Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Parci #47765 üzenetére

    " Miért fordulhat elő, hogy a sikeresnek tűnő koronavírus elleni kezelések (mint például a remdesivir):
    - a pozitívan reagáló betegek esetében látványosan meggyorsították a felépülést,
    - ugyanakkor a túlélést csak bizonyos betegcsoportokban javították?"

    Nem értem a problémát, pontosabban azt, hogy ez miért kérdés. Szerintem ez könnyen magyarázható. A remdesivir a vírus szaporodását gátolja (adenozin nukleotid analóg, amely megzavarja a vírus RNS-polimerázt és megakadályozza a vírus exoribonukleáz hibajavításait, ezzel csökkentve a vírus RNS-ének termelődését) és nincs közvetlen hatással a vírus által okozott kárra. COVID-19 betegek esetében minél súlyosabb a szakaszban adják a remdesivirt a betegnek, annál több kárt okozott addig a vírus a szervezetében és hiába tünteti el a szervezetből a vírust a remdesivir, az okozott kár már akkora, hogy a szervezet nem tud regenerálódni és a beteg meghal. Míg enyhébb esetben sokkal kisebb a vírus okozta kár és a remdesivir kezeléstől vírusmentessé vált szervezet ezért sokkal könnyebben tud regenerálódni.

    Például Trump esetében is pontosan ez volt a helyzet. A remdesivir és a regeneron kezelést még a betegség elején, időben adták, akkor amikor még a vírus alig okozott kárt és így a két gyógyszertől vírusmentesé vált szervezete gyorsan tudott regenerálódni.

    Abban az esetben, ha valakinek súlyosabb alapbetegsége(i) van(nak), akkor a vírus sokkal gyorsabban tud nagyobb károkat okozni, ezért akár akkor sem tudja a beteg életét megmenteni, ha korán adják be.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák