Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stephananton

    kezdő

    válasz duronx #2427 üzenetére

    akkor válaszd csak ha kis testsúlyú vagy és merevebb keményebb felületen szeretsz ülni. a képre nézve ezt kell mondjam. hisz használatra vesz az ember széket, nem nézegetni :) azt. én saját magam raktam össze az enyémet, ha érdekel a dolog segíthetek. :)

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz duronx #2427 üzenetére

    Hétfőn felugrottunk párommal BP-re széket próbálgatni officeplaza-ban és néztem ezt a széket is.számomra kényelmetlen fapad volt az ülőfelülete (illetve az összes, kiállított "gamer" szék (4db volt 40-70k-s árban) kb vicc kategória volt. Szerintem 1 nullát a "gamer" mivolta ad hozzá mindegyik esetében az árhoz.)

    Ezek mellett persze végigpróbáltam elég sok széket. 60%+nál elég volt 10mp sajnos, így ezeket nem is említeném, ellenben az itt ajánlott modellekkel kapcsolatban osztanám meg a tapasztalataimat:

    Samurai székek: sajnos csak mech hálós ülőfelületű volt (S1 ill S3as modell, fő külnbség a karfa): 177cm magas vagyok, a gázrugó 0 pontjában magas az ülőfelület a hintázáshoz, mivel már egy kisebb dőlés is elemeli a lábamat a padlóról és ez számomra kényelmetlen. A deréktámasz megoldása elég szokatlan és első ránézésre fapados, de meglepően jól funkcionál, legalábbis nekem ezeknél a székeknél volt az egyik legkényelmesebb ez a funkció. A mech ülőfelület tartósságával kapcsolatban kétségeim vannak. A hölgy természetesen bizonygatta nekem, hogy a súlyhatárt betartva (130kg ha jól rémlik) semmi baja nem lehet, de érdekes módon az S3as verziónál a mech háló engedett annyit, hogy az alsó cső rész nyomta a combhajlatom mögötti részt. Ez nem volt meg az S1 esetén. Ergó vagy idővel kinyúlik a mesh háló (akár milyen minimális szinten), vagy lutri a feszessége. Nem tudom melyik dolog állhat fenn, de egyik sem biztató így részemről kerülendő kategória az ilyen ülőfelület. egyébként design-ra nem rossz, viszont csalódás volt, mert masszívabb konstrukcióra számítottam. (a karfára én pl nem mernék rátámaszkodni)

    Merryfair: sajnos Spinelli nem volt kiállítva, mert a hülgy elmondás szerint pénteken az egyik vevő ragaszkodott, hogy a kiállított/összeszerelt modellt kapja meg ott azonnal ők pedig természetesen nem mondtak erre nemet. A Wau2-t próbáltam, a kiállított székek közül az egyik legkényelmesebb, talán picit keskeny számomraaz ülőfelülete és enyhén érezhető volt a perem (a műanyag ugyebár felfelé ívelődik körbe), de egyálalán nem volt zavaró. A deréktámaszát nekem nem sikerült túl kényelmesre beállítani, de nem mondanám rossznak egyáltalán. Ami aggasztó számomra a konstrukcióban: totál műanyag, fogakkal történő beállítás... Nem tudom mióta van kiálíltva a mintadarab a boltban, de szerintem erősen meg vannak kopva a háttámla állító fogai, ugyanis bárhogy próbálkoztam nem sikerült úgy beleülnöm, hogy be állítottam volna el a háttámlát, hogy nekidőltem. (itt, a munkahelyemen is hasonló megoldású a háttámla állítása a jelenlegi székemnek, ez is néha elcsúszik nekidőléskor, vagy "üres2 állapotban, de ez egy 8év+++os szék) Hintája teljesen jó volt egyébként. Ha megkapnám ajándékba, nem ellenkeznék, viszont 150k-t ezek fényében nekem nem ér meg (persze összevetve a sitland leaf-fel, ami szintén ennyi volt, 1000x jobb választás a wau2)

    Ergohuman V1: számomra az egyik legkényelmesebb szék, jó mechanika, mesh ülőfelület, de teljesen más érzés volt, mint a samurai-nál, karfa is nagyon puha/finom tapintású, jól pozícionálható deréktámasz. Ellenben 2 problémám lenne vele: a deréktámasz keménységén nem lehet állítani (vagy én nem jöttem rá hogy kellene), de ez csak a kisebbik "probléma". A másik: anyaghasználat... van egy futuri és ez egy 200k-s széksztikus kinézet, amely baromi kényelmes és emellé párosul egy 10filléres kínai műanyagfeelinges megoldás... és ez egy 200k+++os szék... imádnám, ha masszívabb anyagokból lenne... egy viszont számomra felejtős... (és egyébként utánanéztem, mert zavart a dolog és valóban, baromi sok negatív vélemény van a tartósságával kapcsolatban)

    (azt hiszem) Antares székek: többet kipróbáltam: Oklahoma, Missouri, Lexington. Ezek közül első kettő nekem sehogy nem volt kényelmes, a Lexington viszont meglepően az volt. Főleg, ha hozzávesszük az árát is. A deréktámaszt nem sikerült 100%ig jól beállítani, így hosszabb távon (5-6óra) nem tudom mennyire válna be, illetve a karfa szabadon mozgott előre-hátra... ez nem tudom mennyire normális, vagy csak elrontották/kikopott. Utóbbi esetben eléggé kérdőjeles a tartóssága a konstrukciónak.

    Így sajnos összességében nem igazán nevezhetném sikeresnek a felutazást. No de nem baj, felfedeztem, hogy itt helyben van egy jó irodabutor áruház, ahol vannak Lin (??) székek. Ezekkel találkozott esetleg már valaki? Egész pontosan a Control 24 és a Marcell Alu modelleket fogom kipróbálni.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Új hozzászólás Aktív témák