Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • badbull1

    csendes tag

    válasz V/ #33878 üzenetére

    Nem estem neked illetve nem értem miből gondolod valamint tudom hogy nem erről szól a topik. A vonatkozó hozzászólásaim részemről is azért vannak neked címezve mivel az én véleményem is az hogy „Néhány dolognál rossz következtetéseket vontál le” s én részletesen is próbálom indokolni a tapasztalataimmal illetve ismereteimmel a forumozókat segíteni szándékozva (utóbbi esetben én is tévedhetek s konkrét érvekkel, állásfoglalásokkal, stb. meggyőzhető is vagyok!).
    A Magyar Posta tekintetében az „igazolás” adását én sem taglalom tovább mert mindketten leírtuk tapasztalatunk ill. infóink s aki elolvasta, szerintem le tudja szűrni a lényeget hogy mit ad ki az mp és azt az Ali mely esetekben fogadja ill. nem fogadja el.
    Nem piaci értéktől indulnak:” (Vámérték (vámkiszabás alapjának) meghatározása)
    https://www.nav.gov.hu/data/cms389223/2947883399_tajekoztato.pdf
    Ki térhetünk ennek is részletes eset elemzésére de mivel lezártnak tekinted a témát illetve az alábbiak végett én sem részletezem míg konkrétan valaki esetszerűen fent nem akad ezen.
    70. cikk …” tisztasor itt elírásom miatt nem egyről beszélünk(bocs). Mivel a ~7k huffal megterhelt forumtárs esetében az értékhatár jóval vámteher kiszabás alatti s csak áfát (+posta vámügynöki díj) fizetett ezért nem is lényeg a vámérték illetve oda (áfa) adóalapot szándékoltam írni. Ha a vámügynöki díj valóban nem áfa alap akkor meg az áfa tv. 71§ miatt számoltak neki a valós áru érték s nem a kuponokkal csökkentett kedvezményes (és átutalási bizonylattal alátámasztott!) ár alapján áfát (s nem azért mert pl. „nem jogállamiságban élünk” 😊 ).
    Röviden: az Aliexpress döntésének felülvizsgálatát a döntést követő 7 napon belül lehet kérni megfelelő bizonyítékokkal alátámasztva.” Ez túl „rövidre” sikerült 😊 kérlek taníts (vagy bárki más) 😊 mert fogalmam nincs miről beszélsz.
    (az utóbbi hangnem poén s az sem támadás ! értékelem a hozzáállásod illetve a topik tevékenységed! de vannak dolgok amiben nem értünk egyet .. nem baj)

Új hozzászólás Aktív témák