Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    válasz bandiras2 #286 üzenetére

    A Transmetropolitan és az Authority is tervben van nálam, de nem tudom, mikor fogok eljutni odáig, hogy elolvassam őket... jelenleg nyakig ülök az X-Menekben és a kapcsolódó sorozatokban, amik 1963 óta megjelentek.

    szerk: Ellistől a Downt, a Meket, a Redet és a Reloadot olvastam korábban, mind angolul.

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Hintalow

    senior tag

    válasz bandiras2 #286 üzenetére

    Ismerősek hát, a top tent nagyon régen olvastam, a wildstorm univerzum (ha jól tudom időközben "összeolvadt" a dc-vel) pedig alap, jól megmutatja milyen lehet egy szuperhumánokkal benépesített föld/történelem a képregényes máz, fennköltség nélkül, a maga nyers valójában :K
    A Planetary iszonyat jó X-akták & szuperhősök mix, az Authority pedig valóban jól bemutatja milyen lehet egy Justice League / Avengers szintű csapat ha reálisan, moralizálás nélkül zúznak. (és amúgy is, a karakterek ütnek mindent abban a csapatban :D )

    Alapigazság, hogy az "egyéb" kiadók sztorijai sokkal brutálisabbak, merészebbek tudnak lenni, mert jóval kevesebb megkötésük van.

    Magyarul nem fogod megtalálni, de amit még javaslok egyik kedvencemként, az a The Boys, szerintem sok vonatkozásban felülmúlja a fentieket.
    Röviden spoiler nélkül: egy olyan világban játszódik, ahol a szuperhősök léteznek, (szinte az összes a "nagy kiadók" hőseinek/csapatainak kifordítása) ők az emberek kedvencei, iszonyat pénzek vannak a képregényekben, játékokban. Közben a felszín alatt az egész rendszer rohad, a hősöket csak a pénz érdekli, sokszor a nagy világmegmentéseik is kamuk, a legtöbbjük teli van devianciákkal, valamilyen függő stb.
    Azért, hogy ne boruljon ki a bili, létezik a "The Boys" szupertitkos CIA alakulat, akik lényegében szupererős ügynökök, akik elrendezik a helyzetet, ha valahol kiderülne az igazság/végleg megkattanna egy hős/ vagy csak "nem tudná hol a helye"
    Brutalitásban simán odaver az authoritynek, és rohadt jó és csavaros a sztorija (hosszúnak számít 72 szám)

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Új hozzászólás Aktív témák