Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G.Zs.

    senior tag

    Sziasztok!
    A héten én is csatlakoztam a szemüvegesek közé, enyhe rövidlátással.
    Viszont van néhány aggodalmam a dologgal kapcsolatban.
    A szemem csak mostanában kezdett el romlani, kb. az utóbbi 2-3 hónapban vettem észre, hogy nincs rendben valami, ha távolra próbálok fókuszálni. Vezetésnél vettem észre, hogy nem látom az előttem nagyobb távolságra haladók rendszámát. 27 éves vagyok, és eddig sasszememről voltam híres, épp ezért zavar az amúgy kismértékű látásromlás. Vajon mitől változhatott el a szemem? Sokat ülök gép előtt ez tény és való, mert programozóként dolgozom, de eddig sem ültem sokkal kevesebbet, mégsem volt baj a látásommal.
    A másik problémám a vizsgálatot végző orvos felületessége. Kb 2 perc alatt kivágott egy szemüveg recepttel. Mennyi ideig tartana egy normális szemvizsgálat?
    A neten számtalan oldalon találtam infót a rövidlátásról. Főként az alkalmazkodási görcs nevű fajtája keltette fel a figyelmemet, amit a folyamatos közelre nézés okoz. Lehet, hogy nekem is ez a bajom. Mert azt tudtommal nem szemüveggel kellene kezelni, hanem gyógyszerrel kellene elernyeszteni a szemizmot, és így akkor tovább fogom rontani a szemem .
    El tudja dönteni egy orvos ezt egy perc vizsgálódás alatt? Amikor kérdeztem tőle, hogy ez mitől lehet, mikor nekem mindig jó szemem volt, csak annyit felelt: "Hát most elváltozott. Szemüveget kell hordania."
    Menjek el egy magánrendelésre, ahol majd jó pénzért foglalkoznak is velem? Ti mit gondoltok?

    Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

  • G.Zs.

    senior tag

    válasz ferkoboy #818 üzenetére

    Privi ment. ;)

    Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

  • G.Zs.

    senior tag

    Szemuveget csinaltattam 2 hete. Meresi eredmenyek:

    Jobb: -1.00D -0.25CYL 125.0AXIS
    Bal: -0.5D -0.5CYL 80.0AXIS

    A szemuveg elkeszult, alapvetoen jol latok benne, de a jobb oldala erezhetoen erosebb mint a bal.
    Visszamentem, elmondtam a panaszom, hogy nem egyforman latok a ket oldalaval. Le akartak razni egy majd megszokod szoveggel, de nem hagytam, ma ujramertek:

    Jobb: -0.75D -0.25CYL 132.0AXIS
    Bal: -0.5D -0.5CYL 79.0AXIS

    Azt mondtak, hogy nem csinalnak masikat, mert ez ugyanaz. Hordjam, majd megszokom.

    Hozzaertoktol kerdezem, erdemes-e visszamenni csereltetni a jobb oldalat, vagy hagyjam, majd megszokom, hogy valamennyivel kulonbozik a ket oldal. :F

    Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

  • G.Zs.

    senior tag

    válasz ferkoboy #2175 üzenetére

    A masodik vizsgalat nagyon alapos volt, mindent megcsinaltak amit most leirtal.
    Az elso nekem ehhez kepest feluletesnek tunt. Szinte biztos vagyok benne, hogy masodik meres a jo.

    Szal, a kerdes csak annyi lett volna: jol gondolom-e, hogy menjek vissza verni az asztalt es csereltessem ki a lencset a jobb oldalon, mert akkor ezek szerint nem ugyanaz a ket meres, hisz az elso ertek negyed dioptriaval kevesebb a masodik esetben.

    Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

Új hozzászólás Aktív témák