Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz Dluinet #4037 üzenetére

    Értem, szóval akkor nem túl megbízható ez a készülék abból a szempontból, hogy hány mAh-t tud az akksi. Ezt sajnálattal hallom, meg azt is, milyen bonyolult megtudni, mennyire van feltöltve az akksi. :\

    Köszi az infókat, picit csalódtam most benne, de majd kiheverem.

  • And

    veterán

    válasz Dluinet #4037 üzenetére

    (Emlékeim szerint mindegy, hogy a csepptöltés-e az aktív, mikor ránézünk, mert akkor is a töltés kezdete óta eltelt összes időt mutatja. Tehát ha tudjuk /feljegyezzük/, hogy mikor kezdtük el a kisütési programot, akkor az aktuális időpontból kivonva a töltési időt, megkapjuk, hogy mikor fejeződött be a kisütés. Vagyis kiszámítható a kisütési időtartam, azzal pedig a kisütött kapacitás is, feltéve, hogy tudjuk, mekkora kisütőáramot állítottunk be a program indításakor /utóbbi a csepptöltő áramból akár utólag is kikövetkeztethető, mert a csepptöltés értéke nem fix, hanem a fő töltőáram függvénye./)
    #4038: a fentiek értelmében kiszámítható, de ehhez tényleg célszerű kerek időpontban indítani a kisütést. Ha kisütés helyett elsőre frissítést választasz, akkor még az a plusz előnyöd van, hogy az első és a második kisütés vége között az elsőre kiszedett töltésmennyiséget láthatod a kijelzőn. Vagyis 100mA-es terhelőáramnál (amihez 200mA-es töltőáram párosul) és 800mAh közeli kapacitásnál nagyjából fél napod van arra, hogy leolvasd az akkuban gyárilag meglévő, elsőre kisütött töltésmennyiséget.
    Az pedig, hogy hány mAh-t tud az akksi, nem ugyanaz, mint hogy gyárilag mekkora töltésmennyiség van benne. Utóbbi például sokkal kevésbé lényeges, mint az előbbi, amely érték bármely frissítés végén leolvasható.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák