Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norway_Sol

    csendes tag

    Ühmm...sziasztok!:)))
    Ma találtam rá erre a fórumra és érdemes volt átolvasnom.
    Imádom Norvégiát és addig nem nyugszom,amíg egyszer ki nem jutok oda.Látni akarom a norvég fjordokat!^^
    Nos,az egyetemünkön lehetőség van ERASMUS ösztöndíj keretében kijutni...ha valakinek van tapasztalata,akkor kérem ossza meg velem.
    Lenne egy nagy kérdésem:
    Ha pl. meg van hirdetve Norvégiába mondjuk média szakra,vagy tanítóképzés...stb.,de pl. nincs meghirdetve grafikára,ámbár az ember grafikán húzott le két szemesztert...és Norvégiába akar kimenni ERASMUS-os diáknak...nos akkor mi van?
    Járok egy szakra és vajmi kevés esélyem van arra,hogy ezt meghirdessék ott.(Nem grafika,az csak példa volt.-.-")...:S
    A másik dolog...én is ezen a Kreatív Nyeltanulásos cuccon gondolkodom,hogy érdemes lenne e belevágni,mert más lehetőséget eddig nem láttam...Norvégiáról meg semmi könyvet nem találtam.:S
    Én a Kreatív Nyelvtanulás letakargatós módszeréhez hasonlóan tanultam gimiben a németet, meg az angolt...noha németből érettségiztem, most angolra járok, szóval akarok angol nyelvvizsgát, de mellette elkezdeni a Norvégot is.
    Mindig is szerettem Norvégiát, no és a többi északi országot.^^
    minden ami hideg és északon van azt szeressük!^^
    Hmm...Khmm...kár volt pár éve összeakadnom Margit Sandemo könyveivel...azóta még jobban rákattantam Norvégiára.Zene...hmm...Midnattsol. Úgy tudom ők Norvégok,vagy legalábbis valamilyen Skandináv banda...:)
    Még nincs meg egy teljes lemezük sem sajna,csak pár szám...de khmm...
    Tapt av Hav,Pa Leting.....nos ezek Norvég dalcímek?Próbáltam a dalszövegekből részleteket webfordítóval lefordítani,de semelyik nyelven nem adott tökéletes választ,pedig mindent végigpróbáltam. Szerintem eleve a szöveg is hibásan van lejegyezve,no mind1.;)
    Szóval,kinek milyen tapasztalata van Norvégiával és Norvég nyelvvel kapcsolatban.:) :R

Új hozzászólás Aktív témák