Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz badbull1 #33875 üzenetére

    Nem egészen értem hogy minek estél nekem. Nem erről szól a topik.
    Röviden: az Aliexpress döntésének felülvizsgálatát a döntést követő 7 napon belül lehet kérni megfelelő bizonyítékokkal alátámasztva.

    Néhány dolognál rossz következtetéseket vontál le.

    Én kértem és kaptam igazolást a Magyar Postától a nem nekem kézbesített küldeményről és olyanról is hogy valami nem került a kezelésükbe mert nem érkezett meg. Ez nem szolgáltatás.

    A vámolási dolgokat leírják a jogszabályok akit érdekel elolvassa., én nem fogom megint átolvasni. Amit leírtam a a saját tapasztalat, a Magyar Posta és eljáró Vámszerv levelei, tájékoztatásai alapján készült.
    De a NAV oldalán mindent megtalálsz. Pl. Az Uniós Vámkódex vámérték vonatkozású előírásai
    Nem piaci értéktől indulnak:
    70. cikk
    A vámérték megállapításának az ügyleti értéken alapuló módszere
    (1) Az áru vámértékének elsődleges alapja az ügyleti érték, azaz az áruért az Unió vámterületére irányuló kivitel céljából történő eladáskor ténylegesen kifizetett vagy kifizetendő – szükség esetén kiigazított – ár.
    72. cikk
    A vámértékbe nem beszámítandó elemek
    A vámértéknek a 70. cikk alapján történő megállapításakor az alábbiak egyike sem számítandó be:
    f) behozatali vámok vagy az Unióban az áru behozatala vagy értékesítése miatt fizetendő egyéb terhek;

    és még egy szabály

    74. cikk
    A vámérték megállapításának másodlagos módszerei
    (1) Ha az áru vámértéke a 70. cikk alapján nem határozható meg, akkor a (2) bekezdés a)–d) pontját kell alkalmazni – ebben a sorrendben – az első olyan pontig, amely szerint az áru vámértéke meghatározható.
    Ennél van az hogy hasonló termék eladási ára, ügyleti értéke, de csak akkor ha nem teljesül a 70. cikk.

    Valamint még ez:
    139. cikk
    Postai küldeményeket terhelő költségek
    (A Vámkódex 70. cikkének (1) bekezdése)
    A postán küldött áruk tekintetében a rendeltetési helyig felszámolt minden postaköltséget bele kell számítani az ilyen áruk vámértékébe, kivéve azokat a kiegészítő postai költségeket, amelyek az Unió vámterületén merültek fel. A Magyar Posta Vámügynöki szolgáltatása ide tartozik, ezért nem számolandó.

    Ezt az ügyleti értéket ha bankkártyával fizettem, akkor az erre vonatkozó banki tranzakció, ha banki utalással akkor meg utalási tranzakció igazolása valamint a kereskedőtől kapott vásárlásról valami igazolás.
    Az a vámügynöki díj amit emlegetsz, az sosem került beszámításra, akkor sem amikor fizetnem kellet áfát és akkor sem amikor elengedték az áfát a vámeljárások során, ez nem a beszerzéshez kapcsolódik. Nem egy eset volt amikor vámeljárás alá kerültek a küldeményeim.

    Ja és egy idézet magamtól, az Összefoglalóból:
    Ha olyan szöveget látsz a nyomkövetésnél hogy vámon (hold customs, Into customs), az azért van, mert minden, akár 0,5 $-os tétel EU-n kívülről vámeljárás után kerül be a vámjogi szabadforgalomba az országba, az értékhatár alattiak egyszerűsített eljárással, míg a feletti értékűekhez be kell nyújtani a vásárlási igazolásokat.

    Segíteni akartam azokkal amit leírtam, te meg mindenáron igazolást, állásfoglalásokat követelsz tőlem. Nem áll szándékomban ezzel foglalkozni és neked sem kell elfogadni a tanácsaimat.
    Továbbiakban nem tudok ebben a témában segíteni neked, már mindent leírtam, így részemről lezártnak tekintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák