Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandiras2

    senior tag

    Na emberek, akkor csatlakozok én is. Jópár éve olvasok amerikai képregényeket, de elég ritkán, és rendszer nélkül. Többnyire. És szerencsére főleg angolul, bár találkoztam már olyan fordítással, ami színvonalasabb lett mint az eredeti szövegezés, gondolok itt a Transmetropolitan-re [link]
    Aki nem ismerné a sztoryt, annak röviden:
    TANSMETROPOLITAN
    Spider Jerusalem híres újságíró... volt. Pénzhez jutván felköltözött a hegyekbe, minnél meszebb az emberektől, akiket annyira szeret gyűlölni, de pénze fogytán kiadója perrel fenyegeti, ha nem szállítja a két hátralevő könyvet amit megígért, úgyhogy ismét alászáll a városba, hogy gyűlöletét a rettegő politikusokra zúdítsa. Másfél fejű mutáns macskája, valamint segédje társaságában terrorizálja az egész várost újságcikkein keresztül, mígnem sikerül túl magasra csapnia, és elszabadul a pokol. Az eddig elhangzottak ellenére, ez egy nagyon kemény politikai mű, és súlyos társadalomkritika bújik meg a felszín alatt.
    Warren Elliss zseniális antiutópiája a jövőről. sírvaröhögős, elborult, időnként borzalmas cselekmény, 100 füzet + extrák. Részben hozzáférhető magyarul, de a fordítás évek óta nem halad, aki el akarja olvasni, az kénytelen lesz angolul. Feltétlenül megéri.

    Wildstorm univerzum [link]
    Ezzel nem olyan régen ismerkedek, korábban leragadtam ott ahol a fordítás félbemaradt, és csak most néztem utána jobban annak hogy hol is állnak.
    Az Authority vonal teljesen le van magyarítva, és bár van utalás a korábbi cselekményekre, párhuzamosan olvasva a már magyarul megjelent Planetary számokkal nagyjából érthető lesz. Sajnos a Planetary csak részben van meg magyarul, de feltétlen ajánlott.Nem lehet leírni az amin Mr Snow és díszes csapata keresztül megy, miközben megpróbálják kirakni hogy mi is történt valójában az elmúlt 100 évben. Most fejeztem be a sorozatot, és folytatni a korábbi wildstorm kiadványokkal fogom. Olvasottabb, idősebb közönségnek ajánlom, főleg mivel az író tálalásában tényleg terítékre kerül az elmúlt 100 év scifi történelmének színe java, a betmenektől H.G.Wells-ig.
    Az Authorityt talán úgy lehetne jellemezni, mint az igazság liga egyfajta helyi mását, csak sokkal kevesebbet tökölnek és moralizálnak. Ha arról van szó, akkor a civilekkel teli Empire State Buildinget fogják hozzá vágni az idegen űrhajóhoz, mielőtt az a fegyvereit kiélesítve rommá lőné a várost. Áldozatok márpedig mindig vannak, és ha zuhanó csecsemők után futkosnának, akkor nem lenne idejük levakarni az égről az alien űrhajót helyette inkább az idegen admirális kitépett gerincével ütik széjjel a többi tisztet a hídon. Justice League on crack, and LSD. Feltétlen!

    Bátran merem Ajánlani Warren Ellis bármely további munkáját, Mind részletesen kidolgozott, élő univerzum, a maga idióta, és őrült csavarjaival. Rövidebb művei: Ocean(magyarul is), Ministry of Space(magyarul is)stb.

    Alan Moore: Top Ten v1 (ABC Comics, 1999–2001) 6 füzet,
    Illetve a 2003-mas SMAX című spinoff- 5 füzet.
    Ezek Magyarul is hozzáférhetőek.
    A Neopolisi rendőrörs "mindennapi" kalandjai, az új lány a csapatban, a csendes veterán társa, és az a tömény hülyeség ami rájuk vár. Nem ajánlott nagyon fiataloknak, illetve gyenge gyomrúaknak.

    A mainstream képregények közül kizárólag az Injustice-t követem, mert ez végre be merte vállalni mindezt amit eddig leműveltek.
    Bárkinek ismerős bármi abból amit fentebb leírtam?

    [ Szerkesztve ]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Új hozzászólás Aktív témák