Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • H4CKmyM1ND

    tag

    válasz Archttila #1759 üzenetére

    én is megjártam az xplaza.hu -val. Tiltólista, 30k-m bánta. Nem hiszem hogy visszautalják.

    cseh bejegyzésű cég a domain.hu szerint.

    Árukeresőn listázzák, alááraz mindenkinek, majd hazudoznak a rendelésről. Vissza nem utalnak csak ígérgetnek.

    Árukereső is elmegy a sunyiba, hogy próbarendelés vagy valamivel nem ellenőrzik az ilyen "kisebbségeket".

    xplaza.hu csalók valószínűleg.

  • H4CKmyM1ND

    tag

    válasz H4CKmyM1ND #1794 üzenetére

    Kicsit bővebben az xplaza.hu-s történet.
    Röviden: 14 napon belül visszautalták a pénzt.
    Hosszabban: DE!
    Csak finoman kérdezem.
    1. Miért utalnak az első e-mailben a számlaszámmal arra, hogy utald át a pénzt előre.
    - telefonban már azt mondta egy hölgy, hogy addig nem szabad utalni, amíg nincs egyeztetve! a termék.
    Automatikus e-mail jön a rendelésről, mi mást kellene egyeztetni OMG.
    2. Miután a rendelés másnapján rájuk telefonáltam, kiderült, hogy 16 napot kellene várni a termékre, nyilván lemondtam és megvettem máshol 1 nap alatt, igaz egy ezressel drágábban, de belefért bőven.
    3. A pénzt napokkal később sem utalták vissza.
    4. A többszöri levelezésben sehol egy név, egy kapcsolattartó, egy telefonszám, csupán annyit írtak, hogy majd utalják, xplaza.hu.
    5. Akivel beszéltem, hogy legyenek szívesek visszautalni a pénzt, először azt mondta, hogy nincs ott a "pénzügyes", majd másnap (péntek), vagy legkésőbb hétfőn tuti biztos átutalja.
    Természetesen sem hétfőn, sem kedden... nem jött utalás.
    Onnantól már zavart a dolog, 30k-ért rendőrségre járni, stb. ezért adtam a dolognak egy esélyt és hívtam megint a mobilt, természetesen kijelzett számmal.
    A hívás rögtön foglaltba váltott, többszöri hívásra már furcsálltam, ki is vettem a hívóazonosító (számom) elküldését, hát egyből kicsörgött, majd visszaraktam a számkijelzést, megint rögtön foglalt volt, nyilván letiltották a számot.
    A számkijelzés nélküli hívást meg fel sem vették.
    Innentől már 10% esélyt adtam, hogy viszontlátom a pénzem.
    Pár napra rá sikerült egy értelmesebb hölggyel beszélnem, aki az addigiakhoz képest korrektül elmondta, hogy Ő nem tudja eddig mit ígértek, de vissza fogják utalni a pénzt, a jogszabály szerinti 30 napon belül.

    Innentől hagytam a dolgot, kénytelen voltam várni, de csodák-csodája visszautalták a pénzt.

    Azért írtam le, hogy világos legyen másnak is, hogy mire számíthat, mert korai lett volna rendőrségi feljelentést tenni.

    A miatt bíztam a cégben, hogy az árukereső listázta, nem tudtam, hogy kókler cégről van szó, eddig szerencsére nem vertek át webáruházak.
    Na de, ami miatt furcsa volt a cég, amit már csak utólag csekkoltam.
    Az xplaza.hu domain 2015 októberi bejegyzésű., a domain tulajdonos valami cseh cég. Az xplaza mögötti Kft. asztalosipari tevékenységi körben volt 2014-ben, árbevétel 2M alatt volt.
    Rákeresve a cégre, több helyen azokban a napokban hasonló hozzászólások voltak, hogy nem utalják vissza pénzt.
    Itt a PH!-n is több éves nick-kel írták a negatív véleményeket, amúgy megemlítettem nekik telefonban, hogy több helyen olvastam, hogy nem utalják vissza az emberek pénzét, erre a válasz az volt, hogy lejárató kampány a konkurencia részéről.
    Ezek mind abba az irányba tereltek, hogy átverős cég, ezért írtam amit írtam. De azóta valóban visszautalták a pénzt, gondolom elég sokan feljelentést helyeztek kilátásba, vagy akár meg is tették és rájöttek, hogy nem ez a jó gyakorlat, hogy 30 napra ráülnek a pénzre.

    Elnézést a kicsit hosszabb írás miatt.

    Amúgy az ilyen cégek miatt lesznek a nagyobb boltok még erősebbek, edigital, EMAG, MALL stb. mert rájössz, hogy azok mögött ott a valós raktárkészlet, 1-2 nap alatt tényleg megkapod és nincs ilyen cig*kodás, hogy letiltják a számod stb.
    és így veszik el a bizalom a kisebb boltokban, akik tényleg szeretnének elindulni, korrektek, de egy ilyen kereskedő miatt a jövőben nem fog az ember megbízni a frissen alakult vállalkozásokban.

    Tény, hogy drágábbak, meg inkorrektül akcióznak felárazzák a termékeket és azt akciózzák vissza a nagyok, de nincs ez az időtrabló totojázás.

    Árösszehasonlítók is jobban leellenőrizhetnék kiket listáznak, persze nincs könnyű dolguk.

    üdv :)

Új hozzászólás Aktív témák