Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Defearon

    csendes tag

    Sziasztok!

    A kérdésem részben kapcsolódik az OpenWrt-hez, remélem nem annyira off.
    Beállítottam egy egyedi DDNS-t az egyik weboldalam egy subdomainjére. Egy PHP scriptet adott paraméterekkel meghívva egy új DNS 'A' rekord kerül be a cpanel Domain Zóna Szerkesztőjébe, ami arra az IP címre mutat, amelyről meghívták. Ergó a saját dinamikus IP címemre. A PHP script hivogatását a routerem végzi, eddig hibátlanul. A baj csak ott van, hogy sajnos ha új IP-t kapok a szolgáltatótól, általában 10 perc - 1 óra közötti időtartamnak kell eltelnie, amíg pingelésnél már az új címet oldja fel a gépem. Pedig a DNS táblában azonnal frissítésre kerül. Gyanakszom, hogy a TTL beállítással lehet gond, amit egyébként pont 3600s-ra állítottam. Csupán azért, mert ha pl. 60-ra raktam, valami miatt behalt a gépem DNS cache-je, és csak a netsh winsock reset oldotta meg ezt a gondot. A gyári firmwares ASUS routerem beépített saját DDNS-sel rendelkezik (*.asuscomm.com), ami új IP esetén szinte azonnal frissül és már az új cím kerül feloldásra. Mi lehet a probléma? Hogy tudnék hasonló hatást elérni?
    Bocsi ha kicsit off, csak más ezzel foglalkozó topikot nem találtam. Előre is köszönök minden segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák