Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ignaczjozsef

    csendes tag

    Vettem egy Amazon FireTV 4k sticket, hordozós média lejátszónak. Tegnap este feltelepítettem (Youtube, Kodi, Mouse toggle, Spotify stb.), íme némi tapasztalat, összehasonlítva az Nvidia Shield-del:

    Könnyen települt, bedug, micro USB csatlakoztatva, pár kérdésre válaszolni kell (pl. WiFi jelszó) és voltaképpen készen van. Ha frissítést talál, letölti, telepíti, párszor újraindul.
    A felület egészen pofás, a távirányító jól kezelhető, azonnal ráállt az ujjam a back/home/menü trióra. A Shield-et egy Rii Mini i28c mini billentyűzettel vezérlem, csöppet macerás volt az e-mail címeket, jelszavakat a képernyőbillentyűzetről bepötyögni. Lassú módszer, de létezik micro USB-s hub, csak éppen nem volt kedvem megkeresni.
    Igényli az amazon fiókot, bejelentkezés után lehetőségem lett volna egy 30 napos próbára, de sajnos, kicsiny országunk nincs a támogatott országok listájában. Persze VPN-nel ez is áthidalható lenne, de annyit nem ér.
    Ott van nekem a NAS-om, azon pedig rengeteg tesztelni való film és sorozat. A Kodi-val direkt nem a helyi hálózaton keresztül csatlakoztam (NFS), hanem WebDAV-val, tehát kimentem az internetre, majd visszajöttem. Ezzel azt akartam elérni, hogy ha egy idegen helyen bedugom egy TV-be, ne a 192.168.1.100 helyi IP címre hivatkozzon, hanem a neten keresztül érje el a NAS-t. Persze így lassabb lesz az átvitel, de univerzális.
    Hozzáadtam egy valag anyagot, filmeket, sorozatokat, zenéket. Elsőként a 4k verziónál újként bejött HDR-t próbáltam ki a Pókember legújabb részével. Kb. a huszadik percnél van a vasútállomásos rész, ami szép, világos jelentsor, illetve az a jelenet, amikor a tűz elementállal küzdenek a sötétben. No a lényeg, hogy a 4k-s anyagot, Atmos hanggal, minden reccenés nélkül játszotta. Váltás, ugyanez a Shield-del. Nos, nem véletlen az árkülönbség. A Shield a vasútállomás világos tetején sokkal részletesebb volt. Míg a stick szinte teljesen fehér képet produkált, alig voltak láthatóak a mennyezet ablakainak keretei, addig a Shield-en szépen látszottak a részletek.
    Ugyanez a tűzelementálnál. Az Epson projektoromat szívesen tesztelem tűzzel, mivel nagyon szépen adja vissza az átmeneteket. A stick-nél nekem kicsit fakó volt a tűz, mintha kevesebb energiával égett volna. Nézegettem, lehetne-e valamit állítani rajta, de egyelőre semmit sem találtam, ami javítana.

    A hangról nem tudok nyilatkozni, a Kodi-nál engedélyeztem a közvetlen átküldést az erősítőre, tehát mindent a Marantz csinált. Az meg mindig tökéletes... :)
    Youtube: én nem a sima Youtube appot használom, hanem a Smart Youtube for TV nevűt, mivel ez teljesen reklámmentes. Egy szép, relax zene közben beugrik egy AboutYou reklám Ördög Nórival, inkább kihagyom. Az app lehetőséget ad telepítéskor több verzió használatára (pl. meghatározható a netsebesség alapján a maximális felbontás, illetve szeretem, hogy emulálni tudja a kiindulási országot).
    4k-s anyagokat játszottam, az app alapból FHD-ben játssza az anyagokat, meg is lepődtem az elején. Amint beállítottam a 4k-t, már nem tudtam semmi rosszat mondani rá.
    Gondoltam, megerőszakolom picit az eszközt. Van egy jellyfish-400-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv nevű fájlom, no itt azért picit megreccent, hiszen mégiscsak 400 megabites a cucc. Pár másodpercig 5-10 fps-sel ment, aztán csak magáratalált a végén. Nem 24, de legalább 20 fps lett belőle. Na de ki néz ilyen filmet?

    Kipróbáltam továbbá a ScreenMirroring funkcióját, mivel elég sokszor van szükségem arra, hogy a telefonomat kivetítsem a képzések során. A Huawei-t kimondottan imádja, ugyanis be lehet kapcsolni rajta az ún. Desktop módot, ami a telefonból egy (ál)desktop operációs rendszert farag. Nem tudom, melyik gyártóknál létezik még hasonló, de nekem nagyon hasznos. A telefont használhatom, mint touchpad, és egy 4k-s felületen tudom a telefon funkcióit használni.

    Összefoglalva: az a 20 ezer forint, amit áldoztam rá (kint valószínűleg még olcsóbb) teljes mértékben megérte. Kicsi, csak egy HDMI és egy USB kell neki és viszel magaddal egy komplett média lejátszó rendszert. Ha a kapcsolódó net elég gyors, nyert ügyed van. Gondolom, USB-n keresztül akár külső eszközt is lehet rá csatlakoztatni, tehát még net nélkül is használható. A hardver elég erős (4 magos 1.7 Ghz-s processzor, 8 GB tároló), tehát nem lesz gond még az x265-ös tömörítéssel sem. Az Alexa kompatibilitását nem tudtam kipróbálni, viszont a távirányító hangvezérlését igen, ami szépen működik, még az én angol "button" tájszólásommal is.
    A dobozban egyébként található egy USB-s fali konnektor, egy microUSB kábel és egy kb. 10 cm-es HDMI hosszabbító, toldó, illetve 2 AAA-s elem a távba. Szóval ennyiért, ilyen cuccot - a hülyének is megéri, hát még nekem. :D

Új hozzászólás Aktív témák