Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz loszerafin #2068 üzenetére

    :R
    Halkan jegyzem meg, hogy a Peti kollégám az AS szériából a 10GB-nál nagyobbat nem szívesen veszi át, lehetőleg sehogyan sem. Ugyanis 10-ből 9 fejhibás, ami nem csereszabatos. Így vagy az eredetit sikerül feléleszteni, vagy hosszú keresgélés, után heroikus küzdelemmel jön le ''valami''. Vagyis sem nekünk, sem az Ügyfélnek nem jó.

    Tudni kell nemet is mondani, ha az ember lehetőségeit és tudását meghaladja. Még így is futunk bele olyanba, ami bizony komoly fejtörést okoz. Volt már olyan is, hogy beletört a bicskánk, és más megoldotta. Mindenben pár ember nem lehet 1000%-ban otthon. De maximálisan vigyázni kell az eszközre, mert abból csak egy van, és kis cég esetén akár több család megélhetése múlik a munkánkon. Aki ezeket nem veszi eléggé komolyan, az szerintm jobb ha a szakmából távozik. És sajnos azt kell mondanom, a világ pont ellenkező irányba megy. :o

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • loszerafin

    senior tag

    válasz loszerafin #2070 üzenetére

    Kissé felül kell bírálnom magam az USB-s külső HDD házzal kapcsolatban:
    A fenti célra ilyet NE vegyen senki. Ide-oda hurcolni az adatokat jó lehet (bár arra a célra szvsz a laptopos-hdd-k jobbak), mert túlságosan kínai. A ventiknek 1 hónapot adok, max.
    Ki tudja, milyen kondenzátorok vannak benne, szóval nem tűnik megbízhatónak.
    Körbenézek, hátha találok egy jobbat.


    Nem magyaráztam meg a Samsung HDD okát:
    Nem tudom, jobbak-e vagy rosszabbak, mint a többi. A 3 év garancia részben nagyobb megbizhatóságot sejtet, részben mivel csak 2 évig használnám, ha tönkremegy, legalább a vas ára visszajön.


    [Szerkesztve]

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz loszerafin #2070 üzenetére

    Lehet, hogy érdemes lett volna előbb kérdezned.

    A ház szeret túlmelegedni, és mivel a drive NINCS fizikai kontaktusban a házzal, így keveset jelent, hogy alumínium. USB helyett SATA/USB házat kéne venni. Tudom, hogy drágább, de a SATA csatin keresztül a SMART lekérhető. Vigyázat, sok controller drivere NEM támogatja. Most vizsgáljuk a HDS Ready (Hard Disk Sentinel által támogatott) eszközöket, és a program honlapján várhatóan fel is fogjuk tüntetni azokat a driver verziószámával együtt.

    Samsung helyett inkább Seagate drive ajánlott munkavégzéshez. Valamint az 1 év nem annyira ökölszabály, inkább a SMART állapotától tenném függővé.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz loszerafin #2070 üzenetére

    ''1. Minden szgépben levő HDD-t évente lecserélek''
    A vinyóknál az első fél évükben a legnagyobb a meghibásodás kockázata, mert ekkor jön elő a gyári hibák java. Később a 2-3-4-5. évükben nagyon enyhén emelkedik a hibák száma, aztán 5. év után bármi lehet, mert a desktop vinyók alkatrészeit 5 évre méretezik.

    ''3. Csak Samsungot veszek, abból is most 160G-at''
    Azon lehet vitázni, hogy a Maxtor mennyire rossz vagy jó, de hogy a Samsung nem jobb nála, az tutti!

    ''Most vettem pár ilyet, elsőre eléggé meg vagyok elégedve.''
    Van egy a szekrényem tetején. 7200-as vinyót eleve nem mernék beletenni, mert sehol nincs kontakt a vinyó háza, és a rack burkolata között. (A gumigörgők pedig nem túl jó hővezetők. :) )
    Csak az a pici venti felelős a vinyő hőjének elviteléért, de a hatásfoka tovább van rontva pl. azzal, hogy elől 7db 4mm x 0,7mm-es résen keresztül tud friss levegő belemenni.

    És USB-n keresztül nem lehet kiolvasni a vinyók hőmérsékletét, így fogalmad nem lehet róla, hogy belül hány fokos a vinyó.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák