Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz =WiNTeR= #45138 üzenetére

    Igen, így pontos a megfogalmazás, hogy nem minden esetben.
    Azt azért elmondanám, hogy szerintem mondhatom tunningos 8320asom mellett is sokszor tapasztalom, nem hajta ki 100%-is a 280x-et. Tegnap Crysis 3-ban, Welcome in the Jungle map, ahol az őrtorony szigorítja az embert (ide járok oc-t/hőmérsékletet tesztelni :D), cpu 70-80% között, minden mag és ha nyitottabb részre néztem a GPU kihasználtság leesett 90-92%-ra, elfordultam valamerre ahol kevesebb számolni való van vagy lenéztem a földre és a GPU felcuppant egyből 99%-ra. Elnézést, ez egy 8magot kihasználó játék.

    Elhiszem hogy ha i5/i7 lenne alatta, akkor nevezett részen, FHD maxon nem 50fps lenne, hanem 53 ha a GPU 99%-on tudna menni. Aláírom, hogy ez kit érdekel/nem éri meg kétszer annyiért a zíhét kategória, ezért is van FX-em. Viszont ne felejtsük el, magban mérve minél kevesebbet használ adott játék és/vagy még optimalizálatlan is, a fentebb taglalt jelenség csak erősödik, márpedig ezidáig a "8" magot rendesen kihasználó játékok száma minimális. A Mantleról nem beszélve, szép és jó, szeretjük mert pont ezt a jelenséget szünteti meg. Az RSI az SC-hez (Star Citizen) jelenleg is dolgozik a Crytech-el karöltve, hogy az SC alatt Mantle támogatással menjen a Cryengine.

    Elég az FX az esetek nagy többségében és ahogy mondod is nem minden esetben mondható ki, hogy nem hajtja ki rendesen a nagyobb kártyákat. De! Amikor szóba kerül a téma, én nem írnám le senki helyében azt, hogy de igenis kihajtja, mert ez gerjeszti az amúgy totálisan értelmetlen és parttalan vitát.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák