Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #204 üzenetére

    én Pro1-et használom annak alapján

    1, tedd fel őket egy másik sávra, és ott mozgasd a helyére :)
    2, vágás. ''C'' - ahol katt ot vágja el. Ami nem kell azt kitörlöd. vagy M - behúzod a széléig amíg jó
    3, nem tudom, de próbáld meg úgy orvosolni h behúzod a klipre, rákatt, Windows/effect controls - és ott finomíthatod
    4, passz
    5,
    az előnézet alatt:
    2-3 margókat nézed meg velük, ezeket magadnak állítod be, De az egész le lesz renderelve, inkább csak jelzésértékűek. 4-5 lift és extract, mozgatásban segítenek elvileg én még nem használtam őket, majd alkalmasint megnézem a könyvet. 6-passz pro1ben nincs

    a sequence mellett: - miért nem számoztad folyamatosan? :F
    1 - ''M'' - mozgatás, klippre rákatt és nyomva tart - megfogod az aktuális klippet és mindent, ami az adott sávban mögötte van. Ha a shift-tel együtt használod akkor minden mögötte lévőt, az összes többi sávban is - sok alapú klipvágásnál, ha valamit be kell szúrni a közepére
    2, ''B'' - megfogsz vele egy klipnek valamelyik végét és ki/behúzod, ameddig kell - akárcsak a sima szerkesztő eszközzel (''V'') - de itt rögtön ráhúzza a mögötte lévő klipet, mintha egy ripple delete-etnyomnál egyből - ha sorrend már megvan, de a ritmust még igazítod
    3, ''N'' - folyamatos szerkesztés, ha egy magányos klipped van, akkor mint a V, ha kettő egymás mellett áll (egy sávban!), akkor ahogy húzod be az első végét (vagyis fejezed be korábban) az egyiket, úgy húzza ki (vagyis kezdi korábban) a másodikat - folyamatnál jó, ha már egybe raktad és folyamatos, de a vágás helyében még nem vagy biztos
    4, ''X'' - időarány, az első és az utolsó frame változatlan, de a klip hosszát változtatod, vagyis gyorsítod/lassítod. Pl ha van egy adott méretű helyed, és oda egy adott vmit akarsz betenni
    5, ''C'' - a vágóeszköz
    6, ''Y'' - csúsztató - a klip hossza és az időaránya változatlan marad, de az elejét (és ezzel a végét:) ) csúsztatod. Ha van előtte/mögötte klip, az előnézeti monitoron 4 képet látsz: Bal felül az előző klip utolsó kockáját, jobb felül a következő klip első kockáját bal alul (nagyobban) az aktuális klip első jobb alul az utolsó kockáját. Folymatvágásnál jó, ha precíz akarsz lenni. Hátránya a 4 kép - csak akkor veszed hasznád ha az előnézeti kép elég nagy ahhoz h lásd az összeset.
    7, ''U'' - ő egy kicsit bonyi. Adott 3 klip egymás mellett. A középsőt fogod és elmozdítod jobbra (vagy balra) a bal oldalit felülíra az adott távon, , a jobb oldali azonnal annyival megnyújtja h folymatos legyen. Ha jobbra húzod kicsit olyan mint egy ráhúzás+ripple delete, ha balra akkor ráhúzás + kihúzás''V''-vel. Nemigen sok értelmét látom... :F
    8,''P'' - toll - hogy miért így hívják? :F szépen lehet vele állítani a videosávok ''opacity'' és a hangsávok hangerő görbéjét a kulcspontok nélkül.

    a hatos kérdést hol hagytuk? :DDD

    7, File - Export - Adobe Media Encoder
    8, nem látjuk a felső video sávokat szvsz a video3ból lóg be vmi, a hangsávok alapján legalábbis ott van a disznóság. Kurzornyilakkal tudsz kockánként menni, bal alul a zoomcsúszka, nézzr alaposan, a felirat legyen legfelül... Ha nem megy adj egy olyan képet, ahol minden látszik.


    ssolitude - fogalmam sincs... :(


    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #209 üzenetére

    A hibaüzenetre nem tudok soakat mondani alapinfó nélkül. Két lehetőség van, vagy nagyon különbözőek a bemeneti hangformátumok vagy nagyon elállítottad a kimenetit. Azt nézd meg, h a forrás és cél hangformátumok milyenek, van-e esetleg összemixelés vhol nagyon különböző hangformátumoknak?
    1, A Pro1-ben van simán mpeg2-DVD. Esteleg ha adsz egy snapshotot többet tudok mondnai, passz h hova dughatták. Még talán annyi, h ha NTSC a beállított szabvány, akkor annak a DVD-mpeg2-je ugyebár 720*480@29,99fps - ezt még nézd meg h át van állítva PAL-ra, ami neked kell.
    2, lehet h le van tiltva. Nekem egy legális Pro1-em van, de pl a DVDencoding-ot itt is aktiválni kellett (csak egy katt volt, meg némi NETforgalom)
    Ha render nagyon nem megy, akkor File/Export/movie - kidobja aviba azzal már bármilyen freeware konverterrel átdobod DVD-vé

