Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Stanlee #51847 üzenetére

    totál filozófiai vonal részemről, és nyilván ízléstelen lenne, ha egy turizmusból élőnek magyaráznám, de itt elvileg nem ezt teszem. szóval, a turizmusra némi megszűnés nagyobb perspektívából nézve.. ráférne :(

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Kékes525

    félisten

    válasz Stanlee #51847 üzenetére

    Apropó. Az szakértők mindegyike, mi is itt a fórumon sokan arról beszéltünk még augusztusban, hogy most kell megfognia a járványt, mert a kezdeteknél sokkal egyszerűbb és még fájdalommentes. Aztán sokan nekünk estetek, hogy nincs is semmi, nem kell, csak hisztizünk, hangulatot keltünk. stb. Ez azért érdekes, mert az emberek többsége szintén így gondolkodott, gondolkodik és ezért a politika sz@rt, sz@r rá. Most pedig mindannyian megfogjuk inni a levét. Magyarországnak kivételes helyzete volt Európában, mert gyakorlatilag nem volt első hullám. Ezt a kivételes előnyt sikerült semmivé tenni és már a fertőzés élére törtünk.

    Hogy hogyan gondolkodnak még most is az emberek, jól mutatja az, hogy a maszek szem orvosnál, akitől a szakorvosi javaslatot kértem, az orvos a szájára biggyesztett sebészi maszkban volt, az orra nem volt a maszk alatt. Tette ezt úgy, ő mondta, mert rákérdeztem, hogy a szem klinikán nagyon sok orvos, nővér és beteg van akik tünetesek vagy tünetmentes koronavírus pozitívok. A rendelő egy kis légterű zárt helység. Ha még az orvosok egy része is ilyen, akkor mit várhatunk a lakosságtól? A helyzet katasztrofális. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • lacos001

    senior tag

    válasz Stanlee #51847 üzenetére

    Amikor év első részében a szomszéd szakács emberke és kozmetikus felesége a hotel bezárása miatt otthon volt, ugyanúgy jött hónap végén a 4K utalásuk. Mi dolgoztunk és azért kaptunk pénzt.
    Feleségem legjobb barinője szintén otthon volt, mert a vendéglő ahol melózik bezárt, jött az utalása hiánytalan havi lóvéval. Mi dolgoztunk a pénzért.
    Ilyen-olyan ismerősök, akik turizmusban dolgoznak megkapták a pénzüket a kényszerszabadságra, mi dolgoztunk.
    Színész ismerős, vámos, designer, orvos, fitnessedző, ügyvéd, sorolhatnám...Mind-mind kapott lovét.
    Aki vállalkozó, annak meg van megélhetésre pénze.most nem csak magyarokról írtam, abból van kevesebb ismerős
    Aztán én dobtam egy felmondást, mert ovi bezárta kapuit. Semmit sem tudtunk mit hoz a jövő, mikor mehet újra a kiscsaj és milyen feltételekkel..Ez április 15 óta tart és még így is marad sztem minimum az első negyed év végéig. Emiatt nem írtuk még alá a szerződést a Fertighaus firmával, mert nem tudjuk mi mikor akadályozhat. Így később indul meg az építkezés...
    No mind1...Szóval én olyat, hogy ne kaptak volna pízt, nem hallottam.
    Feleségem bejárt, mert a diplomás szakembert nem lehet mellőzni, aztán jött a HO, ami utóbbi hetekben is volt és a mai bejelentés után el is fog húzódni.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Stanlee #51847 üzenetére

    "Mindegy, nem az en bajom, de nem ertem. Berchtesgadenben az egy hetes lezaras annyit hozott, hogy kb. 10%-kal csokkent a friss pozitivak szama - es itt a sulikat, ovodakat is zartak. Ezert nem tudom mennyire erte meg a lezaras, es hogy a mai meghirdetett lezarasoknak mennyi haszna lesz."

    Ez némileg matek is. nem? :)
    Ezzel a lezárással elzárod azt a +10%-ot aki esetleg elkapta volna, de legyen 20% ha emelkedő a tendencia. Ehelyett majd nem most hanem 1 hónap múlva fogják elkapni.
    Gondolom a vírus megtalálja a gazdaszervezetet, főleg aki még nem esett át rajta.

    Mondjuk matematikailag is laposítható a járványgörbe ezzel, majd az okos kitalálja, hogy megéri-e?
    A probléma inkább azzal van (szerintem), hogy ha adott esetben 20% átesett a fertőzésen és van még potenciálisan fertőzhető 80%, akkor az tavaszig mindenképp elkapja.
    Legfeljebb az eü-rendszer bírni fogja.
    De Németország be lesz oltva... az egész. ;]

Új hozzászólás Aktív témák