Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szoles

    senior tag

    Sziasztok!
    Tanácsotokat kérném, mert nem vagyok egy akkumágus, viszont szeretek vigyázni az akkukra (is). Tehát lehetőleg mindig szépen lemerítem, majd amennyire kell, feltöltöm őket.
    Egy egyszerű, de jól működő Sanyo töltőt használok, és kiszámolom, hogy melyik akkunak mennyi idő kell a töltéshez, az ő töltőáramával.

    Nos, ma bementem az Ósanba, és beleszaladtam egy akcióba: Varta töltő (ronda sárga, agyondizájnolt csepp alakú), hozzá 4 db 2500 mAh akku 3200 pénz. Ez jó ár még csak akkukért is, hát elhoztam. Gondoltam jó lesz tartalék töltőnek, vagy esetleg első számúnak, ha ez jobb.

    Itthon kicsomagoltam, és számolgatni kezdtem. Ők a következőt írják: 2500 mAh akkuk töltési ideje kb 12 óra (mellesleg a papír hátoldalán meg 13-at írnak, ez már mindjárt ellentmondásos volt).
    A töltő hátulján a következő van: Output: 160-185 mA .
    Az akksin pedig a következő nagyon apró betűs felirat: "Charge: 15h * 250 mA (mellesleg ez az, ahogy én is kiszámolom az akkuk töltését)

    Tehát akkor hogy is van ez? Mert ugye ez a töltő átlagosan lead kb. 172 mA-t. 2500 / 172 = 14,5 * 1,5 = 21,75 óra !!!
    Ez valahogy nem 12 vagy 13...

    Vagy a lényeg csak az, hogy a madár megvegye,mert jó kis számok vannak a töltési időnél a csomagolásra írva, meg az, hogy: "No memory effect!", mert ez is rajta van. A kb 10 soros primitív kis leírásban meg sem említik, hogy illene lemeríteni ezeket az akksikat, és hogy ez a használat, amit ők javasolnak, bizony ártalmas az akkuknak.

    Én bizony 21 és fél óráig tölteném ezeket az aksikat, akármit is mond a Varta. Vagy beteszem a Sanyo-ba, és 225 mA átlaggal töltöm 16,5 - 17órát.

    Elnézést, de kicsit berágtam rájuk, hogy ennyire hülyének néznek. Vagy esetleg az is vagyok? Lehet, hogy eddig rosszul tudtam mindent?

Új hozzászólás Aktív témák