    gombok
    1, - automatikusan berakja őket egy Sequence-be, még a videóátmenteket is megcsinála. Akkor hasznos, ha van egy hosszabb, több blokkbólből álló film, azokat külön-külön lerenderelted, és a végső verzióba akarod őket összehozni.
    2, - keresés még sose volt rá szükségem, mert nagyon használom a 3-ast... akkor kellhet ha sokbillió szaros file-t beszórtál rendszertelenül a project-ablakba az elnevezések kaotikusak, és vmit meg kell találni.
    3, - mappa létrehozása - a Projecten belül is létre tudsz hozni egy könyvtrástruktúrát, ez nagyban segíti azt h a 2-es gombot ne kelljen használni, vagyis h könnyen megtalálj bármilyen importált cuccost. Mondjuk, amikor 150 videofile forrással és 400-500 hanggal dolgozol egyszerre + 200 felirat és 200 kép - na akkor kell.
    4, egy új elem a projectablakban. Ez lehet a Pro1-ben
    a, sequence - a timeline bal felső sarkában látsz olyat h sequence01, na ebből lehet több is, így pl több jeleneted lehet egy fileban, vagy ha egy komplett projectet importálsz akkor pl az 1-es kérdésnél adott példában nem kell külön lerenderelni őket, csak a sequence-üket egyenként kinyitni a timeline-ban és egy új seq.-be másolni.
    b, offline file - megadsz egy filet, berakod h itt lesz, de a file még nincs meg- egy kép vagy 3D render pl, így nem hagyod ki...
    c, title - felirat F9 gomb
    d, bars & tone - sípolás és tsa, sokmindent be lehet állítani meg könyvárat hozzá remdelni vhogy sok értelme nincs
    e, black video - ua
    f, color matte - alapszínt adsz meg ha egy videoklip kisebb mint az alapértelmezett felbontás és nem jó ha interpolálod, h ne fekete legyen a háttér. szvsz jobban jársz ha csinálsz erre egy szép alapot PSben
    g, universal counting leader - számláló


    5, ezzel lehet különböző ''útjelzőket'' letenni lejátszás köben is (oda ahol épp a kurzor van). Az időszámláló alatti sötétszürke sávra jobb billentyűvel kattintva tudsz ide-ode ugrálni. Ha a Snap aktív, akkor rá tudod hízni a végét/elejét és kész is a durva vágás.
    6, Pro1-ben nincs, nem ismerem.

    tippeket nincs kedvem adni, kérdezz :DDD . Tippekre ott a Premier könyv, nálam okosabbak írták. Ez egy eszetlenül összetett program, azt se tudnám hol kezdjem. Én is mindig más ''stílusban '' vágok, attól függ hogy videoklip, zenés montázs, film, előadás dokumentáció vagy bármi egyéb a feladat.
    esetleg annyi, hogy a Space-vel indítod/állítod a filmet. ha jól láttam a korábban linkelt bejátszsásod, ezt még nem találtad meg, bocs ha igen.

    Nem ismerem a 20-30ezer forintos progikat... :B Illetve nem tudom, melyik, mibe kerül. Amiért én használom:
    soksávos munkamenet
    nagyon jó hangkezelőfelület
    rengeteg alapból beépített átváltás
    elég szar minőségű alapból is lehet az effectekkel használhatót kihozni
    ami mégsincs benne, arra ott az Aftereffects, amivel full kompatibilis mivel mindkettő Adobe
    ue a PS-re
    RGB box
    megbízható, nem kér erős gépet a vágáshoz.
    Hálózati vágáshoz is bőven elég gyors.
    Megbízható a render, azt csinálja, amit én kérek tőle és nem szokott lefagyni.

    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz JOINT72 #211 üzenetére

    sokkal egyszerűbb lenne segíteni ha pl leírnád, mit akarsz. Az ''effekt''nél és a ''transition''nél is a lényeg h ott van az effekt/áttűnés, ahol a lila csík van. Nem tudom, csak úgy tűnik a kép alapján, h ez a Te esetedben csak pár frame, amit nyilván nem fogsz kihallani. A ''V'' eszközzel a lilát ugyanúgy tudod húzni mint bármelyik klippet.

    egyszerűbb megcsinálni így (és mellesleg masterolni meg csak így lehet):
    -az Audio X felirat mellett látod a négy négyzetet, a bal alsót állítsd ''Show Clip Volume''-ra. (megjelenik a hangsáv közepén a hangerőt szimbolizáló sárga csík)
    -Katt a megfelelő hangsávra
    -az Audio X felirat alatt aktívvá válik a 3 ikon. A középsővel az aktuális kurzor pocízióban csinálsz egy töréspontot (lesz egy gumó a csíkon :) ), illetve törlöd azt, amelyiken vagy. A két szélsővel ugrasz az előző ill. a következő töréspontra (márha van), korlátlan számút tudsz létrehozni. Csinálsz egy töréspontot a klip végén, megy egyet ott, ahol a váltást kezdeni akarod.
    - a klip végén lévő töréspontot (a gumót) megfogod és le vagy föl húzod, ahogy épp esik. Ha teljesen lehúzod, a végére elnémul. Az elnémulás üteme azonos lesz a sárga csík süllyedésének ütemével.
    -Megcsinálod ue-t a következő hangsáv elején.
    és ennyi
    Mellesleg ugyezt meg tudod csinálni a videosávnál is (Show Opacity Handle) a sima áttünést sokkal szebben lehet vezetni vele.

    Render:
    a kiindulás jó, javaslom a 48 khz-et, nem ott van a bibi. :)
    Sajna a Media Enc ablak teljesen más mint a Pro1-ben, így kicsit vak vezet világtalant :o , de azt látom vélem gondolni h h a Windows Format-ot felejtsd el. Ott neked vmi más fog kelleni, a Pro1ben ott van az Mpeg2DVD lehetőség. Van itt is Windows Format és kiadja ua-kat a lehetőségeket, de soha nem használtam őket - Mi a többi verzió a WF-en kívül?

    Hang: vagy nem lehet vagy tiltott amit akarsz csinálni. A kiindulási hanganyagod standard CD formátum (44,1 Khz, Stereo), míg te 48 Khz es 5.1-es hangformátumot akarsz belőle csiholni. Tud ő 5.1-est, de akkor eleve a hangsávokat úgy kell belőni. Szerintem itt lesz a kutya elásva, a DVD szabvány úgyis a 48 Khz stereo, maradj abban. Ha nem megy, akkor húzd le 44,1-re, és akkor nincs semmilyen ''upmix'', azt már engednie kell.

    És végül a ''hiba''. :DDD
    nem a premier a húnyó, a nyakamat rá. Mérd csak ki! Még azon a képen, (ami nem két azonos farme és rohadt erős jpeg tömörítés) is meglepő: a bal oldali kép hossza az ablakban 105 pixel. Ha lemérjük, milyen messze van a jobb oldali kép széle a bal oldali képen: 80 pixel. 80/105=0,76, 768/1024=0,75 - szerintem ennyi....
    Igenis egy Crop van a forrás miatt.

    Vmelyik korábban csinált screenshoton volt egy piros csík az idősáv alatt. Normál esetben ott nincs semmi. A piros azt jelenti h vmit a premier ki akar számolni lejátszás közben vagyis a bemeneti formátum nem azonos a kimeneti formátummal. Akkor azt hittem, azért van pirosod mert mpeg a kiindulás, most már tudom, nem, a különböző felbontás miatt van. :)
    Próbálj meg behúzni azegyik videósávba egy 320*240-es vidót, ott meg az alatta lévő sáv fog egy keretet képezni köré. :DDD
    Hogy miért nem látod az előnzetben? :F Szerintem vagy nem tűnt fel vagy azért mert a bal oldaliban az eredeti van, vagy passz. A Pro1ben mindig 1 ablakos szerkesztéssel dolgozom, abban tuti h croppolva adta volna be így rögtön észrvehető.
    Hogy tudod megszüntetni?
    Nem vagyok biztos benne, mert ugye Pro1...
    -Katt a videosnittre
    -Effects Controls
    -Motion (nyil le)
    -Scale - 75%
    és ezt az összes klippel.

    további jó munkát!


    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #214 üzenetére

    bocs, most nemigen érek rá, pár nap türelem, addig próbálkozz... bocsi.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #216 üzenetére

    nem válaszolok mindenre mert rohanok... :B
    a vízszintes mozgást a feliratszerkesztőben állítod be, a bal felső sarokban ''Crawl''-ra állítsd és lőn, balról jobbra fog mozogni. ami a kezdő pozíciót illeti, jobb alul tudod beállítani a szövegdobozt, annak helyét és méretét. A végpozíció a szöveg végétől függ, ha nem akarod, h hirtelen lekapja, space-eld ki a végét is.
    Starwars: betűtípus, keríts egyet ami elve dőlt... Illetve vhogy tudod a szövegdobozt aránytalanul állítgatni még a szövegszerkesztő ablakban. Ha nagyon nem megy PSben megírod a szöveget átlátszó háttérrel. Esetleg Aftereffects
    Alul a style - mint Wordben a stílus. elmenthetsz egy betűtípus,méret,szín,árnyék stb kombinációt, és egy kattintással aktiválod, jobb bill-el alapértelmetetté teheted a menüben. Gondolom azért nincs több variációd alapból, mert demo versió.

    majd még jövök, csak gyűjtsd a kérdéseket. :)

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz vricsi #229 üzenetére

    sajnos létezik.
    ezeket a progikat nem játékkártyák alá fejlesztik.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz gergely2005 #232 üzenetére

    hidd el hogy van.... csak nem úgy hívja, hogy mpeg. Ha nincs, akkor csinálj egy screenshotot a Media Encoder ablakodról.

    kodecpac - intel indeo 5.11 - ez az alap.
    a kérdéses mpeg-eket lejátsza más lejátszó progi?

    Szerk, bocs h kis fáziskéséssel reagálok én is épp vágok éppen, határidős meló... :P

    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Hujikolp #234 üzenetére

    mit értesz ''full szép'' alatt? Miaz, hogy csíkos?

    elejétől pls:
    mi a forrás formátum?
    hányas verzió?
    mi a kiementi formátum?
    mi a baj?

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Hujikolp #236 üzenetére

    :((( :((( :((( ne haragudj, de most elszállt az agyam! :((( :((( :(((

    Beletelt kis időbe, amíg lehigadtam annyira, h relative kultúráltan válaszoljak. Úgy teszel, mintha te még sose kérdeztél volna a fórumon! Vagy valaha is pénzt kértek tőled egy tanácsért? Vagy Te megtetted? Ha igen, akkor rossz helyen jársz, nyiss szaktanácsadó céget! :(((
    Ha a fórumon akarsz pénzt keresni, vegyél példát gianni27-ről!

    Ha a fórumon egy bajban lévő, tanácstalan ember tanácsot kér, akkor segítünk - ahogy nekünk is segítenek az adott kérdésben profik. Ha nem tudsz segíteni, adsz egy linket, hogy hol vagy ki tud. Esetleg uppolod. vagy belinkeled a kérdést a kérdéses topikba.

    A srác újonc, nyilván fogalma sincs arról, h ilyen is van, esetleg motiválni akart, mert sürge. Ez oké. Én írtam neki emilt meg választ, h nem szélgyenlősködjön, hanem jöjjön ide, és kérdezzen, nem fogunk lassabban vagy gyorsabban válaszolni, mint amúgy.

    Nekem többek között moonman, liksoft, X-COM, rdi, Grafiqs, Dexter, rover623 kb 5642-szer mentették meg az irhámat vagy segítettek vmi kérdésben. :R

    És ráadásul a fórumtársak tudásából akartál sunyi módon nyerészkedni egy újonc kárára. Szerintem ásd el magad de nagyon mélyen! :((( :((( :((( :((( :(((

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz waterphone #239 üzenetére

    alapkérdés: hányas premiert használsz? Mik voltak az mpeg és a project beállítások?

    Első körben arra tippelek, h NTSC-n felejtetted a formátumot. Ebben az esetben kilóghat ill. akár le se játsza. Azért gondolok erre, mert csak a jobb széléről íretad, h kilóg.

    Másik verzió ( De ebben az esetben szerintem nem csak a jobb szélét vágja le): Ha megnézed a premier felirat szerkesztőjét, ott van egy olyan, h ''safe margins''. Ez a keret a képen. Lehet ugyan változtatni, de nem érdemes. A TV-k ui (a kamera LCD-hez hasonlnóan) nem képesek a teljes tartomány lejátszására, csak amolyan 87-90%-ra. A számítógép és a projektor képes rá. Ha ez a hiba oka igazítsd be a margins-on belülre a feliratokat. A filmmel max annyit tudsz tenni, h kezdő pocízióját balra kitolod - de akkor a bal oldalából egy csíkot elvesztesz.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz opr #242 üzenetére

    szerintem térj át a DVD-LAB-ra, ha menüót akarsz készíteni. Premierben őszintén nem is tudom, h lehet-e egyáltalán.

    mellesleg 30 perc után nem illik up-polni

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz szamovar #247 üzenetére

    sose a teljes sávra alkalmazza,mindig csak az adott snittre, amelyikre ráhúzod.
    Magyarul:
    A ''c'' gombbal kiválasztod a ''Razor'' eszközt. Ezzel elvágod a filmet ott, ahol az effektet kezdeni és ott, ahol befejezni szeretnéd. Nyomsz egy ''v''-t (ezzel visszakapod a szabány mozgatóeszközt) és ráhúzod az effektet a kivágott részre. És akkor csak arra fog rámenni. Így, szétvágva, természetesen a fixed effects-ek is önállóak de ha az eredeti vágatlanban korábban végig mentél vmi effekttel (akár fixed akár nem) az megmarad azon is!
    Ha nem akarsz vágni vmiért, akkor ráhúzod az egész sávra és a keyframe-ek segítségével 0-n tartod a nem effektelendő részekben...

    szerk.: én premier 1-et használok, nem 2-t. De mondjuk ez már a 6.0-ban is így volt, nem hiszem, h változtattak volna.

    szerk2.: az gondolom 1értelmű, h a fixed effectet nem kell külön ráhúzni.

    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz gabi123 #250 üzenetére

    sajna a premier már csak ilyen ravasz. Ha a kiindulási gépre de más winyóra rakod a ghost-ot, ha minden igaz, akkor is újraaktiválást fog kérni. Az mpeg dekóder része biztos. Szerintem ez van, újra kell aktiválni gépenként és proginként. Ha esetleg vki talál rá megoldást az szóljon ide is pls!!!

    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz zjuhasz #265 üzenetére

    zjuhasz: ha nem legális a premiered, akkor lehet, h a feltörő kód nem volt jó, így keletkezhetnek ilyen apró hibák a programban. Jobb tippem nincs. Mellesleg, ha bemész oda, h Adobe media encoder ott is be tudod állítgatni ahogy szeretnéd.

    pdoki64: valószínüleg van értelme. :) ha a szürke idősáv alatt látsz egy vékony piros csíkot, az azt jelenti, h az adott video megjelenítéséhez neki a szabvány videolejátszáson felül egyéb processzorműveletet is el kell végeznie. Ezt bármi indokolhatja, nem csak az effekt vagy áttűnés, hanem pl at is, h a kiindulási avi nem tömörítetlen, hanem vmilyen codecet kér.Ugyanakkor, a pirosat mindig az egész klipre vonatkoztatja akkor is, ha csak az elején vagy végén van az extra számolgatós dolog. És mivel mindig csak azt rendereli le, ahol a WAB van, azzal lehet játszani.

    A Preview fileokat nyugodtan törölheted, ha kevés a helyed, max újrarendereled a piros részeket. Amúgy 9 Gb nem méret, ez kb 42 perc előnézetet jelent. Nekem a PremierTemp könyvtár egy külön, 2*36 Gb-s Raid1 tömbben van, ami csak erre szolgál Mit értesz az alatt, h romlik a minősége? Minek ronlik? A Preview - előnézeti file, semmi köze a végeredményhez, arra van , h Te meg tudd nézni, jó-e

    olli: mit értesz az alatt, h az audió sáv nyelve????

