Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marvica

    csendes tag

    válasz zsoltinnó #5553 üzenetére

    A telepítésnél alapvető hiba volt,hogy csupán fél nap járatás után kerültek bele a halak:( Sajnos nem néztem utána a Neten,és túl nagy volt a lelkesedés,hogy mielőbb halacskáink legyenek.

    A hőmérséklet megfelelő volt.Szűrő van benne. Azt is hiba,hogy a boltban,nem mondták,hogy a guppi,xifó,platti társasághoz nem igazán illenek a vitorlás halak.Szépek voltak,hát "hoztunk" haza belőlük...
    Az oviban (kicsi fiam csoportjában) egy pici-talán 5-10 literes-akváriumban műnövénnyel,fűtés nélkül,és csak levegőztetővel is jól megvan 3 vitorlás,egészségesek.Heti "csapvíz-cserével,amikor az óvónő totál vízcserét csinál.
    Éppen ezért-bár tudom-nem éppen szabályosan lettek a halak telepítve,de azonkívül próbálom tényleg gondosan ellátni őket,és hogy mégis ilyen betegek lettek...
    Majdnem egy hétig semmi bajuk nem volt,ettek,gyorsan úszkáltak,és most meg,pipálnak a vízfelszínen,rángatózva úsznak,nem esznek semmit.Szerintem nincs sok esélyük... Nagyon sajnálom őket,rossz nézni a vergődésüket.
    Csupán azt szeretném tudni,a telepítési hibáim vezettek ide,vagy a nem összeillő halak-a fokozott stressz miatt,vagy hogy csipkedték a xifók az uszonyaikat,üldözték őket, esetleg ez a "fátyolbetegség? Hogy legközelebb ne essek ebbe a hibákba...
    Amúgy az uszonyaik nagyon foszlottak,szinte már csak az uszonyszerkezet váza van meg,gondolom ezért is nem tudnak úszni,olyan bojtos-szálas kicsi pamacsokat "húznak" maguk után.Csak a vitorlások betegek-a többi egyenlőre nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák