Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • loszerafin

    senior tag

    Sziasztok

    Egy kis történet, ''hogy jártam'' címmel.
    Előre leírom, hogy NEM liksoft cége szerepel a történetben.

    Rendszeresen mentek adatokat, de sajnos a mentő szerver ment tönkre, hogy a fene essen belé, és ahogy az lenni szokott, a saját könyvtáramban volt pár dolog, amiről nem volt mentés, a saját programjaim.

    Nem próbálkoztam szinte semmivel, rögtön mentem céghez vele.

    Ugy gondoltam, 30-40 e Ft-ot megér nekem, hogy nem kell újra megírnom a programokat.

    A bevizsgálás után kiderült, nem elektronikai a hiba, szét kell szedni a hdd-t. A diagnózissal egyetértettem, fejhibára gyanakodtak és a hibajelenségeket ismerve ez nagyon valószínű volt.
    80-100 e Ft-ot mondott a cég.

    Körbetelefonáltam pár helyet, kb ennyi volt mindenhol a mentés ára (60-100 e Ft között, de akkor megint elmegy 3 nap a bevizsgálással), úgyhogy az eredeti cégnél hagytam.

    Egy Quantum Fireball AS 30G-ás hdd volt, szóban olyan 80-90%-át ígérték az adatoknak és eléggé magabiztosaknak tűntek.

    Múlt az idő, csak nem lettek készen vele, közben hívogattam őket.

    Majd elküldték emailben a megmentett fájlok listáját. Mivel a megrendeléskor felírtam a legfontosabb könyvtár nevét, hát azzal próbálkoztak.
    380 megát sikerült megmenteniük, de nem volt köztük kulcsfontosságú adat.

    Azt írták, fejet kellett cserélniük, és az új fej is tönkrement. Ha gondolom, még próbálkoznak vele, de nem számítanak fel több pénzt. Nem írtak határozott összeget, se nem mondtak, de 100 e Ft-ot sejettek.
    És hogy még sose volt ilyen problémás esetük.

    Mondtam, hogy nekem 1 Ft-ot nem érnek a visszanyert adatok és megadtam 3 könyvtárat (az eredetileg megadotton belül), hogy azokat próbálják. (ezeknek még a neve se szerepelt a visszanyert listában)

    Mivel erre újabb 1 hét ment volna el, lassan semmi értelme nem volt visszaállítani a programjaimat, mert lassal-lassan megírtam újra ezeket.
    Inkább azt ajánlottam, hagyjuk az egészet, valamennyit fizetek (de közel sem a 100 e Ft-ot) és búcsúzzunk el egymástól.

    Most 50 e Ft-nál tartunk, semmi használható adatom nincs a hdd-ről.
    A HDD-t így bontottan hiába is vinném máshoz.

Új hozzászólás Aktív témák