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz pdoki64 #271 üzenetére

    nem akartam épp az opacity-t mondani példának, mert az írtad, h nem állítottál átmenetet meg ilyesmit - márpedig az pont erre való. :) Örülök h rájöttél. Az opacity típusos példa arra, amit írtam, h elég csak a klip egy pontján belenyúlni és máris piros csíkot kap az egész, holott való eytra munka csak ott van, ahol nem 100%.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz lrobertoc #274 üzenetére

    lrobertoc - nincs sok 5letem, én még ilennel nem találkoztam, talán ha vmilyen custom beállítást használsz. :F . Ami az m2v-mpa fileokat illeti, pl a Nero is simén megeszi őket és video DVD-ként írja ki, a DVDLab szintén. Renderelés nélül csakúgy összefűzni szerintem nem lehet. Ha egybe akarod megkapni, akkor a media encoder/multiplexer-t állítsd áll none-ról DVD-re.

    Dumb - mpeg kódolás - Az mpeg2 be való tömörítés kb 2x annyit időt vesz igénybe, mint a sima avi. Az render ideje pedig gyakorlatilag független a tömörítés fókától és a hangformátumtól. Leginkább a project hossza és bonyolultsága befolyásolja, minél több effekt, BB, áttűnés, felirat stb van benne, annál hosszabb. Az én gépemen (ld. adatok) egy 1 órás, BB-ve és minden jóval bőven megtűzdelt anyag mpegbe durván másfél óra alatt készül el.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Dumb #277 üzenetére

    2 encoding pass, 9.0 bitrate, VBR, interlaced.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz olli #279 üzenetére

    egy szót se értek abból amit írtál. Az elemets-et nem ismerem, de miért ne lehetne több hangsávot exportálni? Amennyit akarsz, legalábbis Pro-ban.
    Mi ír ki angol hangot és hova?

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz olli #282 üzenetére

    Világos.

    Ezt a Premiermben nem tudod megoldani. Ehhez menüszerkesztő kell - az általad írtad nem ismerem, én DVD Labot használok.
    Szerintem rendereld ki külön az egyik illetve másik sávot, valamint a videót, úgy tudod neki belinkelni.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #284 üzenetére

    mit értesz az alatt, h a ''marker lejátszását?''
    Erre gondolsz?: A hangsáv neve mellett bal oldalt van a 4 kis négyzet. A jobb alsót állítsd be ''Show Clip Volume''-ra - megjelenik egy sárga vonal, ez jelképezi a hangerőt. Klikk a kérdéses hangklippre. Állítsd be a kurzort oda, ahonnan a hangosítást szeretnéd. Az Audiosáv neve allatt van egy nyílszerű meg egy rombuszalakú meg még egy, másik irányba mutató nyílszerű ikon egymás mellett. Katt a Rombuszra - letettél egy töréspontot. Vidd a kurzort oda, ahol az erősödés végét szeretéd. Megint katt a rombuszra. Ezt annyiszor, ahány hangerőváltást akarsz. Akár a Selection Tool-lal, akár a Pen-nel tudod őket tetszőlegesen mozgatni. Ha az elsőt teljesen lehúzod, a sárga vonal értelemszerűen ferde lesz, vagyis a hangerő fokozatosan erősödik majd Ha mindezt a markerrel akarod kombinálni, akkor a kurzort a markerhez állítsd be, mielőtt leteszed a töréspontot. A lényeg: SHOW CLIP VOLUME, KIJELÖLT HANG és A KURZOR AZ ADOTT KLIPPEN LEGYEN. :)

    Minek akarod a Pro-1et a Pro2 mellé? :F amúgy passz, sose próbáltam.

    TV adászavar: Projects/JobbKlikk/New Item/Bars and Tone - erre gondolsz?

    köszi a plugineket :R - majd ha lesz Pro2-m, felteszem, sajna arra most nincs keret. :( De ahogy nézem, működnek 7-essel is. :)

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #288 üzenetére

    értelek, de ez megintcsak nem Premier feladat. a menükészítőben lehet beállítani ilyesmit, ha be lehet állítani. :F
    sajnos ezek nálam se működnek, azt írja ki, h nincs bejegyzés a premier.dll-ben. :( Szerintem ennek vmi install kell.
    Ami a Premier 2-s plugineket illeti - én a 7.0-t (vagyis a Pro 1-t) használom, így a 2-es pluginekben nem tudok segíteni.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Dumb #287 üzenetére

    Nem egészen értem a kérdést. Arra vagy kiváncsi, hogy mikor készült a felvétel, mert nem tudod? Ez kamerától függ, van, amelyik a fejezetpontoknál eltárolja ezt az infót, akár a kamerával akár a hozzá adott szoftverrel ez kicsalogatható belőle. De nem mindegyik, ha a Te kamerád nem olyan, akkor buktad.
    Ha viszont úgy készült a felvétel, h a dátum+idő bele van égetve, akkor csak kockánként, Photoshoppal lehet kivarázsolni onnan. Bár lehet, h Vinikor tud mutatni hozzá vmi plugint, de kétlem.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz VINIKOR #291 üzenetére

    nem ismerem a Pro2-t, én Pro1-et használok és DVDLabot. Valószínűleg gond nélkül vinné.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Interceptor #294 üzenetére

    nem érdemes aviba codeccel. Ha mégis muszály, akkor intel Indeo 5.11+ vagy Cinepak Radius.

    Javaslom a sima DVD mpg-et mert sokkal több gépen lesz lejátszható. :)

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Interceptor #298 üzenetére

    pink75 - rég volt már a 6-os... Valagol a File menüben van egy olyan hogy export... Ha küldesz screenshot-ot fogok tudni segíteni, anélkül nem, 1,5 éve Pro-t használok...

    Interceptor - Export/Adobe Media Encoder - válaszd ki, hogy Mpeg2-DVD - a többi egyértelmű.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz pink75 #297 üzenetére

    megy válaszmmail

    a lényeg, h tévedtem, és bocsi. plugin kell a 6.0-s premierben az mpeg2 tömörítéshez. Anno ingyen letölthető volt az adobe honlapjáról, csak aktiválni kellett, keress rá, vagy válts magasabb verzióra.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz netkoo #301 üzenetére

    ha jól értem: a kamerával DVD-re rögzítettél, és ebből szeretnél vmit csinálni premierrel.
    A DVD-ről másold fel az anyagot a gépre.
    Premier elindít - Standrad DV-PAL 48 khz-es project.
    Importáld a nyerset, és rakd/vág össze. Az egyes eszközökről és használatukról van már ebben a topicban részletes leírás.
    Ha kész vagy: File/Exort/Adobe Media Encoder - Mpeg2 DVD, elkészíti az mpg file-t és szépen kiírod DVDre. - Vagy Export/Export to DVD és akkor kiírja a premier a DVD-t egyből.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Interceptor #302 üzenetére

    nem kell hozzá codec - nekem pl semmilyen extra codec nincs a gépemen (csak ami az xp-vel jön - indeo, cinepak stb), mégis megy. Ez már csak azért is fontos, mert amit az én gépemen kódolok, azt tuti, h bármelyik másik sp2-es xpben le tudom játszani.
    ACE codec packkal én is nagyot szívtam egyszer- sajnos valóban összeakad a premeirrel. Szerencsére ha leinstallálod, akkor megint megy.

    nem tudom, neked miért nincs. Biztos, h az Adobe Media Encoder-t választod az exporton belül és nem a Movie-t? Mert csak ott van mpeg2-DVD. Ha nem találod, küldök screenshotot arról, h nálam h néz ki.

    mj.: én 7.0-t vagyis Pro 1-et használok....

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz netkoo #306 üzenetére

    jól másoltad be... Én viszont azt hittem, h a DVD-re mpg vagy avi formátumban rögzítettél. Sajnos ezek az átkok tényleg tudnak egyből V-DVD-t írni. Értelme semmi, de jól mutat a leírásban. És igazad van, a premier nem importál vob-ot, jogvédelem miatt.

    Ha szerencséd van, megúszod egy átnevezéssel. A VOB kiterjesztést változtasd meg mpg-vé és máris menni fog.
    De baromi lassú lesz importálni és vágni, mert a preimer menetközben akarja majd dekompresszálni. Ha vmi jó erős tömörítést rakott rá a kamerád, akkor 15-20 percet is eltarthat egy-egy imoprt, sőt.

    Javaslat:
    ha csak egymás mögé akarod őket rakni, akkor nevezd át és imoprtáld be türelemmel, tedd őket egymás mögé és export

    ha vágni is akarsz, akkor az átnevezés után küldj rá egy mpeg=>avi konvertert és tedd át tömörítetlen DV aviba.

    ha nincs szerencséd, nem fog tudni mit kezdeni az átnevezett vob-okkal se, vagy kifagy tőle. Ebben az esetben rippeld be a DVD-t.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz netkoo #308 üzenetére

    pompás!

    ha benn van minden premierben, akkor a külső progikat el is lehet felejteni.
    File/Export/Adobe Media Encoder - mpeg2-DVD na itt vsz aktiválnod kell a dolgot - no para, 1 perc az egész ingyenes és anonim. A tömörítési rátánál az összhossz alapján döntsd el milyen erős legyen 8,0000 az alap, ez kb egy DVDnyi mpeget csinál 1 óra anyagból. Igen jó minőségű. A 4,0000 2 órányit tömörít 1 DVD-re, ez az már kevésbé szép, ez a két határeset. Ha ez megvan, akkor hajrá. Utána már NEROval simán csilász az mpegből videodvd-t.
    Ja, amúgy a Premier/Exportban is van olyan, h Burn DVD - én még nem próbáltam soha (mert menüszerkesztő stb) de ahogy nézem, semmi extra, csak neked egyszerűbb.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Interceptor #310 üzenetére

    tessék. Azt azért tudd, h ez Pro 1...

    itt az encoder:
    [link]

    és az MPEG2-DVD
    [link]
    - a formatot, a legfelső menüt figyeld... ami a Presetet illeti, tk a forrásodtól és a célodtól függ.

    a képek 3200*1200-as, 9es tömörítésű, 600k körüli jpg-ek

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Interceptor #312 üzenetére

    küldj pár screenshotot, szerintem együtt kitaláljuk.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Interceptor #314 üzenetére

    szerintem legfelül a format - windows media-n áll most, szerintem azt kell változtatni.

    fade out. 212-es hszben, a második bekezdésben részletesen leírtam. :)) ha vmi nem kóser, szólj.

    zjuhasz - engem azért fogad más, mert még nem volt pénzem a Pro2-re ezért Pro 1-et használok. :(

    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Dumb #327 üzenetére

    ne keverd a fogalmakat....

    a Premierben ami hangsáv van, azt ő egyben, ill. ahogy lenémítod rendereli le. Ha menübe kiválasztós hangot akarsz, ahhoz z kell, h a két (pl.: angol és magyar) hangsávot külön-külön lerendereld, majd a menüszerkesztő progiban külön-külön belinkeld.

    archild: Oremierben mindeféle effektekkel meg tudod oldani, h elnagyolja a mozgást és előre-hátraq is tudsz lejátszani, de h konkrétan mi kell neked, abban sokat segítene, ha megmondanád, mit akarsz.

    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Dumb #330 üzenetére

    ennyiből nem tudom, talán ha küldesz egy screenshotot.

    szerintem a gond ott van, h nem vágtál, hanem egymás mögé tetted a snitteket. Mert akkor a Cross dissolve nem működik. Ugyanis annak az kell, h a vágás előtti snitt végén az utána lévő snitt elején legyen megfelelő hosszúságú ''tartalék'' a vágáshoz képest. Ui ezt a két ''tartalékot'' keveri össze. Ha nincs tartalék, nem tudja összekeverni. Amúgy a sok bonyis dissolve helyett jobban jársz, ha az opacity hande-vel dolgozol, ott az fog történni, amit Te akarsz.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz Dumb #332 üzenetére

    attól függ, mit akarsz.
    Ha cross fade-t ahhoz igen. A lényeg h mindig a legfelső sáv látszik annyira, amennyire az opacití van állítva. Ha az 100, akkor csak az látszik. Ha lemegy 70-re akkor a maradék 30 az alatta lévő sáv. Ha az kevesebb mint harminc, akkor a maradékot az a haramdik sávból veszi ki és így tovább. következésképp, ha corssfade-t akarsz, akkor a sávoknak egymás alá/fölé kell nyúlnia annyira, amennyire az effektet karod. Ha nem így van, akkor csak fade in-out lesz, és ahhoz nem is kell cikk-cakk. :)

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz bogingrol #334 üzenetére

    bogingrol - a Premiernek, különösen a tört változatoknak, szokott problémájuk lenni a mindenféle codekekkel és tömörítéssel. Nem csak arra gondolok, h pl mpeg esetén helyenként csak egy feketeség van a video helyén, hanem a munkamenete miatt. A kódolt videókat menetközben dekódolja vissza aviba, és ha a géped nem elég erős az élő mpeg fordításra, akkor szaggatni fog, és így igen nehéz vágni. Ha pedig preview fileokat készítesz a kérdéses részekből az nemcsak sok idő, de még több winyót is eszik, mintha egyből DV-aviba dolgoznál.
    JAVASLAT:
    1, Egy óra nyers DV avi 13 Gb+ munkafileok miegymás. ha nincs 40 Gb szabad hely mindig a gépeden, amikor dolgozni akarsz, akkor szvsz itt az ideje egy új winyónak. de tény, hogy előbb-utóbb minden winyó betelik. Digizd be, vágd meg, írd ki DVDre és töröld. A kazettát meg tedd el, hátha később még elővennéd.
    2, Virtual Dub - én nem ismerem, mert full premiert használok mindenre, de sok jót hallottam az mpeg kezeléséről. Érdemes végiggondolnod, mi az, ami miatt feltétlenül egy premier szintű programra van szükséged. Mit akarsz csinálni?

    virkir - furi kérdés, nekem még nem volt ilyen gondom a Premierrel pedig 5 személyre kofigurált gombja és két görgője van az egeremnek, de a munkatársaim se panaszkodtak még ilyenre. Szerintem az egérhez adott programok, illetve a driver körül lesznek a problémák. Az enyém a4tech - a tiéd?

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    virkir - passz, egy kollégámnál logitech van, neki nincs baja vele. WinReinstall, egérdriver segédprogik... Mire állítottad be a spec gombokat?

    sanyixXx - 20 Gb? attól függ, mennyi a nyers. :DDD Én szeretem, ha van minimum 200-220 Gb szabad helyem, mielőtt elkezdem a munkát. :) A lényeg tömörítt avival is ugyanaz: a Premer a teljes és tökéletes tömörítetlen képkockát mutatja neked. Ez a fény, színerősség, WB, kontraszt stb beállításnál fontos. A lényeg amit írtál: a tömörített avinál is vissza kell számolni ehhez. Persze minél kisebbre állított a lejátszóablakot, annál kevésbé, de annak sincs túl sok értelme, hogy 50x75 pixeles ablakban nézzük a végeredményt

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz sanyixXx #341 üzenetére

    DualHeadToGo... nálam 2* 1600*1200@85 Hz... Igaz, CRT... :) DV-n 150%-n nézem, így látom is. :DDD
    Mennyire pici az a monitor? Ha nagyon szaggat akkor vmi talán visszafogja, nem lehet? Mekkora a memóriasávszélességed az Everest szerint?

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    robi0604 - a Timeline ablak bal felső sarkában van olyan h marker lerakása, na az kell neked. Ahol a kurzor van, ott lesz a marker, ezeket tudod később fejezetpontokként azonosítani a Pro2 DVD szerkesztő részével. (ha minden igaz, én Pro 1-et használok, a 2-nek erről a feature-ről csak olvastam) Magyar nyelvű leírás? Könyvet tudsz hozzá venni. Aftereffects dettó.

    bogingrol - nem értem a problémád... hogy kapod meg a nyerset? nem tudsz szerezni vmi masinát, amivel Export to tape funkciót használva kiraknád kazira? csak 5leteket próbálok adni... a géped amúgy nem gyenge, sokkal rosszabban is dolgoztam már, nagyon csúnyán nem illene szaggatnia, főleg ha nem 100%-n van az ablak. Ami +jegyzés: Ha lehet DualMemory, nagyon sokat jelent. és a játékkari helyett vmi komoly 2D vágókari - Matrox vagy Nvidia Quattro. De ha leveszed az ablakod 50%ra, akkor talán egy sima mpeg-et is fogsz tudni vágni

    huffyuv-t nem ismerem... :( ha tömörítesz akkor Indeo 5.11+ vagy Cinepak codecet használj, Azokkal van a Premier a legjobb viszonyban. a progi szerintem tk mindegy.

    Mi az amire neked feltétlenül a premier kell? biztos h nem tudod Vegasban/Virtualdubban megcsinálni ?

    SZERK.: természetesen ha a megbízónak csinálsz archiválást azt szabvány DVD formátumba, ha magadnak tömörítesz a munkához, akkor akár az, akár a Cinapek/Indeo, amit már írtam. Milyen formátumban kapod a nyerset?

    [Szerkesztve]

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz robi0604 #352 üzenetére

    ha jól emléexem, Te Pro2-t használsz, aminek a render ablakja kicsit más, mint az általam használt Pro1-é. Itt rákatt a megfelelő sémára ( pl mpeg2-DVD) azon belül a hangra és ott 5., kiválaszt... a többit ő intézi. :D
    Vsz Pro2-ben is vmi hasonló.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz dzsorden #366 üzenetére

    egy büdös szót se értek abból, h mi nem működik neked. tudnál kicsit részletesebben, pl mi az h sequence sávban?

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz dzsorden #373 üzenetére

    a drCaligari által említett mpeg dekódolási bajon kívül 2 dolog jut eszembe:
    1, az audió sávnak nincs hangja Az audió sávtól balra van két négyzet, a bal oldaliban kell h legyen egy hanszóró.
    Katt rá, ha nincs és láss csodát. :)

    Stop, olvasom tovább, hogy csak vízszintes vonalat látsz, akkor nem ez a baj.
    A premier7 szokott olyat csinálni, hogy ''conforming'' vagyis az audió rész kiírása, amíg ez nincs meg, addig nem ad hangot.

    Ha ez megvan, akkor mpeg gond, javaslom a korábban említett megoldást.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz dzsorden #376 üzenetére

    sajnos passz. ha nem conformál, annak lehet az oka a kevés hely a kiválasztott meghajtón, de lehet sima mpeg zavar is. Én kizárólag tömörítetlen avival dolgozom, mert azzal semmi baj nincs. alakítsd át, vagy exportáld a hangot és linkeld hozzá.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz zjuhasz #378 üzenetére

    nincs tapasztalatom USB-s csatijú tunerrel, de mivel az (2.0 esetén) 10 Mb/sec-et biztosan jelent, ezért elégnek kell, hogy legyen, hiszen a DVavi 3,63 mb/sec.

    Nekem egy kb 12000 ft-os Leadtek TVexpert PCI-s karim van, és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Nagyon sokat digizem VHS-ről mostanában és csak a legjobbakat tudom elmondani.
    Szvsz a csatlakozó interace-nél sokkal fontosabb az a szoftver, amit a karihoz mellékelnek digizésre, e tekintetben nekem semmi panaszom, viszont a Pinnacle-ről nagyon sok rosszat hallottam már kollégáktól.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz zjuhasz #380 üzenetére

    szólj, ha a Premiernek sikerül elmagyaráznod, h nem DV-device, vagyis camcorder a forrás hanem egy tuner. Nekem még nem sikerült. Pinnacle Studioval igen, Premierrel nem.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz zjuhasz #382 üzenetére

    Amit írtál a dv-avi-ba való capture-ről és premier vágásról jól működik, én is úgy csinálom.
    Egy leadtek TV expert 2000 kb 12000-15000 Huf, én nagyon szeretem. Azzal szépen be lehet húzni, és én szeretem a szoftverét is.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz KMT #385 üzenetére

    amikor a prjoectben nézed, akkor lejátsza?

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz KMT #388 üzenetére

    az 1etlen, ami eszembe jutott, h az export settingsben nem a ''lower fields first'' van beállítva... esetleg tudnál screenshotot adni arról, h h néz ki a dolog a projectben?

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz KMT #390 üzenetére

    attól még h a proview fileokat kitörlöd elindul a projekt. Csak megint meg kell csináltatni vele előnézetibe, amire szükséged van Vagyus ''Skip all'', és megy minden tovább, ami előnézetiből akarod h nézhesd azt újra meg csináltatni vele.

    Edit/Preferences/General - default scale to frame size'' - azt hiszem erre gondolsz.

    ''Azért lenne fontos, mert mindig nagyobb felbontást szoktam beállítani, mint a videó eredeti mérete, különben ''kockásan'' lassít és gyorsít a progi... '' - ezt részleteznéd? Nemigen értem. Nekem sose volt gondom a sebességállítással...

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Új hozzászólás Aktív témák