Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZakRob

    senior tag

    válasz Piftuka #9225 üzenetére

    A kezelési útmutatója itt található, ebben benne van szinte minden lényeges. Van egy tlg 500 A1-em is, amire 1,4V van írva töltő fesz.-nek, erre csak 1,2V, kíváncsiságból rámértem töltés közben, olyan 1,7V-ot mértem, nem tudom ez mennyire reális érték, nem profi a multim. A behelyezett ceruza akksik némelyikét kénytelen voltam kicsit megpucolni, mert csak erősen nyomva volt hajlandó érzékelni. A kijelző 10%-onként ugrik, a töltés kezdete előtt kiírja kb. mekkora % a maradék kapacitás, majd ennek megfelelően refresseli, vagy ha nagyon lemerült az akku még nem teljes árammal tölti amit ugye folyamatos pirossal jelez, hanem másképp, amit szaggatott zöld jelzéssel ad tudtunkra (erről nincs leírás ilyenkor mit csinál). Elég hamar felmegy 90%-ra, ezután még elég sokáig tölt és a másik töltőhöz hasonlóan nem minden akksinál jelzi, hogy kész a töltés, pedig már bőven benne vagyunk az időben. Ilyenkor megszakítom az áramkört aztán vissza és hipp-hopp érdekes mód már teljesen töltöttnek érzékeli. :) Töltöttem vele se egy k800 li-on akksisát (6 éves), mintha tovább bírná, de ez lehet csak placebó. :) Az mp3 lejátszót is gond nélkül feltöltötte usb-ről. Összességében nem rossz kis töltő, elvégzi a feladatát, a kisütés funkciót jó lenne, ha kézzel lehetne állítani. Az az "időzíthető kikapcsolás" meg csak annyi, h 15 óra után kikapcsol magától, úgyhogy nem értem a feltételes módot.

Új hozzászólás Aktív témák