Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz |AP| #22820 üzenetére

    Ez nem Ps-specifikus probléma, hanem rendszerspecifikus. Engem 1080-ban is zavar az alapértelmezett rendszerbeállítás, és fel van skálázva a betű meg néhány elem, mert totál vak vagyok, és alig látom. Például az Explorer elemei. A legtöbb program GUI-ja nem alkalmazkodik, és ez öreg hiba, mert a képernyőelemek egyre kisebbek lesznek, ha növekedik a felbontás, viszont a képernyőméret nem! Igazság szerint 4k kijelzőt nem lenne szabad kisebbre csinálni, mint a 24 colos képernyő négyszerese. Most én 24 colost használok 1080-ban, és az alapértelmezett Windows méretezések kicsik rajta. A 4k ennek a négyszerese, tehát ha nem 48 colos a monitor, hanem kisebb, akkor nem nyersz a 4k-val, hanem veszítesz. Ezért hekkelgetni kell a rendszert, ami viszont nem biztos, hogy beválik, vagy stabil marad.

    Lassan ideje lenne egy ez irányú petíciónak, ami mehet mind a MS-nak, mind a neves szoftvergyártó cégeknek, legalábbis a nagyobbaknak. Nem azért vesz az ember 4k-s monitort, hogy utána bekapcsolt Windows nagyítóval bogarásszon rajta.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák