszállás pályán feltűnő a fix 60 FPS az ősrégi i5-n, még az FX-nél 30 pár FPS is volt több helyen...
    -Fallout 4-en ugyanez.
    -Metro Exodus, na ez az a játék ahol a legtalálóbb az ég és föld különbség kifejezés az i5 javára... Konkrétan játszhatatlan volt FX 6300-al még a legszűkebb alagútokban is a nyíltabb terekről nem is beszélve.
    Sorolhatnám még a játékokat mennyi pozitívum van egy 4 magos i5 mellett az FX-el szemben, de inkább mondok egy olyat ami FX-el jobban ment! Bár egyetlen egy van és az is, csak akkor ha mint szerver üzemel, de a 7 Days to Die-ön ha én futtatom a szervert és hárman játszunk nagyon sok mikrolaggom van ha megyek a mappon.
    Az FX 6300-al ilyen nem volt! :K
    Viszont végülis azóta nem én futtatom a szervert hanem egy hat magos i5, így ugyanolyan élmény játszani, mint az FX-el.
    Az átlag és a minimum FPS-ek szempontjából ezen játékon kívül mindben nagyon alul teljesít az FX a régebbi intel processzorokkal szemben is...

    Szvsz aki csak játszik a gépen annak manapság minimális pénz befektetésből jobban megéri egy régebbi intel processzorral az FX helyett, nem fog csalódni. Aki a fölötti és új dolgokon gondolkozok azoknak kizárólag Ryzen! :P

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

Új hozzászólás Aktív témák