Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppe79

    senior tag

    válasz attiati #2097 üzenetére

    Én első körben vezetői forgószéket kerestem, de a 100 eFt alatti kategóriában túl sok kompromisszumot kellett volna kötni, így aztán ezt el is vetettem. Ezen kívül, amik alapból kiestek: a gamer székek, és azok a forgószékek, aminél - részben, vagy teljes egészében - a karfa köti össze a háttámlát az ülőlappal (utóbbiakkal rengeteg a negatív tapasztalatom).
    Amihez ragaszkodtam, az a fém (krómozott vagy alu) lábkereszt, és a nagyobb teherbíró képesség (legalább 130 kg). Innentől kezdve jelentősen leszűkült a kínálat. A Mayah Spirit-re elsősorban racionális megfontolásból (ár/érték) esett a választásom, illetve néhány olyan tulajdonsága miatt, ami nem minden széknél volt adott:
    - vastagon párnázott, és relatív nagy méretű ülőfelület (51 cm mély, 50 cm széles)
    - akár 56 cm-es ülésmagasság
    - illetve a lehajtható karfa sem hátrány (így takarításkor könnyedén az asztal alá tudom tolni), bár a tartóssága ennek azért kérdéses

    Láttam még néhány széket, ami egy fokkal jobban tetszett volna, és talán stabilabb is, de ezekkel szép apránként el lehetett lépcsőzgetni a 100 ezres határig...onnantól kezdve pedig már csak egy karnyújtásnyira volt a Spinelly, vagy egy Samurai, ami óriási minőségbeli ugrás az előzőekhez képest. Ennyit egyelőre nem akarok rászánni egy forgószékre, ezért esett a választásom a viszonylag olcsó Spirit-re. Aztán ha mégsem válik be, akkor automatikusan átugrom a 70-80-90 ezres lépcsőfokokat, és rögtön veszek egy kompromisszumok nélküli széket 110 ezerért.

    A belinkelt fotó alapján nem nagyon tudtam kivenni, de most már látom, hogy mi is ez a "nyeregszék".
    Nem láttam még ilyet, csak próbáltam elképzelni, hogy milyen lehet egy ilyen magas, görgős széket egy helyben tartani. De a videón már látom, hogy szinte terpeszben kell rajta ülni, ezért nem mozdul el olyan könnyen el a helyéből. De a közel 1000 USD-os ár azért egy picit túlzás érte.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák