Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Memmaao

    addikt

    válasz Pörp #15927 üzenetére

    Nincs mit! Nekem az akut szakasz az életem! 10 éve SBO, 5 éve helikopteren, előtte 3 év rohamkocsin. Az akut szakasz az a része az egészségügynek, ahol az ember teljes nyugalommal utasítja el a borítékot és tiszta szívből örül egy tábla csokinak, vagy egy kedves köszönő levélnek. Itt vállt vállvetve egymás mellett együtt dolgozunk és a beteg állapotának a súlyossága a mérvadó, nem az anyagi státusza. Most ebben az egészségügyi vészhelyzetben ki is bukott, ki az akinek eddig is csak kirakat volt az orvoslás. Nem kenyerem a nyájas szép beszéd, nem vagyok beteg zsebből finanszírozásra szorulva, így elnézést, ha valakinek túl nyers a stílusom, de tapasztalatom, hogy nem lehet az emberekre szép szóval hatni. Több évtized alatt amortizalja le az átlag magyar az egészségét, dohányzással,.alkohollal, zabàlàssal, és a legtöbben több hosszú évnyi önpusztítàs után akutan fellépő krízis során egy pár órás SBO vizittől várnak megváltást a.sok éves bajukra. Ahol mindig az a leghangosabb, akinek a legkisebb a baja. Mindig az példalozik a "fizetem a TBt ervvel"… Es
    ez a mentalitás egy ilyen mikro populacioban is kiutkozik, mint ez a fórum.

    #parci: A súlyos tünet kb olyan, mintha víz alatt kéne levegőt benned, kis terhelésre is kifaradsz, és magas a pulzusod. Ha tudsz veroxigent mérni, az 95% alá esik. Magas láz n.mindig van. Az ARDS kb 4-5 nap alatt tud kialakulni.. De a fenti tünetek már durva labor kisiklassal szokták társulnak, a CTP magas, a fehérvérsejtszàm is, alacsony limohocyta szám mellett. Illetve low.dose CT, vagy mellkas RTG kétoldali pneumoniat ír le. Ezekkel már tuti kórházban, subintenziv részlegen tartanak.

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

Új hozzászólás Aktív témák